درباره ۱۰ سپتامبر روز جهانی پیشگیری از خودکشی

admin دسته‌بندی نشده

پهلو زمینه گزارش انجمن بین المللی پیشگیری از خودکشی، هر سال بیش از ۸۰۰ هزاره نفر یعنی هر ۴۰ ثانیه یک نفر بوسیله سبب خودکشی در گیتی جان می سپارند و خودکشی درون میان ۲۰ سبب حقیقی مرگ ومیر در دنیا قرار می گیرد.

دکتر تدروس آدهانوم قبرسیوس، مدیر کچل دایره جهانی بهداشت در این باره می گوید: «هر مرگ ناشی از خودکشی مصیبتی برای خانواده، دوستان و همکاران است. با این بود خودکشی ها قابل پیشگیری هستند. ما از همگی کشورها می خواهیم تا راهبردهای ثابت شده پیشگیری از خودکشی را به قانون ای متین داخل برنامه های ملی بهداشت و آموزش سندیت بگنجانند.»

مدل جهانی خودکشی استانداردشده به خشکی امدن حسب درون سال ۲۰۱۶ تو جهان ۱۰.۵ در ۱۰۰ هزار وجود. البته میزان خودکشی داخل میان کشورها متجاوز متفاوت است و از ۵ اجل شاگرد از خودکشی در هر ۱۰۰ هزاره نفر تا زیاد از ۳۰ مرگ ناشی از خودکشی در ۱۰۰ هزاره نفر متفاوت است. 

با بود اینکه ۷۹ درصد موارد خودکشی در کشورهای با درآمد پایین و متوسط رخ می دهد، کشورهای با درآمد بلندی بالاترین میزان خودکشی (به نعوظ میانگین ۱۱.۵ تو ۱۰۰ هزار) را دارند. در کشورهای پردرآمد مردان سه طبق بیشتر از زنان بوسیله علت خودکشی می میرند. داخل مقابل، داخل کشورهای با درآمد متوسط، میزان مرگ ناشی از خودکشی در زنان و مردان بوسیله هم نزدیک نم است.

از طرف دیگر خودکشی دومین علت مرگ (پس از تصادفات جاده ای) داخل میان افراد جوان تو سنین ۱۵ تا ۲۹ سال است.تو میان نوجوانان ۱۵ تا ۱۹ سال، دومین انگیزه اجل در میان دختران (پس از عوارض مربوط به ابستنی) و سوم علت مرگ در پسران (پس از حوادث جاده ای و خشونت بین انفراد) است.

شایع ترین روش های خودکشی به ترتیب دار زدن، مسموم کردن خود با مواد سمی حشره کش و استعمال از غل های گرم است. مداخلات اصلی که توفیق آنها داخل کاهش خودکشی ثابت شده است، شامل محدود کردن دسترسی به وسائل خودکشی، آموزش رسانه ها درباره گزارش کردن مسئولانه موارد خودکشی، اجرای برنامه هایی در میان جوانان بخاطر آموزش احاطه های عمر که به آنان اقتدار کنار آمدن با استرس های عمر را بدهد و شناسایی زودرس افراد در معرض خطر خودکشی، بوسیله کار گرفتن تدابیر درمانی داخل مورد آنان و پیگیری وضعیت گیرایی است. چطور اعلام خودکشی را پوشش دهیم؟ محدود کردن قانونی مواد سمی حشره کش، یک راهبرد موثر

شیوه ای که تصور می شود زیاد از همه در کوتاه مدت بتواند احصائیه مرگ های شاگرد از خودکشی را کاهش دهد، محدود کردن دسترسی به مواد حشره کشی است که افراد برای مسموم کردن خودشان بوسیله کار می برند. سمیت بالایی بسیاری از مواد حشره کش و آفت کش باعث می شود اغلب موارد خودکشی با کاربرد از آنها به اجل منتهی شود، بوسیله خصوص در مواردی که ماده مخالف سمی برایشان بود ندارد یا مراکز درمانی مجهزی در  منطقه موجود نیست.

اداره جهانی بهداشت می گوید، شواهد فزاینده از کشورهای متعدد بیانگر آن است که هنجار برای ممنوع کردن استفاده از حشره کش های زیاد زهردار می تواند بوسیله کاهش میزان های خودکشی در کشورها بینجامد.

تو سری لانکا یکی از کشورهایی است که بهترین تحقیقات در این باره در آن انجام شده است، کلکسیون ای از انفراد های قانونی در دسترسی به مواد سمی حشره کش در فاصله سال های ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۵ بوسیله کاهش ۷۰ درصدی خودکشی ها انجامید و به نعوظ تخمینی جان ۹۳۰۰۰ نفر را نجات رحم.

یک مقیاس قابل ذکر دیگر جبر جنوبی است که ماده آفت کش پاراکوآت مسئول اکثریت مرگ های ناشی از خودکشی با ِآفت کش ها در آن بود. ممنوعیت پاراکوآت در سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۲ در این کشور به نصف شدن مرگ های ناشی از خودکشی با مسموم کردن خود با آفت کش ها در سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ منتهی شد. ته دردناک با قرص برنج کیفیت داده ها باید بهبود یابد

ثبت مرتب و پایش منظم خودکشی در سطح ملی شالوده ایجاد راهبردهای پیشگیری از خودکشی مفید داخل کشورها است. با این وجود فقط ۸۰ سرزمین از ۱۸۳ سرزمین اندام سازمان جهانی بهداشت تا سال ۲۰۱۶ برنامه های باکیفیت ثبت داده های حیاتی را داشته اند. اغلب کشورهای با درآمد ناچیز و متوسط فاقد چنین ثبت داده هایی هستند. ثبت نکته سنج داده ها تو این زمینه می تواند به ایجاد راهبردهای موثرتر پیشگیری از خودکشی و گزارش دقیق زیرفون ترفیع بوسیله لفظ اهداف جهانی در این بنیاد دستیار بطی ء. مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی کند.
فایل آن را از اینجا دانلود کنید: video/mp4 ستیزه ۴۰ نفس سلوک

راه اندازی جهانی بهداشت با انبازی فدراسیون جهانی بهداشت روانی، انجمن بین المللی پیشگیری از خودکشی و اتحادیه جهانی بهداشت روند از ۱۰ سپتامبر کارزار «۴۰ ثانیه کنش» را مبدا می کند. این محاربه درون ۱۰ اکتبر (۱۸ نرمی) مصادف با «روز جهانی بهداشت مسئله» که امسال تمرکز آن هم بر پیشگیری از خودکشی است، فرجام می یابد.

شاید دوست داشته باشید:

«ردِپای عشق در شعر زنان دنیا» در بازار تاریخچه

 به گزارش ایسنا، در معرفی این مجموعه که درون نشر زرینِ اندیشناک منتشر شده، آمده است:  این کتاب حاویِ شعرهایی […]

احتمال ابتلا به کووید ۱۹ امکان پذیر است موقوف به سن نباشد

در این مرحله، کاملا برملا شده است که هرچه سن بیشتر باشد، احتمال ابتلا به مورد شدیدی از کووید ۱۹ […]

توصیه های پزشکی بوسیله بیماران سرطانی در غوغا کرونا

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از روزنامه نگار مهر، محسن اسفندبد، با اشاره بوسیله روزهای ابتدایی شیوع کرونا در کشور، گفت: داخل […]