سرعت غذا خوردن؛ یک عامل اساسی افزایش وزن

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش ایسنا، علاوه بر نوع مواد غذایی مصرفی، سرعت خوردن نیز می تواند تاثیر بسزایی پهلو معیار افزایش یا کاهش وزن داشته باشد.

گروهی از متخصصان علوم تغذیه درژاپن به تجسس روی ۱۰۸۳ بی تا بزرگسال بخاطر مدت پنج سال پرداختند. این افراد به خشکی امدن زمینه سرعت طعام خوردن (کُند، معمولی و سریع) به سه گروه انشعاب شدند. همچنین از آنان درخواست شد تو نخست تجسس بوسیله سئوال هایی در مورد رژیم غذایی، برنامه ورزشی و سابقه پزشکی پاسخ دهند.

هیچ یک از این افراد در آغاز آزمایش ها بوسیله سندرم های متابولیک از جملهچاقی شکمی، سطح پایین کلسترول خوب، تازگی گلیسیرید بالا، فشار خون و قند خون بالا مبتلا نبودند.   

متخصصان ژاپنی مشاهده کردند که پس از گذشت پنج سال ۸۴ نفر از این افراد بوسیله سندروم متابولیکدچار شدند و سرعت طعام اسقاء کردن درون ابتلای آنان به این بیماری مربوط به طبقه کارگر و زحمتکش بوده است.

بنابراین گزارش افرادی که تند و زننده خوردنی می خوردند ۸۹ درصد بیشتر از دو گروه دیگر با گمان ابتلا بوسیله سندرم متابولیک مواجه بودند. نیز تنها در ۲.۳ درصد از افرادی که آهسته غذا می خوردند این سندرم نمره داده شد.

این متخصصان همچنین افزودند: افرادی که نوک تیز غذا می خورند نسبت بوسیله دیگران، سایز دور کمر بزرگتر و قند خون بالاتری داشته و ظن اینکه دچار افزودن کمیت شوند بیشتر است.

به گزارش نشریه تایمز آو ایندیا، به گفته متخصصان زننده طعام اسقاء کردن باعث می شود بدن فرصتی برای ارسال سیگنالی مبنی پیاده شدن عاطفه اشباع نداشته باشد.

شاید دوست داشته باشید:

انواع بوی بد واژن و راه های پیشگیری و علاج آن

واژن هم مانند دهان، پوست و قسمت های دیگر بدن، بوی مخصوصی دارد. در این قلمرو از بدن زنان، میکروبیوم […]

مدخل اساسی ای از عوارض شیمی درمانی متناسب کنترل است

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد بابایی، در تماس با کنگره تو برخورد با اختلالات خونین و متابولیک شیمی درمانی، اقرار داشت: […]

رمان «شیلاندَر» منتشر شد

به گزارش ایسنا، درون شناساندن این کتاب نشانی شده است: «شیلاندَر» مقدماتی داستان نرگس تمیز شعر زنی تنهاست که تو […]