وجود ساخت و سازهای ناهمگون تو شهر بم

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش ایسنا منطقه کویر، محمدحسن طالبیان – معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری – درون کنفرانس بازنگری طرح جامع تفصیلی شهرهای بم و بروات با احترام گذاردن قوانین و معیارهای میراث جهانی در نگرش فرمانداری بم با اشاره به اینکه شهرستان بم دارای ظرفیت های گردشگری مختلفی متشابه بستر آبی مناسب، نخلستان ها، قنوات و شهری که منظر فرهنگی آن ثبت جهانی شده است، افزود: مسئولان این شهرستان اعم از استانداری، شهرداری، شورای شهر و از همه اساسی تر، مردم شهرستان باید برای حفظ هر چه بیشتر استانداردهای این ظرفیت ها بکوشند تا منظر فرهنگی بم از فهرست میراث جهانی خارج نشود.

وی با اشاره به اینکه برای حفظ کردن و مدیریت دهکده بم و منظر فرهنگی آن باید همه با هم به یک مولود برسیم، اظهار کرد: از آنجایی که موضوع حفاظت از میراث فرهنگی امری مهم و ضروری در ترقی پایدار به شمار می رود، بنابراین پیش از هر ترقی ای لازم است که میراث فرهنگی در معنای جامع آن بررسی شود و مورد توجه قرار گیرد.

طالبیان با بیان اینکه شهر بم دارای سند مدیریتی مهمی است که مطالعات اضافی پشتیبان آن است، اقرار کرد: در حال حاضر ضوابط فقط ارتفاع نیست و تعداد زیادی معیار و مؤلفه از یکسره تبادل و تعامل قریه ابد و جدید داخل منظر فرهنگی بم حیات دارد که باید داخل این زمینه به یک سنخ یکپارچگی و همگونی برسیم.

وی با اشاره به اینکه برای پیوستن به شهری پویا و منسجم باید از تجربیات جهانی این چنین مناظری در دنیا استعمال کرد، افزود: دیگر شهرهای دارای منظر فرهنگی نیز دچار این وضع چالش ها بوده اند که با یک قصد پرعضله توانستند بوسیله یک مدیریت تمامیت دست یابند که خوشبختانه این اراده در مسئولان این شهرستان وجود دارد.

معاون میراث فرهنگی ملک با رمز بوسیله اینکه در تقدیر هایی از روستا بم تاسیس و سازهای ناهمگون دیده
می شود، تصریح کرد: مردم به متعاقب فضایی مفت برای به دست آوردن اقتصادی پایدار هستند، که این خواسته منوط بوسیله همکاری و همدلی مسئولان است.

وی به آمادگی معاونت میراث فرهنگی کشور برای آستان درون جلسات آسیب شناسی مدیریت بم و منظر فرهنگی آن اشاره و اعتراف کرد: پیشگاه مشاورانی که درباره طرح تمامیت بم مطالعاتی داشته اند، بسیار اساسی و الزامی است.

طالبیان به برگزاری دنده تاریخ معماری و شهرسازی ایران درون شهرستان بم رمز کرد و افزود: امسال این کنگره با حضور بسیاری از نخبگان، فرهیختگان، اساتید حوزه معماری و شهرسازی و همکاری میراث فرهنگی، راه و شهرسازی، استانداری، شهرداری، شورای بخانه برگشتن و غیره برگزار می شود.

وی به رمز به اینکه این دنده داخل ۳۱ استان کشور برگزار شده که استان کرمان یکی از این استان ها است، افزود: تاریخ چندی از این کنگره ها آماده و طبع شده است.

کمک میراث فرهنگی سرزمین با بیان اینکه باید با مدد یکدیگر تکاپو کنیم بمی زیبا و یکپارچه و ساماندهی شده داشته باشیم، افزود: باید نظام خشتی را که یکی از توانمندی های ایران در مطابقت با جغد و وضعیت محیطی است را تصویب کنیم و کسانی که از بلوک برای دیوارچینی درون منظر فرهنگی استعمال می کنند، توبیخ شوند.

وی با بیان اینکه در شهرهای تاریخی دنیا مرمت ها و حفظ سیمای شهری در درجه اول قرار دارد، افزود: باید در شهر بم گواه معماری و شهرسازی باشیم که متأسفانه تماشاچی اسکلت های فلزی ناتمام و ول شده در سطح شهر هستیم که این نشانه بی تدبیری است.

طالبیان با مداومت به خشکی امدن اینکه باید به دنبال فرایند اجرای یکپارچه به صورت زمین بیس بال باشیم، افزود: گردشگران برای تماشای یک شبکه تاریخی دربرگیرنده طبیعت، قنات، نخلستان و آداب و رسوم مردم خوب بم به این شهرستان سفر می کنند و باید معاون کنیم منظر فرهنگی شهر بم مانند گذشته خودنمایی کند.
 

انتهای پیام

شاید دوست داشته باشید:

احتمال ابتلا به کووید ۱۹ امکان پذیر است موقوف به سن نباشد

در این مرحله، کاملا برملا شده است که هرچه سن بیشتر باشد، احتمال ابتلا به مورد شدیدی از کووید ۱۹ […]

توصیه های پزشکی بوسیله بیماران سرطانی در غوغا کرونا

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از روزنامه نگار مهر، محسن اسفندبد، با اشاره بوسیله روزهای ابتدایی شیوع کرونا در کشور، گفت: داخل […]

ویروس کرونا در وضعیت آزمایشگاهی تا ۲۸ روز روی سطوح ابدیت می آورد

پژوهشگرانSGHAROOOON استرالیایی با وارسی استاندارد بقای ویروس کرونا روی سطوح مختلف، نشان دادند که این ویروس تا ۲۸ روز می […]