لباس گیری اولیه بار زنده موش بدون اسپرم و تخمک

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش ایسنا به نقل از نیوساینتیست، رحم های بدلی که بدون اسپرم و تخمک مصنوع شده اند، برای نخستین وعده پس از کاشت در موش های ماده توانستند جنین های حی را شکل دهند. تو هر حال این داد ها، ناهنجاری هایی دارند که پیش از بوسیله فرمان بازی کردن قسط برای به جهان آوردن خردسال انسان باید برطرف شود.

رحم های مصنوعی که در موش ها به فقره رفتند، با استفاده از سلول های خاصی موسوم به سلول های عمده پرتوان باریک شدند که می توانند هر سه جنس سلول موجود تو رحم را تولید کنند.

جون وو (Jun Wu)، پژوهشگر مرکز پزشکی دانشگاه تگزاس نمایندگی جنوب غربی (UTSW) و همکارانش، سلول های بنیادی را به سه سلول  رحم تحول کردند و با پس ازآن با استعمال از مواد مغذی و محرک های رشد، ساختارهایی مثل رحم به وجود آوردند.

پژوهشگران پس از این مرحله، انصاف های مصنوعی را به بدن موش های ماده انتقال دادند و یک هفته بعد، آنها را با جراحی از بدن موش ها خارج کردند. آزمایش ها نشان دادند که شکل گیری ساختارهای بدوی جنین درون قسط آغاز شده ولی با ناهنجاری هایی همراه است.

وو در این باره گفت: ساختار بافت رحم های جدید، به نواخت ساختار رحم های عادی نبود.

گروه های پژوهشی دیگری نیز پیش از این، رحم های تقلبی را از سلول های اساسی تو موش بوسیله بود آوردند اما نتوانستند با موفقیت در بدن موش ها قرار بگیرند خواه این که فقط سلول های جفت را لباس دادند و از عهده داری تشکیل دو نوع سلول دیگر برنیامدند.

وو اضافه کرد: ابداع و انتظام عدالت های مصنوعی درون موش ها، تو حال حاضر بوسیله یک چالش تبدیل شده و ما در این آزمایش توانستیم جنین هایی را به طور کامل در رحم مصنوعی لباس دهیم. برای این کار، قسط باید در محیطی غنی از مواد مغذی و محرک های رشد قرار گیرد که بوسیله وضعیت بدن شبیه است.

وی افزود: داخل هر حال، کمال مطلوب ما از این پژوهش، به دنیا آوردن فرزند نیست. آزمایش توانایی رحم جعلی برای رشد، بوسیله ما امکان خواهد انصاف تا واقعی بودن آنها را ببینیم. کمال مطلوب ما این است که یک سیستم مقیاس پذیر برای تولید صدها یا حتی هزاران سنخ ساختار شبیه به رحم داشته باشیم.

وو ادامه انصاف: نمونه های عدالت مصنوعی باید بخاطر حس بهتر رشد پستانداران، در آزمایشگاه مور معاینه بیشتری استراحت بگیرند.

این پژوهش، در مجله Cell به چاپ رسید.

شاید دوست داشته باشید:

احتمال ابتلا به کووید ۱۹ امکان پذیر است موقوف به سن نباشد

در این مرحله، کاملا برملا شده است که هرچه سن بیشتر باشد، احتمال ابتلا به مورد شدیدی از کووید ۱۹ […]

توصیه های پزشکی بوسیله بیماران سرطانی در غوغا کرونا

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از روزنامه نگار مهر، محسن اسفندبد، با اشاره بوسیله روزهای ابتدایی شیوع کرونا در کشور، گفت: داخل […]

ویروس کرونا در وضعیت آزمایشگاهی تا ۲۸ روز روی سطوح ابدیت می آورد

پژوهشگرانSGHAROOOON استرالیایی با وارسی استاندارد بقای ویروس کرونا روی سطوح مختلف، نشان دادند که این ویروس تا ۲۸ روز می […]