جلوگیری از ترفیع سرطان با ترکیب مناسب رژیم غذایی و باکتری

admin دسته‌بندی نشده

بوسیله خوبی می دانیم تشریفات غذایی ازطریق تعاملات پیچیده ی متابولیکی درون پیشگیری از سرطان نقش دارند؛ مخصوصا رژیم های غذایی سرشار از فیبر موجب کاهش خطر توسعه ی عطارد های خاصی نظیر سرطان کلورکتال (سرطان روده بزرگ) می شوند. اگرچه چنین رژیم های غذایی ابزاری مؤثر برای پیشگیری از سرطان هستند، هنوز نقش های احتمالی آن ها در ترفیع و درمان سرطان بوسیله خوبی درک نشده است.

گروهی از دانشمندان مرکز پزشکی LCSB و واحد استیناف های علوم زیستی دانشگاه لوکزامبورگ دریافتند ترکیبی از پری بیوتیک ها، یعنی فیبرهای غذایی و پروبیوتیک ها، یعنی باکتری های مفید، جهت کاهش بیان ژن های مرتبط با مرحله ی پیش سرطانی و ژن های مقاومت به دارو می شوند. این خیساندن بوسیله تغییرات متابولیکی منجر می شود که روی رشد سلول های سرطانی تأثیر گذاشته و ممکن است به تداوی بیماری هایی همانند سرطان کلورکتال کمک کند.مقاله های مرتبط:استفاده غذاهای پرفیبر فدایی رویه های درمانی عطارد را بهبود می بخشدموفقیت نخستین کود از آزمایش های انسانی واکسن سرطان روده بزرگگیاهان خانواده کروسیفر و بررسی واکنش آن ها در مبارزه با سرطان

پژوهشگران به مشیت مطالعه ی اثرهای متقابل رژیم غذایی و میکروبیوم و میزبان، از میزان آزمایشگاهی منحصر به فردی از روده مردم به نام HuMiX استعمال کردند. این مقیاس به آن ها اجازه می قسط بتوانند باکتری ها و سلول های روده را در شرایط مدنظر خود در این محیط کشت دهند. آن ها در این مطالعه، اثرهای رژیم های غذایی و پروبیوتیک خاصی را روی سلول های سرطان کلورکتال معاینه کردند. درمقایسه با درمان های جداگانه ی رژیم سرشار از فیبر یا پروبیوتیک، این تنها خیساندن فیبر و پروبیوتیک ها بود که تأثیرات سودمندی به همراه داشت. پژوهشگران مدل متابولیکی کامپیوتری از اثرهای متقابل بین رژیم غذایی و میزبان و میکروبیوم را نیز توسعه دادند. آن ها توانستند اثرهای درمان ترکیبی را شناسایی کنند: تنظیم کاهشی ژن های مرتبط با سرطان کلورکتال و پایداری دارویی و نیز تضعیف نبوغ خودبازیابی سلول های سرطانی. مهم تر اینکه، آن ها ازطریق تجزیه و تجرید ملکولی ترکیبی از ملکول های تولیدشده به وسیله ی این ترکیب درمانی را خبر کردند و بدین تزیین مکانیسم پایه ای برای اثرهای پرمنفعت مشاهده شده ایجاد شد. دکتر کریسی، گرینهالژ دبیر ی مطالعه می گوید:درحال حاضر، داخل جریان شیمی درمانی به بیماران سرطانی مداخله های رژیمی شخصی مبتنی بر شواهد ارائه نمی شود. نتایج ما از بهره برداری از تعاملات بین خوردنی و میکروبیوم به عنوان رویکردی حمایتی در درمان عطارد حمایت می کند. امیدوارم نتایج ما به بیماران و پزشکان مرتبط با این حوزه ی پزشکی برسد و در آینده تلاش بیشتری درزمینه ی گنجاندن توصیه های رژیمی شخصی در برنامه های تداوی سرطان شود.

الیزابت لتلیر، یکی از پژوهشگران این معاینه می گوید:این موضوع به اختصاص درباره ی عطارد کلورکتال مصداق دارد و اهمیت میکروبیوم چندین سال است که تأیید شده است. درک عمیق از اثرهای متقابل بین میکروبیوم و میزبان می تواند به توسعه ی استراتژی های درمانی جدیدی برای بیماران مبتلا بوسیله این نوع سرطان منجر شود.

پروفسور، پائول ویلمز ادیب ی ارشد این مطالعه همچنین می گوید:کشف اثرهای متقابل پیچیده ی بین میزبان و رژیم غذایی و میکروبیوم و تأثیر آن ها کنار صلح و صفا و بیماری نیازمند تقلا پژوهشگرانی از مرزوبوم های مختلف علمی است. برای دریافتن فرایندهای ملکولی پیچیده داخل پشت عریضی ی اثرهای بیولوژیک کار کننده مشاهده شده به رویکردی بین رشته ای نیاز است.بیشتر بخوانید:تداوی افسردگی به روش یگانگی میکروبیوم رودهچرا باید از مصرف متجاوز از اندازه مکمل های پروتئینی پرهیز کرد؟دانشمندان سرطان شش را داخل افراد غیرسیگاری شناسایی کردندتکنیک پیشرفته ای بخاطر تکثیر ماندگاری شیر تا ۹۰ روزمعرفی تکنیکی جدید برای ضدعفونی کردن هوا

شاید دوست داشته باشید:

رنو مگان سدان ۲۰۲۱ معرفی کردن شد

مگان جدید، از سال ۲۰۱۶ توسط رنو تولید می شود. نسل اول این خودرو، سال ۱۹۹۵ تولید شد و با […]

دانشمندان دروازه دوم دخول کروناویروس به تو سلول ها را کشف کردند

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از لایوساینس می دانیم که پروتئین های گل میخی سطح کروناویروس با اتصال به […]

«ردِپای عشق در شعر زنان دنیا» در بازار تاریخچه

 به گزارش ایسنا، در معرفی این مجموعه که درون نشر زرینِ اندیشناک منتشر شده، آمده است:  این کتاب حاویِ شعرهایی […]