رویا نیمروزی باعث گشایش عملکرد تحصیلی کودکان می شود

admin دسته‌بندی نشده

تقریبا اگر از هر پدرومادری بپرسید آیا خوابنیمروزی مزایایی دارد، احتمالا پاسخ آن ها «مثبت» خواهد بود؛ بوسیله اختصاص برای روحیه و سطح کارمایه و عملکرد کودک درون مکتب کارگر خواهد بود. پژوهشی جدید که در دانشگاه پنسیلوانیا و دانشگاه کالیفرنیای ارواین انجام و نتایج حاصل از آن داخل مجله ی SLEEP منتشر شده، از این دیدگاه والدین حمایت می بطی ء.

این پژوهش که نزدیک بوسیله سه هزار کودک پایه های چهارم تا ششم را معاینه کرده که بین ۱۰ تا ۱۲ سال داشتند، وابستگی بین رویا نیمروزی و اضافه شادی، کنترل نفس، ثبات، مشکلات رفتاری کمتر و بهره هوشی (IQ) بیشتر را نشان داده که مورد پایان بیشتر در کودکان پایه ی ششم دیده شده است. بنابر گفته ی آدریان رین، متخصص منکر شناسی عصبی در دانشگاه پنسیلوانیا و نویسنده همکار داخل این پژوهش، بهترین یافته ها مربوط بوسیله پیشرفت تحصیلی بوده است. او گفت:کودکانی که سه دفعه یا بیشتر تو هفته می خوابند، عملکرد تحصیلی گیرایی ۷.۶ درصد در پایه ی ششم افزایش می یابد. چند کودک دبستان ای می شناسید که خواهان تکثیر ۷.۶ تشخیص ای نمراتشان (در استاندارد ۱۰۰ نمره) نباشند؟

بنابر گفته ی جیانگ هونگ لیو، سخن سنج ی اصلی این پژوهش و دانشیار دانشگاه پنسیوانیا در لفافه ی پرستاری و بهداشت عمومی، کمبود رویا و خواب آلودگی تو کشش روز بوسیله طرزشگفت آوری میان کودکان شایع است؛ به طوری که این موضوع ۲۰ درصد از کودکان را پایین تر تأثیر فراغت می دهد. به عبارت دیگر، اثرهای منفی شناختی و عاطفی و فیزیکی عادت های بدخوابی بوسیله نیکوکاری مشخص شده اند؛ اما بیشتر پژوهش های قبلی روی کودکان سنین پیش دبستانی و کوچک برنده تمرکز کرده اند. این موضوع بیشتر بدین دلیل است که در کشورهایی مانند ایالات متحده ی آمریکا، با مبصر ترشدن کودکان، رویا نیمروزی آن ها متوقف می شود.

گفتنی است داخل چین، خواب نیمروزی در زندگی روزمره گنجانده شده و از مقاطع اولیه و مدرسه تا دوران بزرگ سالی امتداد دارد. بنابراین، لیو و رین بوسیله همراه روئی فنگ، متخصص آمار از دانشگاه پنسیلوانیا و سارا مدنیک، پژوهشگر درزمینه ی خواب از دانشگاه کالیفرنیای ایرواین و دیگر همکارانشان به پژوهش China Jintan Cohort مراجعه کردند که داخل سال ۲۰۰۴، برای دنبا ل کردن شریک شدن کنندگان از دوران نوزادی تا بزرگ سالی ادا شده حیات.مقاله های مرتبط:مقصد هایی از پیری زودرس لیف سلولی در کودکانی که کمتر می خوابندفهرستی طولانی از پیامدهای خواب ناکافی: مرگ تصادفی تا اختلالات معنی و روانی

پژوهشگران داده های مربوط به بسامد خواب نیمروزی و مدت زمان آن را بخاطر هریک از ۲,۹۲۸ کودک هنگا می که در پایه های چهارم تا ششم بودند و همچنین داده های خروجی را زمانی که آن ها به پایه ی ششم می رسیدند، جمع آوری کردند.

این داده ها دربرگیرنده معیارهای رسیده شناسی قرین سکون و شادی و معیارهای فیزیکی مانند متمایز مجعد ی بدن و سطح گلوکز حیات. افزون براین، پژوهشگران از معلمان خواستند تا اطلاعات مربوط به پیشرفت تحصیلی و رفتار هرکدام از کودکان را دراختیار آن ها قرار دهند. سپس، آن ها ارتباط بین هرکدام از این موارد را با خواب نیمروزی براساس جنسیت، پایه ی تحصیلی، موقعیت جغرافیایی مدرسه، نمونه تحصیلات والدین و مدت زمان خواب شبانه مرتب کردند.

بنابر گفته ی مدنیک، این پژوهش تام ترین استیناف تو نوع خودش است. او دراین‎باره گفت:بسیاری از پژوهش های آزمایشگاهی انجام شده روی سنین مختلف علامت دادند خواب نیمروزی می تواند به پیمانه ی خواب شب هنگام ی کامل بر گشایش وظایف شناختی گسسته تأثیرگذار باشد. داخل اینجا، فرصتی داشتیم تا از بینش آموزان بزرگ سال در دنیای حقیقی سؤالاتی در طیف وسیعی از معیارهای رفتاری، تحصیلی، مدنی و فیزیولوژیکی کنیم.

افزون براین، او اقرار کرد:هرچه علم آموزان در طول روز بیشتر بخوابند، تأثیر مثبت این خوابیدن در کشش روز بر معیارهای رمز شده بیشتر خواهد حیات. 

اگرچه این یافته ها همبستگی دارند، پژوهشگران می گویند ممکن است راه حل جایگزینی برای اعتراض پزشکان اطفال و مقام های بهداشتی عمومی برای اطراف های بعدی پژوهش داخل مدارس ارائه دهند. لیو دراین مبنا گفت:خواب نیمروزی به راحتی انجام پذیر است و هزینه ای بوسیله متعاقب ندارد؛ به ویژه اگر درپایان بعدازظهر باشد تا با زمان آموزش مدارس نیز تداخل نداشته باشد.

او ادامه داد:نه تنها این خواب به کودکان دستیار می کند؛ بلکه مدت زمان استفاده ی کودکان از تلویزیون و سایر صفحه ارائه ها مانند موبایل خواه کامپیوتر را نیز کاهش می دهد که این ها خویشتن نتایج مرموز ای به دنبال دارند.

استیناف های آینده می تواند روی این موضوع تمرکز یواش که چرا کودکان والدینی که تحصیلات بیشتری دارند، خواب نیمروزی بیشتری درمقایسه با کودکان والدین با تحصیلات اندک دارند یا اینکه آیا با بررسی تأثیر ادب و شخصیت، مداخلات خواب نیمروزی می تواند درون اندازه ی جهانی پیشرفت کند. به طور ایده آل، کارآزمایی کنترل شده ی تصادفی به سؤالات انگیزه و معلول منجر می شود؛ قرین اینکه آیا خواب نیمروزی به موفقیت تحصیلی بیشتر منجر می شود یا اینکه آیا آن ها با روشی دیگر به هم مرتبط هستند یا خیر. باوجوداین، هیچ کدام از این موارد هنوز بررسی نشده اند.

در حال حاضر، پژوهشگران امیدوارند نتایج حاصل از این پژوهش به پژوهش شفاعت ای در آینده بتواند کمک یواش که خواب آلودگی جوانان را هدف قرار می دهد. شایان ذکر است مؤسسه ی ملی بهداشت، مؤسسه ی ملی علوم بهداشت محیطی و مؤسسه ی ملی کهن سالی ایالات متحده ی آمریکا منابع مالی این پژوهش را تأمین کرده اند.بیشتر بخوانید:چگونه با وجود مشکلات بی پایان، شاد بمانیم؟گزینه های بیش تو طی انتخاب به دشوار تبدیل می شوندواکاوی حس خجالت از نگاه علمی؛ چرا برای برخی برقراری ارتباط، دشوارتر است؟آیا وارسی کتاب داستان، از شما انسان بهتری خواهد ساخت؟آیا خاطرات ما از دوران کودکی واقعی هستند؟

شاید دوست داشته باشید:

پدری ۲۰ درصد کبدش را به کودکش اهدا کرد

به گزارش دیلی مقصود کولان هنگامی که فقط چهار روزش بود به موجب یک عارضه ژنتیکی نادر که باعث اضافه […]

تمدید فراخوان جایزه تاریخچه سال ادبیات «خبرنگاران»

 به گزارش ایسنا، چهاردهمین دوره مزد  کتاب سال شعر بوسیله تفویض «خبرنگاران»، همچون دوروبر های گذشته، تو سه بخش «تاریخچه […]

اصرار مهتر صداوسیما بر حفظ دستور کار های متمایز و بِرَندسازی

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی صداوسیما، همزمان با سالگرد شهادت سه تن از خبرنگاران برون مرزی رسانه […]