مصرف غذاهای فوق فراوری شده به افزودن اندازه منجر می شود

admin دسته‌بندی نشده

پژوهش متاخر مؤسسه ی ملی اشتی ایالات متحده نشان می دهد مردم با خوردن غذاهای فوق فراوری شده، کالری بیشتری دریافت می کنند و در مقایسه با رژیم غذاهای حداقل فراوری شده، وزن بیشتری به دست می آورند. تا اینکه در مواردی که غذاهای فوق فراوری شده و حداقل فراوری شده میزان یکسانی کالری و درشت مغذی داشتند، نتایج متفاوتی رقم خورد.مقاله های مرتبط:مصرف غذاهای ارگانیک ریسک ابتلا بوسیله عطارد را کاهش می دهدچگونه یک رژیم غذایی روی سلامت بدن فایده می گذارد؟آیا واقعا استفاده گوشت های فراوری شده ردی است؟

پژوهشگران مؤسسه ی ملی بیماری های گوارش و کبد و دیابت (NIDDK) از مؤسسه ی ملی سلامت، پژوهشی در مقیاس کوچک و با ۲۰ داوطلب اجرا دادند که اولین آزمایش ناگهانی کنترل شده برای وارسی تأثیر غذاهای فوق فراوری شده طبق تعریف جهیز اشکوب بندی NOVA بوسیله شمار می رود. سیستم مذکور غذاهایی را علو فراوری شده درنظر می گیرد که اکثر مواد تشکیل دهنده ی غذاهای تولید صنعت نظیر روغن های هیدروژنه، شربت ذرت با فروکتوز فراوان، مواد مزه دهنده و امولسیفایرها را داشته باشند.

پژوهش های مشاهده ای پیشین که روی گروه های عظمت از مردم انجام شده ، بوسیله وابستگی ی بین رژیم غذاهای با فراوری درخورتوجه و مشکلات صلح و صفا اشاره کرده اند. بااین حال، ازآنجاکه هیچ یک از پژوهش ها بوسیله رخساره ناگهانی افراد را بخاطر اسقاء کردن غذاهای اختصاص تفویض نکردند تا عواقب ناشی از آن را بررسی کنند، دانشمندان نمی توانند با قطعیت بگویند غذاهای فراوری شده عامل بغرنج صلح و صفا آن ها بوده یا خویشتن افراد بنابر دلایل دیگری نظیر نداشتن دسترسی به غذاهای تازه، با مشکلات سلامتی دست و پنجه کند می کردند. دکتر کوین هال، پژوهشگر بزرگ مؤسسه ی ملی بیماری های گوارش و جگر و دیابت و از نویسندگان این پژوهش می گوید:با اینکه دسته کوچکی را بررسی کرده ایم، نتایج این آزمایشِ بسیار کنترل شده به تفاوت واضح و پایدار بین دو رژیم غذایی رمز می کند. بخاطر اولین بار مدال دادیم غذاهای زبر فراوری شده باعث می شود، مردم کالری بسیار بیشتری گرفتن کنند و به تبع آن وزنشان افزودن یابد.

پژوهشگران ۲۰ داوخواه بالغ سالم، شامل ۱۰ مرد و ۱۰ زن را به مدت یک ماه بی وقفه تو مرکز کلینیک مؤسسه ی ملی سلامت علیل کردند و برای دو هفته بوسیله رخساره تصادفی یکی از دو رژیم غذاهای علو فراوری شده و کمینه فراوری شده را دراختیار آن ها قرار دادند. به نشانی مثال، صبحانه ی علو فراوری شده می توانست شامل بیگل (نوعی نان دوناتی شکل) با پنیر قلم ای و بیکن بوقلمون باشد؛ درحالی که صبحانه ی فراوری نشده حاوی بلغور جوِ دوسر همراه با موز و گردو و شیر عاری چربی می شد. دو رژیم غذایی به یک حد کالری، شکر، فیبر، چربی و کربوهیدرات داشتند و همدستی کنندگان می توانستند بوسیله هر مقیاس که می خواهند از آن ها کام کنند.

افراد دارای رژیم فوق فراوری شده تو مقایسه با دسته دیگر، روزانه حدود ۵۰۰ کالری بیشتر دریافت می کردند. آن ها همچنین سریع نم طعام می خوردند و وزنشان بیشتر می شد؛ درحالی که افرادی دارای رژیم فراوری نشده دچار کاهش وزن شده بودند. شریک کنندگان رژیم فوق فراوری شده به طورمیانگین ۰.۹ کیلوگرم وزن افزودن و همکاری کنندگان گروه دیگر به همین میزان قطع اندک کردند. کوین هال می گوید:باید دریابیم کدام ویژگی ویژه غذاهای فوق فراوری شده کنار اقدام افراد تأثیر می گذارد و به اضافه وزن آن ها منجر می شود. گام اینده شامل نقشه کشی پژوهش های مشابه با تبدیل رژیم علو فراوری شده است تا ببینیم تغییر رژیم می تواند پهلو مدل مصرف کالری و کاهش حد تأثیر بگذارد یا نه.

به نشانی مثال، تغییر کمی که در سطح پروتئين دو رژیم غذایی یادشده وجود داشت، می تواند به طوربالقوه ۵۰ درصد از سبب تفاوت دریافت کالری را توضیح دهد. با چشم پوشی زمان، استاندارد کالری مازاد افزایش می یابد و افزایش وزن ناشی از آن می تواند بوسیله مشکلات اکید سلامتی منجر شود. پژوهش هایی از این دست برای درک نقش تغذیه بر سلامتی اهمیت دارند و شاید بتوانند به مردم درون شناسایی غذاهای مقوی و درعین حال دردسترس کمک کنند تا بدین ترتیب آن ها سلامتی خود را برای طولانی مدت حفظ کنند.

با اینکه استیناف مذکور پیاده شدن مزایای غذاهای فراوری نشده دستینه می گذارد، پژوهشگران اشاره می کنند که محدودکردن غذاهای فوق فراوری شده دشوار است؛ چراکه تهیه ی غذاهای کمتر فراوری شده به زمان و خرج ی بیشتری احتیاج دارد. درواقع، عاری خلق کردن دسترسی بهتر به غذای سالم ، اگر صرفا به آدم گفته شود غذای سالم نمدار بخورند، احتمالا بخاطر عده ای از مردم تأثیرگذار نخواهد بود.بیشتر بخوانید:استرس می تواند باکتری های مفید روده را دشمن بدن کند؟هوش قلابی گوگل موفق به خبر سرطان کبد شدتأثیر مثبت خوردن قهوه روی رودهمعرفی بزرگ ترین استارتاپ های ضعف زده حوزه پزشکیانسان های عصر پارینه سنگی غذای نشاسته دار استعمال می کردند

شاید دوست داشته باشید:

علائم کم خونی در بارداری، مالیات و متد های درمان آن

بسیاری از بانو ها در دوران بارداری بوسیله اندک خونی مبتلا می شوند. تو این زمان مقدار گلبول های قزل […]

اضافه اختلالات عضلانی اسکلتی | عالمگیر ۷۰ درصدی گردن درد

به گزارش خبرنگار مهر، محمد علی محسنی سد پی، روز سه شنبه تو نشست خبری که به وابستگی برگزاری ثالث […]

خونریزی بعد از زایمان و پاسخ بوسیله سؤالات مرسوم درمورد آن

بدن داخل کشش دوران بارداری تغییراتی می کند. این تغییرات لزوما موقت سپس از زایمان رفع نمی شوند. بدن بخاطر […]