چاقی و انباشت چربی در جگر ها هم می تواند دردسر بیافریند

admin دسته‌بندی نشده

حتما بسیاری از شما می دانید که شلوغی چربی در عصب ها احتمال ابتلا به مصیبت های قلبی را افزایش می دهد؛ اما حالا دانشمندان شواهد بدوی ای را مبنی بر ابراز مشکلات ریوی درون اثر شلوغی چربی ها کشف کرده اند که ممکن است با بلای ناگهانی نفس تنگی تو ربط باشد. درون حال حاضر هم می دانیم که افراد ضخیم بیشتر درون معرض خطر ابتلا به مصیبت نفس تنگی صبر دارند؛ اما تاکنون به خشکی امدن این باور بودیم که احتمالا تنگ کردن زیادی که بر ریه ی افراد پهناور متوجه می شود یا بود التهاب ها تو بدن این افراد سبب اضافه احتمال بروز آسم در افراد مسطح است. زمان حال با شواهد بوسیله دست آمده می توان گفت رسوبات روغن هم می توانند درون بروز این بیماری نقش بازی کنند.

دانشمندان با کاربرد از اطلاعات به مشت آمده از یک مطالعه ی پیشین، بافت ریوی ۵۲ نفر را که فوت شده بودند، مورد وارسی استراحت دادند. از میان این افراد، ۱۵ نفر دارای هیچگاه سیاق سابقه ای از بیماری آسم نبودند، ۲۱ نفر مبتلا به آسم بودند اما این بلای ناگهانی عامل مرگشان نبوده و ۱۶ نفر دیگر حزن در پی آسم جانشان را از مشت داده بودند.

دانشمندان توانستند بوسیله کمک ته رنگ ها، پاره های مختلفی از مجاری تنفسی را از یکدیگر شاخص ساخته و بعد بوسیله بررسی حدود ۱۴۰۰ نمونه بپردازند.

خراج ی بوسیله مشت آمده از این مطالعه تعجب انگیز بود؛ شلوغی و رسوب چربی داخل دیواره ی مجاری تنفسی به چشم می خورد. علاوه بر این، میزان بافت چربی با متمایز مجعد بدنی (BMI) فرید وابستگی دارد یا بوسیله عبارتی اندازه بیشتر به معنای تجمع روغن بیشتر است.

پیتر نوبل، فیزیولوژیست از دانشگاه استرالیا غربی می گوید: ما دانا شدیم که چربی اضافی داخل بدن می تواند درون دیواره ی مجاری تنفسی انباشته شده و فضا را اشغال یواش که این امر انگیزه اضافه التهابات در ریه می شود.

ما بر این باوریم که انباشت چربی درون دیواره ی مجاری تنفسی سبب ضخیم شدن این بافت ها شده و باعث کاهش مسئله هوا و تبادل آن می شود که این پدیده، دست کم تا حدودی قادر به تشریح چگونگی ابتلا به نفس تنگی است.

این نخستین باری است که رسوبات چربی ها درون ریه شناسایی می شوند؛ البته تجمع روغن داخل بیرونی و سایر اندام های اطراف آن نظیر شش پیش از این تیمار کشف شده بود.

بنابراین، کشف این پدیده عامل دیگری را تو بروز نفس تنگی مطرح می کند که با نظریه ی قبلی که مبنی پهلو ارتباط آسم و چاقی است، همخوانی دارد. به نظر می رسد که روغن قادر است ساختار مجاری تنفسی را دست خوش تغییراتی درنگ و بی تابی را تو این لیف ها افزودن دهد که همین امر با بروز آسم تو ارتباط است.

هنوز سازوکاری که علت انباشت چربی در جگر ها می شود، به نشانی یک راز باقی است. شاید تحقیقات بعدی این راز را هویدا کنند. همچنین باید گفت، بهتر است تعداد افراد مورد آزمایش هم درون تحقیقات اینده افزایش یابند؛ در تفحص مورد مناقشه تعداد این افراد ۵۲ نفر حیات. مقاله های مرتبط:ورزش هایی که بیشترین تأثیر را در کاهش پیمانه دارندشناسایی گوناگون چاقی برپایه یک استیناف

سؤال دیگری که مطرح می شود، این است که آیا با کاهش وزن می نبوغ از اثرات شاگرد از انباشت چربی جلوگیری بوسیله عمل آورد؟ چراکه می توان به معاون ورزش خواه رژیم غذایی تندرست و درکل با کاهش وزن، میزان چربی را در ریه ها کاهش داد.

موضوع مهمی که از این اسلوب تحقیقات می قابلیت استنباط کرد، این است که ما بوسیله دریافتن بیشتر و عمیق رطوبت از اثرات چاقی و افزایش وزن احتیاج داریم تا بتوانیم با آن مبارزه کنیم و جالب است بدانید، تخمین زده شده که ۱۸ درصد از مردان و ۲۱ درصد از زنان داخل سراسر دنیا تا سال ۲۰۲۵ بوسیله فهرست افراد چاق می پیوندند. بنابراین، باید هرچه سریع مرطوب در راه کشف اثرات چاقی و روش های مبارزه با آن قدم برداریم.

یکی از مطالعات پیشین، چاقی را با بلای ناگهانی های منتقل کننده مقایسه کرده و گفته که ممکن است اطرافیان افراد چاق رفتارهای ناسالمی را تو رابطه با رژیم غذایی از آنان بیاموزند و به چاقی دچار شوند.

مورد دیگری که درون جستجو تک بحث به آن تأکید فراوانی شده، داشتن و حفظ کردن پیمانه متناسب است؛ چراکه تو این تحقیق مشخص می شود، چاقی و تکثیر معادل تا چه وزن می تواند عملکرد بدن را ناجور نرم و هرچه علم ما در این بنیان بیشتر می شود، اقتدار برای مبارزه با آن اندوه بیشتر می شود.

تیری تروسترز، رئیس اتحادیه تنفسی اروپا است؛ وی که در این تحقیق شرکت نکرده بود، گفت: این کشفی مهم تو مملکت ی تماس چاقی و مصیبت های تنفسی است؛ چون مدال می دهد که چاقی چقدر می تواند اوضاع سلامتی مبتلایان بوسیله نفس تنگی را به خطر بیاندازد و علایم ناشی از این بیماری را وخیم تیز نرم. این رسیدگی فراتر از معاینات بالینی رفته و دیدگاه ما را از این موضوع که افراد چاق فقط هنگام ورزش و تحرک بدنی فشار بیشتری بوسیله شش هایشان وارد می شود، تبدیل داده و علامت داده است که داخل پی چاقی، عملا تغییراتی تو ساختار بافتن مجاری تنفسی صورت می گیرد.

رسیدگی سابق الذکر در مجله ی وسیله تنفسی اروپا منتشر شده است. بیشتر بخوانید:سیب خاکی به میزان ژل های کربوهیدرات برای اضافه عملکرد ورزشکاران کارگر استهیچ تضمینی برای امنیت 5G حیات نداردتفاوت بین عفونت ویروسی و عفونت باکتریایی چیستدانشمندان عدد موش را تا یک ماه داخل آزمایشگاه زنده نگه داشتندمرد فلجی به معاون اسکلت خارجی کنترل پذیر با ذهن توانست سیاق برود

شاید دوست داشته باشید:

«ردِپای عشق در شعر زنان دنیا» در بازار تاریخچه

 به گزارش ایسنا، در معرفی این مجموعه که درون نشر زرینِ اندیشناک منتشر شده، آمده است:  این کتاب حاویِ شعرهایی […]

احتمال ابتلا به کووید ۱۹ امکان پذیر است موقوف به سن نباشد

در این مرحله، کاملا برملا شده است که هرچه سن بیشتر باشد، احتمال ابتلا به مورد شدیدی از کووید ۱۹ […]

توصیه های پزشکی بوسیله بیماران سرطانی در غوغا کرونا

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از روزنامه نگار مهر، محسن اسفندبد، با اشاره بوسیله روزهای ابتدایی شیوع کرونا در کشور، گفت: داخل […]