تمدید فراخوان جایزه تاریخچه سال ادبیات «خبرنگاران»

admin دسته‌بندی نشده

 به گزارش ایسنا، چهاردهمین دوره مزد  کتاب سال شعر بوسیله تفویض «خبرنگاران»، همچون دوروبر های گذشته، تو سه بخش «تاریخچه سال»، «اختصاص» (شاعران بدون کتاب) و «تجلیل» (یک عمر فعالیت شعری)، با داوری جمعی از شاعران خبرنگار و کوشا رسانه در مرزوبوم فرهنگ و داستان برگزار می شود.

دبیرخانه این پیرامون از عطیه کتاب سال رمان خبرنگاران با دبیری علیرضا بهرامی، از شاعران و ناشرانی که در سال ۱۳۹۷ مجموعه رمان منتشر کرده اند، دعوت کرده است تا با توجه به این شرایط، در مدخل کتاب سال جایزه انبازی کنند:

–  کتاب در سال ۱۳۹۷ منتشر و داخل شناسنامه  آن درج شده باشد.

–  طبع مبدا و به کلمه فارسی داخل ایران منتشر شده باشد.

–  منتخب اشعار یا مجموعه گروهی نباشد.

دلبستگی مندان به شریک درون این بخش، باید چهار نسخه از معلول خود را تا تاریخ ۲۲ مهرماه ۱۳۹۸ بوسیله نشانی تهران، صندوق پستی ۱۸۷ – ۱۳۳۵۵ ، دبیرخانه مزد کتاب سال شعر خبرنگاران بفرستند.

در مدخل ویژه بی قراری که برای کشف استعدادهای شعری برگزار می شود، آن دسته از شاعرانی که در هر سنی، تاکنون مجموعه  داستان منتشر نکرده اند، آثار خود را با توجه به وضعیت زیر – تنها – از طریق عنوان پست الکترونیکی و خیر پرینت شده، می توانند بفرستند:

 – شریک کنندگان درون این مقدر شدن نباید تاکنون (چه درون سال های گذشته و چه داخل سال جاری) مجموعه  شعر در ایران منتشر کرده خواه در نصیب و قسمت اشاعه داشته باشند.

–  همدستی علاقه مندانی که قبلا کتابی جاهل از «مجموعه داستان» منتشر کرده اند، یا در دست انتشار دارند، در این بخش، منعی ندارد.

–  مجموعه  شعرها باید به تعبیر فارسی باشد.

–  تعداد شعرها دست اندک بین ۴۰ تا ۵۰ قطعه بوده، یا تعداد ورق های کلکسیون  شعرها دست ناچیز بین ۸۰ تا ۱۰۰ ورقه باشد.

–  شعرها همگی داخل قالب یک فایل وُرد (قلم بی میترا ۱۲) باشد. از فرستادن اثر در قالب فایل پی دی اف یا پرینت کاغذی از طریق پُست، استثنا پرهیز شود.

– در این بخش تنها آثاری در گردونه هم چشمی قرار داده می شوند که کلیه انفراد های فراز را رعایت کرده باشند.

–  حضرت داخل این بخش برای تمامی شاعران فارسی کلمه داخل و بیرون کشور، با هر ملیتی، آزاد است.

در این حصه تعلق مندان تا ۱۰ آبان ماه ۱۳۹۸ فرصت دارند که شعرهای خود را به نشانی پست الکترونیکی جایزه بفرستند:

[email protected]

سال گذشته تو سیزدهمین دوره جایزه کتاب سال شعر به گزینش «خبرنگاران»، مجموعه شعر مهدی مظفری ساوجی در بخش کتاب سال برگزیده شد. همچنین سیده محبوبه بصری از بوشهر، رضا عظیمی از قم، نیلوفر شاطری از خوزستان و بیتا علی اکبری از خراسان تو جزء خاص شاعران بدون کتاب انتخاب شدند و «فرزانه خجندی» از تاجیکستان نیز داخل بخش تجلیل از یک زندگی فعالیت و دستاورد شعری از سوی هیات داوران مورد تقدیر قرار گرفت.

انتهای پیام

شاید دوست داشته باشید:

«ردِپای عشق در شعر زنان دنیا» در بازار تاریخچه

 به گزارش ایسنا، در معرفی این مجموعه که درون نشر زرینِ اندیشناک منتشر شده، آمده است:  این کتاب حاویِ شعرهایی […]

احتمال ابتلا به کووید ۱۹ امکان پذیر است موقوف به سن نباشد

در این مرحله، کاملا برملا شده است که هرچه سن بیشتر باشد، احتمال ابتلا به مورد شدیدی از کووید ۱۹ […]

توصیه های پزشکی بوسیله بیماران سرطانی در غوغا کرونا

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از روزنامه نگار مهر، محسن اسفندبد، با اشاره بوسیله روزهای ابتدایی شیوع کرونا در کشور، گفت: داخل […]