تداوی تپش عدد می تواند جهت اسکان وزوز شنوایی شود

admin دسته‌بندی نشده

اگر تابه حال وقتی همگی جا تسکین بوده با صدای زنگی در شنوایی خود بیدار شده اید، حتما این موضوع را می دانید وزوز گوش چقدر آزاردهنده است. اکنون پژوهشگرانی با تربیت دانشگاه آریزونا هدف درمانی جدیدی شناسایی کرده اند؛ هدفی که خیر در گوش، بلکه در مغز قرار دارد. این مطالعه مدال می دهد آنچه باید مدنظر قرار گیرد، التهاب های عصبی است و این شاید راهی جدید بخاطر حل این بغرنج باشد.

وزوز شنوایی یکی از آماج های ازدست دادن گوش است که دراثر صداهای بلند ابداع می شود. قرارگرفتن مداوم در معاشرت اسپیکرها در کنسرت ها یا کارکردن طولانی مدت درون اتلیه های چوب بُری عاری مصرف از محافظ گوش موجب آسیب دائمی شنوایی می شود. بااین حال، این آسیب فقط به جای کاهش محدوده ی شنوایی، ممکن است موجب آغاز وزوز شنوایی نیز شود.

مطالعات اخیر شاید بستگی را معین کرده باشند. بی تابی پاسخ بدن دربرابر آسیب خواه عفونت است؛ بنابراین، کاهش شنوایی ناشی از صدا ممکن است موجب ابراز التهاب داخل مسیر شنوایی شود. این کار به مالاریا ی خویشتن می تواند همان چیزی باشد که جهت آغاز وزوز گوش می شود؛ ولی چگونگی آن نامشخص مانده است. پژوهشگران برای مطالعه این موضوع، روی موش های مبتلا بوسیله این واقعه تمرکز و بی تابی تندخو را درون قشر شنوایی آن ها بررسی کردند.مقاله های مرتبط:چرا قدرت شنوایی افراد نابینا بیشتر است؟جدید ترین تکنولوژی های سمعک کدام هستند؟درمان دائمی ناشنوایی مادرزادی به معاون ژن درمانی

پژوهشگران دریافتند تو آن قسمت از مغز، موش ها سطوح بیشتری از مولکول هایی بوسیله نام سیتوکین های پیش التهابی داشتند و همچنین سلول هایی بهنام میکروگلیا به نظر می رسید فعالیتشان افزایش یافته بود. هر دو اینها تو پاسخ التهاب خشمناک مشارکت می کردند. همچنین، پژوهشگران مولکولی به معروفیت فاکتور نکروز توموری آلفا (TNF-α) را شناسایی کردند که در هیجان عصبی و وزوز گوش مؤثر وجود. وقتی پژوهشگران ژن مسئول TNF-α را معقول کردند، بیدار شدند التهاب خشمناک صورت نداد و موش ها دیگر علامتی از وزوز شنوایی نداشتند. همین نتایج زمانی مشاهده شد که تو دسته دیگری از موشها TNF-α با استعمال از دارو مهار شد. پژوهشگران برای تجسس معکوس تماس بین وزوز شنوایی و TNF-α، مقادیر بیشتری از این مولکول را به قشر شنوایی اولیه ی گروه دیگری از موش ها متوجه کردند. آنچه آن ها مشاهده کردند، این بود که مقادیر یدکی از این مولکول موجب آغاز رفتارهای وزوز گوش در هر دو قسمت قسمت کردن موش ها شد؛ یعنی هم آن هایی که شنوایی طبیعی داشتند و تیمار آن هایی که درجهت فقدان TNF-α مهندسی شده بودند.

اگر این یافته ها بوسیله انسان ها برگردان شود، داروهایی که TNF-α را مهار می کنند، درمان جدیدی برای وزوز شنوایی می توانند باشند. دیگر درمان بالقوه هدست توسعه داده شده بوسیله دستگاه ی پژوهشگران دانشگاه میشیگان است که پالس های الکتریکی ریزی بوسیله مغز ارسال می کند.

نتایج این پژوهش در مجله ی PLOS Biology منتشر شده است.بیشتر بخوانید:داستان برند جانسون اند جانسون، پیش گام جهانی صنعت بهداشت و درماناوتیسم؛ اختلالی فراتر از آنچه چشم می بیندرویکردی متفاوت برای مبارزه با سرطان با وحی از حیواناتواقعیت مجازی؛ تحول بزرگ بعدی در حوزه مصونیت رواندو ساعت نهاد گردی درون هفته سبب بهبود سلامتی می شود

شاید دوست داشته باشید:

رنو مگان سدان ۲۰۲۱ معرفی کردن شد

مگان جدید، از سال ۲۰۱۶ توسط رنو تولید می شود. نسل اول این خودرو، سال ۱۹۹۵ تولید شد و با […]

دانشمندان دروازه دوم دخول کروناویروس به تو سلول ها را کشف کردند

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از لایوساینس می دانیم که پروتئین های گل میخی سطح کروناویروس با اتصال به […]

«ردِپای عشق در شعر زنان دنیا» در بازار تاریخچه

 به گزارش ایسنا، در معرفی این مجموعه که درون نشر زرینِ اندیشناک منتشر شده، آمده است:  این کتاب حاویِ شعرهایی […]