واکنش فاکتورهای سلامت بیرونی به خشکی امدن سربزرگی ابتلا به پارکینسون

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش خبرنگار مهر، فاکتورهای پرخطر جریان خون عدد که بر مصونیت قلب اندوه تأثیر دارند شاملسکته قلبی،فشارخون بالا، کلسترول بالا، نارسایی قلبی، آپنه خواب (نوعی اختلال تنفسی در خواب)، دیابتو سیگارکشیدن است.

یافته ها نشان می دهد کنترل این فاکتورهای پرخطر بوسیله پیشگیری از مصیبت پارکینسون کمک می کند.

این مطالعه محتوی بیش از یک میلیون نفر بود که به مدت ۵ سال تحت دید بودند. از بین این تعداد، حدود ۱۵۵۰۰ مبتلا بوسیله پارکینسون و حدود ۸۲ هزار نفر مبتلا به بیماری آلزایمر نمره داده شدند.

دکتر «بابک ناوی»، حامی آویشن تحقیق از مرکز پزشکی ویل کورنل نیویورک، در این باره می گوید: «بسیاری از افراد می دانند که فاکتورهای پرخطر عروق مغزی علت افزایش کار بزرگ بیماری آلزایمر می شوند، ولی نمی دانند که همین فاکتورهای پرخطر خطر گرفتاری به مصیبت پارکینسون را هم افزودن می دهند.»

بوسیله گفته ناوی، «داشتن سکته ایسکمیک در گذشته که علت مسدودشدن قضیه خون بوسیله مغز می شود، احتمالاً جدیترین فاکتور پرخطر مغزی-عروقی است.»

بیماری پارکینسون یک بیماری دعوا عصبی است که می تواند موجب بروز علائمی همانند لرزش های ناتوان کننده، کُندشدن حرکات و تغییر در تکلم شود.

شاید دوست داشته باشید:

پدری ۲۰ درصد کبدش را به کودکش اهدا کرد

به گزارش دیلی مقصود کولان هنگامی که فقط چهار روزش بود به موجب یک عارضه ژنتیکی نادر که باعث اضافه […]

تمدید فراخوان جایزه تاریخچه سال ادبیات «خبرنگاران»

 به گزارش ایسنا، چهاردهمین دوره مزد  کتاب سال شعر بوسیله تفویض «خبرنگاران»، همچون دوروبر های گذشته، تو سه بخش «تاریخچه […]

اصرار مهتر صداوسیما بر حفظ دستور کار های متمایز و بِرَندسازی

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی صداوسیما، همزمان با سالگرد شهادت سه تن از خبرنگاران برون مرزی رسانه […]