خونریزی بعد از زایمان و پاسخ بوسیله سؤالات مرسوم درمورد آن

admin دسته‌بندی نشده

بدن داخل کشش دوران بارداری تغییراتی می کند. این تغییرات لزوما موقت سپس از زایمان رفع نمی شوند. بدن بخاطر گشایش و بازگشت به حالت طبیعی نیاز به زمان دارد. این یعنی شاید بعد از روزها یا حتی هفته های بعد از زایمان بی قراری دچار علائم و تغییرات بارداری باشید. یکی از علائم ابستنی که امکان پذیر است تا مدتی بعد از به جهان آوردن نوزاد تیمار شما را مختار نکند، خونریزی بعد از زایمان است. خونریزی واژنی بعد از زایمان تاحدی غریزی است. تو ادامه به این موضوع می پردازیم. حتما بخوانید:مزایای زایمان در آب بخاطر والده و نوزاد و خطرات احتمالی آنعلائم زایمان زودرس، عوامل و راه های جلوگیری از آنهمه چیز درباره رنجش پس از زایمان موجب خونریزی پس ازآن از زایمان چیست؟ خونریزی بعد از زایمان طبیعی چگونه است؟ خونریزی بعد از سزارین چگونه است؟ بعد از مشاهده خونریزی چه باید کرد؟ چرا گاهی خونریزی بعد از زایمان افزایش پیدا می کند؟ چه زمانی باید بوسیله پزشک رجوع کنید؟ موجب خونریزی سپس از زایمان چیست؟

خونی که بعد از متولد کودک ترشح می شود، زچگی شهرت دارد. این خون مشابه خون ضابطه ماهیانه است و معمولا چهار تا شِش هفته بعد از زایمان ترشح می شود. ترشحات یا خونریزی بعد از زایمان حاوی مواد زیر است: خون؛ قطعاتی از پوشش داخلی رحم؛ مخاط؛ سلول های سفید خونی.

متشابه قاعده ماهیانه، ترشحات و خونریزی بعد از زایمان حزن با کَنده شدن لیف های کهنه دیواره رحم و ترمیم آن همراهند. درون ابتدا، زچگی معمولا شامل خون است اما تو روزها و هفته های اینده بیشتر تماشاچی تهی سازی مخاط خواهید بود. خونریزی بعد از زایمان طبیعی چگونه است؟

یک تا سه روز بعد از زایمان، گواه خالی کردن خونی به فام قزل روشن خواه مبهم خواهید بود. بوی این ترشحات تقریبا شبیه بوی ترشحات خونین درون دروان قاعده ماهیانه است. احتمالا تعدادی لخته خون هم در ترشحات تان وجود خواهد داشت. وزن این لخته ها از یک حبه انگور تا یک عدد آلو جابجا شده است.

بین روزهای چهارم تا هفتمین بعد از زایمان، ترشحات و خونریزی از حالت قرمز به صورتی یا قهوه ای تغییر رنگ می دهند و لخته ها هم کوچک می شوند خواه کاملا از بین می روند و گواه دفع آنها نخواهید حیات. در پایان هفته شروع پس ازآن از وضع حمل هم طعم جزیی ترشحات به سفید یا زرد تغییر پیدا می کند. سه گانه تا شِش هفته بعد از زایمان هم این ترشحات به طاسی راکد خواهند شد. حتما بخوانید: علائم عفونت واژن؛ علت، گوناگون و درمان عفونت واژن خونریزی سپس از سزارین چگونه است؟

چنانچه به روش سزارین زایمان کنید، خونریزی کمتری نسبت به زایمان طبیعی خواهید داشت. با این حال، احتمال دارد که چند هفته بعد از زایمان، خونریزی داشته باشید. رنگ خون درون این جا هم از قرمز به قهوه ای و به زرد یا بی رنگ دگرگونی خواهد کرد. بعد از مشاهده خونریزی چه باید کرد؟

خونریزی پس ازآن از زایمان داخل شروع قطعی است. بوسیله طوری که باید از پَد بیمارستانی استفاده کنید. پد بیمارستان پارچه هایی هستند که باید هنگام دراز کشیدن بخاطر جذب خون و ترشحات، کوچکتر پاپا راحتی بگیرد. احتمالا بعد از مرخص شدن از بیمارستان هم حاجت به بردن چند پَد بوسیله منزل دارید. با کُند شدن شدت خونریزی سپس از زایمان می توانید از پَدهای بهداشتی معمولی (نوار بهداشتی) استفاده کنید.

برای جلوگیری از بروز عفونت ، بهتر است پدهای بهداشتی را با قاعده معاوضه کنید. هرگز از تامپون ها بدون مشورت با پزشک مصرف نکنید. اگر خونریزی سبک باشد و فقط ترشحات بدون خون دارید، به جای نوار بهداشتی از پدهای بهداشتی روزانه استعمال کنید. چرا گاهی خونریزی بعد از زایمان اضافه پیدا می کند؟

بعد از گذشت چند هفته، خونریزی بعد از وضع حمل معمولا کاهش محسوس می کند، ولی بنا بوسیله دلایلی بوسیله شرح زیر، امکان افزایش خونریزی بی آرامی وجود دارد: صبح ها از رختخواب خارج آمدن؛ شیر دادن بوسیله نوزاد (بدن خلال شیر دادن به نوزاد، هورمون اکسی توسین ترشح می درنگ که انقباضات عدل را افزایش می دهد و به بهبود بدن کمک می کند)؛ ورزش کردن؛ فشار آوردن به بدن هنگام ادرار خواه گاز. حتما بخوانید: تکثیر شیر مادر؛ ۲۵ خوراکی که برای تغذیه صغیر تان بوسیله آن احتیاج دارید چه زمانی باید به پزشک رجوع کنید؟

اگر خونریزی به حدی است که تمام پد بیمارستانی را درکمتر از یک روزگار می پوشاند خواه بعد از چند روز متوقف نمی شود باید با پزشک تماس بگیرید. ضمنا نکات زیر را بی آرامی تو صورت وجود با حکیم مطرح کنید: علائم عفونت مانند حیات ترشحات بدبو؛ تب بالای ۳۸ سانتی گراد یا لرز؛ وجود خونی که تو هفته دوم همچنان قرمز صریح و سنگین است؛ وجود دردی ملایم در یک سمت یا طرفین شکم؛ سرسام و حالت ضعف؛ اضطراب و ضربان قلب غیرعادی.

اگر لخته های خونی ارشد یا بسیار دارید تیمار باید با پزشک رابطه بگیرید؛ چون چنین ترشحاتی به معنای ناتوانی رحم تان در بازگشت به وزن پیشین خویشتن است.

زایمان کردن، تجربه زیاد بزرگ و همراه با وقوع تغییراتی تو بدن و زندگی است. برای اینکه روال عمر و بدن تان سپس از این تجربه بوسیله حالت غریزی بازگردد، به بخشی زمان نیاز دارید. پس باید بوسیله خودتان قدری زمان بدهید و اگر دیدید که بدن و روحیه تان بوسیله حالت معمولی بازنمی گردد، با مشاوران و پزشکان صحبت کنید. در دنباله بخوانید: علائم سقط جنین و دلایل مرسوم آن

شاید دوست داشته باشید:

علائم کم خونی در بارداری، مالیات و متد های درمان آن

بسیاری از بانو ها در دوران بارداری بوسیله اندک خونی مبتلا می شوند. تو این زمان مقدار گلبول های قزل […]

اضافه اختلالات عضلانی اسکلتی | عالمگیر ۷۰ درصدی گردن درد

به گزارش خبرنگار مهر، محمد علی محسنی سد پی، روز سه شنبه تو نشست خبری که به وابستگی برگزاری ثالث […]

نمایشگاه های آثار هنری «رافائل» در بکلی جهان

بوسیله گزارش ایسنا و به نقل از آرت نیوزپیپر، تو حالی که «لئوناردو داوینچی» به رابطه پانصدمین سالروز درگذشتش و بوسیله […]