آزمایشات آنن چنسلر، علاج مصیبت ها را با مصرف از داروهای فضایی امکان پذیر کرد

admin دسته‌بندی نشده

دکتر سرنا آنن چنسلر، جراح پرواز ۴۳ ساله به مدت ۱۳ سال به ناسا خدمت کرده است؛ علاوه بر این، او در زمینه های مهندسی برق، غواصی و پزشک هوافضایی و داخلی هم تخصص دارد. چنسلر اخیرا پس از اقامت ۶ ماهه درون فضا به زمین بازگشته است؛ سیر او درون گروه های اعزامی ۵۶ و ۵۷ قرار می گیرد.

گرچه تاکنون صدها نفر بوسیله هوا رفته اند اما استیناف های ریزگرانش مثل پژوهش های چنسلر بوسیله رخساره یمین بر روش های درمانی روی زمین تأثیر می گذارند. چنسلر با کمال مطلوب اضافه علم درباره ی بدن انسان و همچنین گشایش زندگی افراد مبتلا بهسرطان، پارکینسون و پوکی استخوان، آزمایش های متعددی را داخل فضا انجام داده است. او می گوید:براساس تخیل بسیاری از افراد، آزمایش های فضایی عزب محدود بوسیله اکتشافات فضایی می شوند؛ داخل حالی که درمان بیماری انسان روی زمین یکی از تقدم های ما است.

او می گوید از ابتدا می دانست نصیب زمین را ترک خواهد کرد. وقتی آنن چنسلر ۱۵ ساله بود بخاطر اولین بار طعم فضا را چشید و داخل آکادمی فضایی مرکز راکت و فضایی ایالات متحده در هانتسویل آلاباما داخل نقش یک جراح پرواز، مأموریت مانند سازی فضایی را تجربه کرد. این مرکز کمپی بخاطر آموزش فضانوردی و اجرای گسیل های فضایی برای بصیرت آموزان است. چنسلر به شدت عرشه تأثیر این تجربه قرار گرفت و وقتی پدر و مادرش درون مورد آن تجربه از او پرسیدند، پاسخ داد: «این کار همان کار کننده است که دوست دارم تمام عمر تجربه کنم.»

سرنا آنن چنسلر داخل سال ۱۹۹۲ به آکادمی فضایی منضمات عمر داخل ریزگرانش

آنن چنسلر تو تاریخ ۶ ژوئن ۲۰۱۸ از ایستگاه فضایی بایکانور روسیه در قزاقستان بوسیله فضا رفت. چنسلر همراه با الکساندر گرست، مهندس پرواز آلمانی و سرجی پروکوپیف، فرمانده ی روسی با فضاپیمای سایوز MS-09 با پیشرانه ی ۴۲۱ هزار کیلوگرم و سرعت ۱۷۷۰ کیلومتر بر ساعت سفر خود را آغاز کرد.مقاله های مرتبط:ارگانوئیدهای مغزی؛ از پیوند به ربات عنکبوتی تا زراعت خودکار تو فضاسلامت گردشگران فضایی چگونه وجهه خواهد شد؟

چنسلر بوسیله یاد می آورد که از زمان پرتاب متمرکز بر هشت دقیقه و چهل دم زمان لازم برای بزمین نشستن به مدار در ارتفاع تقریبی ۲۰۷ کیلومتر بود و در عین حال باید از نبود منکر مطمئن می شد. دوست داشتنی ترین مقدر شدن سفر زمانی حیات که پوشش اطراف کپسول به خشکی امدن رفت و او بخاطر اولین بار توانست زمین را از هوا ببیند. سایوز پس از طی ۳۴ مدار ارضی بهISS وصل شد. آنن به آرامی و در حالی که دست هایش را باز کرده وجود داخل کپسول شناور شد. او می گوید:در این وقت مغز دقیقا نمی داند چه مفید را باید عمل دهد زیرا هیچگاه نقطه ی بالا و پایینی حیات ندارد. می توانید دوره سقف، دیوارها یا کف حرکت کنید؛ ولی وقتی برای بدوی وهله درون این موقعیت فراغت گرفتم، خیلی متزلزل شدم زیرا دقیقا تامین نبودم کجا هستم.

زمان اضافی نگذشت تا آنن به زندگی در ریزگرانش قانون کند؛ اما عادت بوسیله محیط استریل ISS بخاطر او دشوارتر بود؛ زیرا حرکت هوا را عاطفه نمی کرد. تعداد دریچه های رله فضایی اندک بود، به همین دلیل برای افزایش سروصدا به گوناگون موسیقی راک، کلاسیک و رپ روی آورد. او می گوید: «هوا رله فضایی، محیطی ماشینی با سروصدای اندک است. موسیقی این سکوت را می شکند.»

کنار روبیدن پوشش کپسول و نظر زمین از فضا بخاطر ابتدایی بارافزایش سن در هوا

در وضعیت ریزگرانش اتفاق های عجیبی بخاطر بدن انسان رخ می دهد. به نقل ازناسا، مواد معدنی ضروری ازجمله کلسیم داخل بدن فضانوردها به شکل چشمگیری کاهش می یابند و انبوهی استخوان ماهانه یک درصد کمبود می درنگ. این شرایط دقیقا مثل شرایط بی نظیر مبتلا به پوکی عظم است. با تکثیر شکنندگی استخوان، فرد مبتلا بوسیله پوکی استخوان دچار خمیدگی یا کاهش معادل می شود. پژوهشگرها می توانند با وارسی تغییرات فضانوردهایی مانند آنن چنسلر به حساسیت بهتری از آثار افزودن سن برسند. چنسلر نمونه هایی از خون، ادرار، اب دهان و حتی سرگین خود را جمع آوری کرده است. او می گوید:جمع آوری ادرار در مدار زمین کار میسر ای محو. تو ریزگرانش قطره های پیشاب تو همگی جا شناور می شوند و ممکن است بوسیله تجهیزات آسیب برسانند. اما با اعمال تغییرات مستمر تو امانت بندی نمونه ها می استعداد به این کمال مطلوب رسید.

دانشمندان روی زمین در مرحله ی بعد مدل ها را بررسی کردند. آن ها بخاطر مطالعه ماهیچه های میوتوم (به گروهی از ماهیچه ها گفته می شود که فقط از یک ورید نخاعی، رگ می گیرند) بوسیله بررسی آهنگ استراحت ماهیچه ها پرداختند. از نتایج این بررسی می توان به متد های درمانی جدیدی برای سالخوردگی و تداوی افراد مبتلا بوسیله معلولیت رسید. بوسیله گفته ی چنسلر:این آزمایش ها جالب اند. آن ها می توانند ما را دون نظر بگیرند و براساس بیماری های استخوانی ما داروهای مشخصی را تست کنند. این آزمایش ها می توانند بر زندگی میلیون ها مردم مبتلا به پوکی عظم در زمین غم تأثیر بگذارند.

سرنا آنن چنسلر داخل طول مأموریت اعزامی ۵۷ در حال اختلاط نمونه کریستال های پروتئینی

چنسلر علاوه به خشکی امدن اینکه سوژه ی این بررسی بود، صدها آزمایش مرتبط با مصونیت آدم را نیز ارتکاب کرد؛ برای شهید او از نمونه های بیولوژیکی مانند اسپرم انسانی و گاوی برای آزمایش های باروری استفاده کرد. دانشمندان با این آزمایش ها به درک جدیدی از تولیدمثل در فضا خواهند رسید.

او همچنین به کریستالی سازی پروتئینLRRK2 (کیناز ۲ تکرار غنی شده ی لوسین) صیقلی که در بیماران مبتلا به بیماری پارکینسون دیده می شود (تو طول دوره ی بررسی، کریستال های پروتئینی رشد بیشتری داشتند و در شرایط ریزگرانش یکپارچه تر از زمین بودند). دانشمندان با تحلیل ساختار پروتئینی می توانند نقش آن درون پارکینسون را بهتر حساسیت کنند وداروهایاین مصیبت را بهبود دهند.دارو در ریزگرانش

چنسلر داخل کشش دوره ی ۱۹۷ بسرعت ی اقامتش در فضا، سلول های اندوتلیال را بررسی کرد؛ سلول های اندوتلیال، سلول هایی برای ایجاد مرز بین عصب های خونین هستند. چنسلر در این مطالعه مجاهدت کرد بوسیله این سؤال پاسخ دهد: آیا می توان از EC-های (سلول های اندوتلیال) پرورش یافته تو ریزگرانش به عنوان جهیز مدل مناسبی برای آزمایش های درمان سرطان کاربرد کرد؟ او می گوید: «من بوسیله پژوهش های علاج سرطان کمک می کنم؛ با این استیناف ها می توان به تمایل رشد سلول ها در ریزگرانش معلول برد.»

سرنا آنن چنسلر در حال اجرای آزمایش درمان عطارد داخل glovebox (محفظه ی جلوگیری کننده داری که بخاطر دسترسی بوسیله مواد خطرناک از آن استعمال می شود)

یکی از نشانه های سرطان، قابلیت تشکیل ورید های خونی متاخر بخاطر تغذیه ی تومور است؛ به همین برهان با نابودی منبع تأمین خون به کمک دارو می توان به درمان این بیماری معاون کرد. بوسیله گفته ی چنسلر، سلول های اندوتلیال در فضا مدت کامل تری به نمو دنباله می دهند و رشد آن ها قرین رشد درون بدن است. دانشمندان با بررسی این سلول ها می توانند عامل های شیمی درمانی خواه داروهای جدید سرطانی را تست کنند. چنسلر مطمئن است یافته های او تو فضا می توانند روی زمین مفید واقع شوند. او می گوید: «بی اندازه سریع، حتی در طول سه گانه تا پنج سال آینده می استعداد عطارد را روی زمین درمان کرد.»آمادگی برای فضانوردی

گرچه مأموریت تقلبی فضایی چنسلر داخل دوران نوجوانی، او را داخل مسیر فضانوردی صبر داد؛ اما تحصیلات وی به اختصاص دریافت سند مهندسی برق از دانشگاه جورج واشنگتن درون سال ۱۹۹۷، فارغ التحصیلی از کالج ی پزشکی دانشگاه مرکز علوم بهداشتی تگزاس تو سال ۲۰۰۱ و اتمام رزیدنسی در پزشکی داخلی و پزشکی هوافضا در دانشگاه پزشکی تگزاس او را به سمت ناسا راهنمایی کرد. او می گوید:هیچ مسیر مشخصی برای من وجود نداشت که بخواهم آن را به نشانی مسیر فضانوردی خویشتن تعریف کنم؛ اما غلام ابد از مربوط به طبقه کارگر و زحمتکش که ادا می دادم لذت می بردم. خواستار پزشکی و عاشق استفاده پزشکی در هوافضا بودم؛ بنابراین همین که بوسیله سمت جلو پیش می رفتم، درهای یدکی برایم باز شدند.

سرنا آنن چنسلر در حال نمونه برداری خون ایمنی با الکساندر گرست

چنسلر بخاطر اولیه بار داخل سال ۲۰۰۶ به عنوان جراح پرواز یا پزشک فضانوردها مبتلا بوسیله فقره شد. او در سال ۲۰۰۹ تو حالی که در پارکینگ یک رستوران چینی بود، تماسی شهود کرد که سال ها منتظرش بود. پگی ویتسون، فضانورد سابق ناسا و ابتدایی فرمانده زوجه در ISS و استیون لیندسی، فضانورد قبلی ناسا، او را بوسیله بیستمین کلاس فضانوردی دعوت کردند. چنسلر می گوید: «بوسیله یاد می آورم که پس از قطع تلفن جیغ کوچکی تو خودروی خود زدم. بلافاصله همان موقع با قوم ام ربط گرفتم.»از داروهای فضایی می نبوغ برای درمان سرطان و پوکی استخوان کمک گرفت

این خانم بومی ایندیاناپلیس از میان ۳۵۰۰ خواستگار تفویض شد؛ او پس از دکتر الن اوچا، دومین فضانورد آمریکایی-اسپانیولی ناسا است. اوچا که مهتر سابق مرکز فضایی جانسون است، می گوید: «سرنا فضانورد بااستعدادی است و من خوشحالم که ۲۵ سال پس از اولین پروازم بالاخره در سال گذشته او دومین فضانورد لاتینی است که انتخاب شده است.»

یکی از استعدادهای چنسلر، برخورداری از ذهنیت زورمند بخاطر رسیدن به اهداف است؛ استعدادی که از والدین خود بوسیله ارث برده است. چنسلر می گوید: «برای رسیدن به خواسته و هدف، همه چیز بخاطر شما مرتب و آماده زدودن. باید یک مجموعه از موانع را بر زده و همگی چیز را نادیده بگیرید.»

پیام ساده ولی قوی چنسلر برای دانشجویان این است: «خود را محدود نکنید.» او درون دنباله می گوید:پدر من رجولیت فقیر بود. وقتی در سال ۱۹۶۰ از کوبا به آمریکا مهاجرت کرد، تقریبا هیچ چیز نداشت. شما می توانید با هیچگاه چیز مقدمه کنید و به همه چیز برسید. همه چیز بوسیله این ارتباط دارد که چه رویایی داشته باشید و چه کارهایی را بخواهید ارتکاب بدهید.

چنسلر قبل از روبیدن به فضا به مدت دو سال در مرکز فضایی جانسن آموزش می دید. به نقل از الین آر میرالس، دستیار معاون بخش فناوری و نوآوری های داده ها استراتژیک در دانشگاه هوستون کلیر لیک و حامی سابق مهندسین ناسا، او به کمک شبیه سازی رباتیک در آزمایشگاه واقعیت مجازی ناسا، تمرین های خارج از سفینه را انجام عدل.

درون سال ۲۰۰۹، چنسلر به نشانی عضوی از بیستمین کلاس فضانوردی ناسا انتخاب شد

یکی از درس ها، اقدامات ضروری در صورت جداشدن از ایستگاه فضایی و اجرای پیاده روی فضایی بود. میرالس با مصرف از هدست VR، مانند سازهای حرکتی و گرافیکی زمان واقعی، متد تغییر ورودی های کنترل کننده ی دستی SAFER شکل فضایی را آموزش داد (معاون میسر برای EVA Rescue). در این تمرین ژاکت بود پیاده روی فضایی متشابه یک کوله پشتی همراه با پیشرانه های نیتروژنی به فضانورد وصل می شود که امکان حرکت به دوروبر را به او می دهد. میرالس، چنسلر را ویژگی حرفه ای و باهوش توصیف می کند: «او جراح پروازی است که فضا و پیچیدگی بالای آن را به خوبی می شناسد. همچنین از بنیه ی قوی، قدرت و انعطاف بالایی برخوردار است.»

چنسلر بالافاصله پس از آنکه بوسیله عنوان فضانورد انتخاب شد، ماجراجویی خود در محیط های خشن مثل آزمایشگاه های زیردریایی را آغاز کرد. چنسلر بخاطر تکمیل کمی از مأموریت ناسا بخاطر کار تو محیط های خشن (Neemo 20) به مدت ۱۷ روز داخل زیستگاه آبی وزارت ملی مجرای لنف و اقیانوس در عمق ۱۸ متری ساحل کی لارگوی فلوریدا مشغول بوسیله کار شد و آزمایش های علمی ازجمله نمونه برداری از گونه ی مرجانی Siderastrea siderea تو عمق ناچیز (۱۷ متر زیر آب) و عمق زیاد (۲۷ متر زیر آب) را اجرا کرد. او می گوید: «عمر مادون دریا یکی از دوره های افتخارآمیز کار غلام است.»

دانشمندان درون بار ی بعد برای بررسی بستگی قارچ ها، باکتری ها و جلبک ها با تبدیل مرجان ها در مناطق عمیق و کم عمق دریا، نمونه ها را تحلیل کردند. به گفته ی دنیل مرسلیس، پژوهشگر علو دکترای دانشگاه بین المللی فلوریدا که در کشش مأموریت Neemo 20 با آنن چنسلر همکار بود، تجمع های میکروبی می توانند سرنخ هایی درباره ی نحوه ی تراکم مرجانی در عمق های متنوع بدهند. او می گوید:چنسلر چیره بوسیله شناسایی طرز های مرجانی و مدل برداری دقیق آن ها شد. توانایی های رهبری و سزاواری بالای او تحسین زیست شناسان مرجانی را برانگیخته است.

آنن چنسلر داخل آزمایشگاه واقعیت مجازی ناسا آموزش رویت

تیم Neemo 20 همچنین برای حل مشکلات بالفعل ی مأموریت های آینده ی مریخ تلاش کرد. اعضای این تیم تأخیر زمانی دهات دقیقه ای برقراری بستگی را مانند سازی کردند که مقدور است خلال برقراری تماس فضانوردان در مریخ با واحد کنترل مأموریت در زمین رخساره دهد. به گفته ی آنن چنسلر:ما آزمایش هایی انجام دادیم که می توانم نیمه روز خواه کچل روز درباره ی آن ها صحبت کنم. یکی از این آزمایش ها، مطالعه تأخیر احتمالی ربط و تأثیر آن پیاده شدن عملیات علمی و مشکلات ناشی از آن بود.

آنن چنسلر به نشانی عضوی از برنامه ی Neemo 20 ناسا به مدت ۱۷ روز مادون یبوست زندگی کرد ماه و فراتر از آن

کمال مطلوب ناسا قبل از بزمین نشستن بوسیله مریخ، بازگشت به ماه با فضاپیمای اوریون تا سال ۲۰۲۴ است. به گفته ی آنن چنسلر، این مأموریت در زمان تعیین شده انجام خواهد شد: «آدم فکر می کنند این کار غیرممکن است اما این نعوظ حلق.»

مأموریت آرتمیس ناسا که با اقتباس از خدای ماه در اساطیر یونان باستان نام گذاری شده، مأموریتی ارسال فضانوردان به راهنما جنوب ماه است. یکی از فضانوردهای انتخابی، زن خواهد وجود. آنن چنسلر یکی از ۱۲ فضانورد زن فعال در ناسا است که برای این سیر آمادگی کافی را دارد. او در پاسخ به برگزینی خود بخاطر عروج به ماه، لبخندی زد و گفت: «گزینه ی انتخابی می تواند هر شخصی باشد. من بخاطر بازگشت مجدد به ماه تپش زده هستیم. این وهله این بازگشت هدفمند خواهد بود. فکر می کنم مردم بی قراری از این سفر بشاش خواهند شد.»فضانوردها باید تو سفرهای تمام مدت از پرتوهای کیهانی درون امان بمانند

گرچه هدف کوتاه مدت آرتمیس، فراهم کردن مبنا ی حضور استوار ناسا رویماهاست ولی هدف بلند مدت آن، کاربرد از ماه به عنوان سکویی برای پیوستن به مریخ است. ناسا فضاپیمای Lunar gateway را بخاطر آموزش زندگی تمام مدت در اعماق فضا به فضانوردان داخل مدار ماه قرار می دهد (پیش بینی می شود سفر یک طرفه به مریخ در فاصله ی ۵۵ میلیون کیلومتر از زمین ۶ تا ۹ ماه طول بکشد). همچنین ازآنجاکه فضاپیمای فرامریخی برای رسیدن بوسیله سیاره ی قزل حاجت به تغییر مدار دارد، ناسا از Lunar Gateway برای آموزش مانورهای اعماق فضا به فضانوردان استعمال خواهد کرد. تنها نکته ای که امروز باید به آن اهمیت داد، تحصیل روش زندگی خارج از زمین قبل از رسیدن به مریخ است. بوسیله گفته ی آنن چنسلر:ما می خواهیم روی ارضی با حداقل امکانات شلنگ بگذاریم. این آغاز راهمان است. سپس بنیاد ی آستان پایدار خود روی سطح ماه را مهیا می کنیم. این کار احتیاج به زمان دارد اما من اولویت می دهم به جای گمان و گمان و گرایش و آرزو بوسیله جانب مریخ بروم.

ماژول خدمه ی اوریون در مرکز فضایی جانسون ناسا در هیوستون مأموریت بوسیله مریخ

طرح ناسا برای فرستادن انسان به مریخ، چشم اندازی بزرگ است اما آیا بدن انسان قادر به تاب سفری ۹ ماهه درون اعماق فضا خواهد بود؟ به گفته ی آنن چنسلر، پاسخ خیر است: «ما تو حباب کوچک نزدیک به زمین بوسیله احسان از خطرها در حمایت هستیم اما با چشم پوشی زمان، زندگی در محیط تأثیر بیشتری روی بدن و حتی رفتارمان خواهد گذاشت.»

در حال حاضر فضانوردانی که داخل فاصله ی تقریبی ۴۰۸ کیلومتری بالای سطح زمین در ISS عمر می کنند، توسط دیوارهای ضخیم ایستگاه و میدان مغناطیسی زمین تو برابر پرتوهای خورشیدی (کارمایه درون موج های الکترومغناطیسی) مراقبت می شوند؛ اما با سفر به حصه های اجنبی فضا، پرتوها شدیدتر می شوند و انسان ها به محافظت بیشتری نیاز دارند. براساس داده های به دست آمده ازمریخ نورد کیوریاسیتی، این مریخ نورد به طور میانگین در معرض ۱/۸ میلی سیورت پرتوی کیهانی کهکشانی راحتی دارد. این شرایط شبیه این است که طاس بدن انسان هر پنج روز مادون سی تی اسکن قرار بگیرد یا شخصی روزانه ۱۸ کود عکاسی اشعه ی ایکس از هيئت دولت ی سینه اجرا دهد.

به گفته ی آنن چنسلر، خطر دیگری که فضانوردان حین سفر به مریخ با آن روبه رو می شوند، رخداد ارشد ذرات خورشیدی است. عوامل دخیل در این سانحه که بخاطر سلامتی مردم مضر هستند، از ذرات رادیواکتیوی تشکیل شده که با ۹۹ درصد سرعت تلالو از زبانه های خورشیدی به حرکت درمی آیند. به گفته ی چنسلر:با تلاقی به این رویدادها به نوعی بیماری جدی پرتویی مبتلا می شوید که برای مدتی به هیچ عنوان احساس خوبی نخواهید داشت. این پرتوها می توانند سیستم ایمنی بدن را ضعیف کنند و زمینه را برای بروز مشکلات اینده فراهم کنند.

ناسا برای محافظت از فضانوردان در مقابل پرتوهای زیان بخش داخل حال فقره روی سپرهای پرتویی است. یکی از این سپرها خود فضاپیمای اوریون خواهد بود. کپسول اوریون با قطر ۵ متر و طول تقریبا ۳ متر حتی برای یک فضانورد زن با قد میانگین ۱۶۴ سانتی متر بی آرامی کوچک است. چنانچه وارد این کپسول شوید، حتی نمی توانید؛ بایستید این در حالی است که استراحت است چهار فضانورد در آن قرار بگیرند.

فضای داخلی کپسول خدمه ی اوریون

اگرچه کپسول اوریون مشابه ماژول سرویسآپولو ۱۱است، اما عملکرد مشابهی ندارد. به گفته ی نوجود مارانسی، رئیس دفتر دستور کار ریزی مأموریت اکتشافی ناسا، این راه اندازی درس های زیادی را از مأموریت آپولو درباره ی محافظت از خدمه آموخته و از این درس ها در اوریون اندوه استفاده کرده است. ماژول خدمه مهیا بوسیله محافظ گرمایی است که از مواد فیبر کربنی ساخته شده است. ماژول خدمه نیز مهیا به بزرگ ترین سپر گرمایی است که تاکنون ساخته شده؛ قطر این سپر بوسیله پنج متر می رسد. به گفته ی نوجود:ما از ترکیب های کربنی استعمال کردیم که در عهد آپولو از آن ها خبری نبود. اغلب بخش های کپسول آپولو پر از کامپیوترهایی با ظرفیت محاسباتی بیش اندک بود. زمان حال می توانیم چهار کامپیوتر اضافی را به پرواز دربیاوریم که در مقابل پرتوها مقاوم باشند.

فضاپیمای اوریون همچنین مهیا بوسیله وسایل دریافت پرتو است. این ابزار به فضانوردان بانگ می دهد که در مرکز ماژول پناه بگیرند زیرا به دلیل جرم بیشتر فضاپیما درون این نقطه، درون موافق ذرات امن بیشتری دارند. دیگر تیم های ناسا هم درون حال ترقی ی فناوری لازم برای تولید لباس های محافظتی و سطوح باردار فضاپیما برای انحراف پرتوها هستند؛ اما هنوز غم نکات زیادی بخاطر یادگیری وجود دارد؛ بوسیله همین دلیل ناسا درون حال جمع آوری داده برای توسعه ی استراتژی های حراست پرتویی تو طول مأموریت آرتمیس است. فعلا یک چیز قطعی است: فرستادن انسان به ماه یا مریخ بدن انسان را وارد محدودیت جدیدی خواهد کرد؛ اما تا چه اندازه؟ هنوز نامشخص نیست. از طرفی ناسا امیدوار است تا سال ۲۰۲۴ با گذاشتن اولین قدم روی ماه به پاسخ مناسبی برای این سؤال برسد.

آنن چنسلر در گنبد پنجره دار میزان ISS

به عقیده ی چنسلر، فتح مریخ نیازمند تکاپو در سطح جهانی است. او می گوید:یکی از بنیادی ترین برداشت ها از فعالیت های کنونی برنامه ی فضایی، جدیت پیوسته برای پیشبرد آستان انسان در فضا است. صرف رویت از اینکه سابقه ی شما چیست یا لفافه ی تحصیلی شما شیمی، مهندسی خواه پزشکی است، شما تو خیل هستید و درون هر کجای جهان که باشید، متعهد بوسیله برنامه ی فضایی قلمرو خود هستید.

تو حال حاضر چنسلر داخل حال سفر بوسیله بکلی جهان و اشتراک گذاری تجربیات منحصربه بی همتا خویشتن با استیناف های بیوپزشکی داخل بنیان ی ریزگرانش است. او می گوید: «من از انجام این کار لذت می برم؛ چون معتقدم بسیاری از مردم حتی داخل شرایط سخت هم مشفق هستند. من عاشق توصیف این داستان هستم و می خواهم مردم به درک بهتری از آن برسند.»بیشتر بخوانید:منتخب عکس های علمی هفته از نگاه زومیت؛ از شکل های فضانوردی مسافران ماه تا دیوارنگاره گلادیاتورها تضاد بین عفونت ویروسی و عفونت باکتریایی چیستدانشمندان عدد موش را تا یک ماه در آزمایشگاه حی نگه داشتندمرد فلجی به دستیار اسکلت خارجی کنترل پذیر با ذهن توانست سیاق برودسندرم داون؛ علائم و انواع بیماری، سبب ها و وضع های امتیاز آن

شاید دوست داشته باشید:

«ردِپای عشق در شعر زنان دنیا» در بازار تاریخچه

 به گزارش ایسنا، در معرفی این مجموعه که درون نشر زرینِ اندیشناک منتشر شده، آمده است:  این کتاب حاویِ شعرهایی […]

احتمال ابتلا به کووید ۱۹ امکان پذیر است موقوف به سن نباشد

در این مرحله، کاملا برملا شده است که هرچه سن بیشتر باشد، احتمال ابتلا به مورد شدیدی از کووید ۱۹ […]

توصیه های پزشکی بوسیله بیماران سرطانی در غوغا کرونا

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از روزنامه نگار مهر، محسن اسفندبد، با اشاره بوسیله روزهای ابتدایی شیوع کرونا در کشور، گفت: داخل […]