پدری ۲۰ درصد کبدش را به کودکش اهدا کرد

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش دیلی مقصود کولان هنگامی که فقط چهار روزش بود به موجب یک عارضه ژنتیکی نادر که باعث اضافه میزان آمونیاک در خون درون قطع مسمومیت می شود، بوسیله اغما فرورفت.

پزشکان به والدین کولان گفتند که حدس زنده ماندن او چندان زیاد زدودن. کولان پنج ماه بعدی را با دیالیز حی ماند تا هنگامی که پزشکان هشدار دادند که تنها کام برای اوپیوند کبداست.

پدر کولان بوسیله جای اینکه فرزندش را در فهرست کام صبر دهد، پیشنهاد کرد ۲۰ درصد کبدش را به او اهدا کند. پدر و پسر در ماه فوریه گذشته ذیل عمل جراحی ۱۰ ساعته فراغت گرفتند.

کولان که اکنون ۱۷ ماهش است بوسیله گفته پدرش یک پسر کاملاً سالم است که فقط جای برشی مربوط بوسیله عمل جراحی را روی شکمش می توان دید.

ماجرا ای که کولان به آن مبتلا بود، نقصان یک آنزیم حیاتی به نام «اورنیتین ترانسکربامیلاز» است که بین یک تا ۹ نفر تو هر ۱۰۰ هزار نفر را مبتلا می کند و باعث تجمع ماده زهردار آمونیاک درون بدن می شود.

کولان به موجب ابتلا به این حادثه از همان خلال متولد سروصدا می کرد و تنفسش مشکل بود. پزشکان مجبور شدند او را درون جزء مراقبت های ویژه بستری کنند و بعداً او به اغما فرورفت. پس ازآن از انتقال نوزاد به یک بیمارستان تخصصی بود که تصادم ژنتیکی او تشخیص داده شد. رفعت رفتن میزان آمونیاک در خون او باعث مسموم شدن مغزش و از دست دادن هشیاری اش شده بود. او بوسیله علت منها آنزیمی نمی توانست از پروتئین های رژیم غذایی اش به درستی استفاده یواش و بنابراین رشدش اندوه مغشوش شده بود.

پزشکان هنگامی که کولان پنج ماهه حیات به والدینش گفتند او برای امتداد زندگی احتیاج بوسیله اتصال ریه دارد پس ازاینکه پدر کولان داوطلب شد بخشی از شش خودش را به فرزندش اهدا کند، پزشکان به او گفتند برای انجام این کار باید وزنش را اندک کند و میزان کلسترول خونش را پایین بیاورد. او درون ماه های بعدی حدود ۱۳ کیلوگرم از وزنش را اندک کرد و مصرف الکل را کنار گذاشت.

بالاخره تو فاتحه فوریه ایفا جراحی پیوند به خشکی امدن روی پدر و پسر با توفیق انجام شد.

البته کولان برای ادامه زندگی اش باید داروهایی برای جلوگیری از رگه پیوند مصرف یواش و به طور مرتب بخاطر چکاپ بوسیله بیمارستان برود.

شاید دوست داشته باشید:

«ردِپای عشق در شعر زنان دنیا» در بازار تاریخچه

 به گزارش ایسنا، در معرفی این مجموعه که درون نشر زرینِ اندیشناک منتشر شده، آمده است:  این کتاب حاویِ شعرهایی […]

احتمال ابتلا به کووید ۱۹ امکان پذیر است موقوف به سن نباشد

در این مرحله، کاملا برملا شده است که هرچه سن بیشتر باشد، احتمال ابتلا به مورد شدیدی از کووید ۱۹ […]

توصیه های پزشکی بوسیله بیماران سرطانی در غوغا کرونا

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از روزنامه نگار مهر، محسن اسفندبد، با اشاره بوسیله روزهای ابتدایی شیوع کرونا در کشور، گفت: داخل […]