مقدماتی واکسن علیه ویروس کشنده ابولا تایید شد

admin دسته‌بندی نشده

سرانجام، دنیا یک واکسن ابولا دارد. در تاریخ ۱۱ نوامبر (۲۲ آبان)، قانون گذاران اروپایی واکسنی را تأیید کردند که از قبل، به کنترل شیوع های مرگ مرحله ویروس کمک کرده است. این نخستین بار است که واکسنی برای محافظت دربرابر ابولا از این مانع عبور می یواش. تصمیم آژانس دارویی اروپا (EMA)مبنی پهلو اجازه دادنشرکت دارویی مرک (Merck) آمریکا بخاطر نمایش ی واکسن به این معنا است که علیه اکنون می تواند خرمن شده و در مناطق دیگر جهان خصوصا در آفریقا توزیع شود.

در سال ۲۰۱۵، اتفاق جهانی واکسن و ایمن سازی (Gavi) که یک همکاری جهانی است که بودجه ی ارائه ی واکسن را در کشورهای کم در آمد تأمین می کند، به سازندگان واکسن ابولا گفت که اگر واکسن آن ها بوسیله وسیله ی یک مرجع بهداشتی معتبر مانند EMA تأیید شود، آن را می دانش. اگرچه چند واکسن دیگر علیه ابولا درحال ترقی هستند، واکسن همکاری مرک عزب موردی است که داخل جریان یک مسری تک استفاده قرار پژمان و نشان داده شده که تو پیشگیری از عفونت ها بسیار مؤثر است. ابولا یک تب خون ریزی دهنده است که سبب لینت مزاج شدید، استفراغ و خون ریزی می شود.

واکسن مذکور که نخست در سال ۲۰۰۳ ضایع ثبت اختراع گرفت، برای فرونشانی مسری پیشرونده ای داخل کنگو که از زمان آغاز آن درون سال گذشته انگیزه اجل حدود دو هزاره نفر شد، تک استفاده صبر گرفت. این واکسن نیز تو روانی شیوع سال ۲۰۱۸ کنگو و همچنین در مسری سال ۲۰۱۵ داخل گینه مورد استفاده قرار گرفت. داخل شیوع کنونی کنگو، صدها هزاره نفر ازجمله بیش از ۶۰ هزاره از کارکنان بخش مراقبت های بهداشتی در سرزمین کنگو و کشورهای همسایه، واکسن شرکت مرک را شهود کردند. ست برکلی، مدیر اجرایی Gavi داخل ژنو، پس از تأیید این واکسن در بیانیه ی مطبوعاتی گفت:مقاله های مرتبط:آیا ابولا در حال تبدیل شدن به ویروسی مرگبارتر است؟دانشمندان دارویی متاخر برای درمان ابولا ساختنداین واکسن پتانسیل عظیمی دارد؛ قبلا بخاطر نگاهداری از زیاد از ۲۵۰ هزاره نفر درون کنگو مورد استفاده قرار گرفته است و می تواند عالمگیر های عریض ی ابولا را به خاطره ای از گذشته تبدیل بطی ء.

سازمان یادشده از ذخیره سازی و تحویل واکسن های ابولا امان کرده  و امیدوار است ذخیره ی جهانی از این واکسن حاضر کند که بتواند بوسیله سرعت در شیوع های آینده ی ویروس مورد کاربرد راحتی گیرد. دیوید هیمن، اپیدمیولوژیست دانشکده بهداشت و پزشکی گرمسیری لندن با ذکر این موضوع که تأیید EMA موجب تغییر بزرگی می شود، بر این نکته تأکید می بطی ء که لازم است پژوهش درمورد واکسن های ابولا امتداد پیدا کند؛ پژوهش به ته نرسیده است:واقعا مهم است که مطالعه واکسن ها ادامه واضح کند و واکسن های خاندان های دوم و سوم توسعه پیدا بطی ء.

این استیناف ها می تواند محتوی نقشه کشی واکسنی که پناه مولود از آن تمام نمدار باشد، واکسنی که بیش از یک اسلوب از ابولا را مورد شعار قرار دهد و نیز واکسنی باشد که نگه داری آن ساده تر است.

واکسن ابولا به وسیله ی آژانس دارویی اروپا تأیید شده استحفاظت آینده

واکسن مرک که ذیل شهرت Ervebo به راسته عرضه شده و نام آن نزد پژوهشگران rVSV-ZEBOV-GP است، در آزمایش بالینی در گینه در شیوع سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ ابولا مورد آزمایش قرار گرفت. در آنجا، افرادی که با بیماران آلوده بوسیله ویروس در تماس قرار داشتند، واکسن را دریافت کردند. نمایان شد که این واکسن سطح فوقانی از نگاهداری دربرابر عفونت فراهم می کند.

هیمن می گوید، مهم است که تعیین کنیم آیا واکسن مرک می تواند به روش های دیگر نیز استفاده شود یا خیر، مثلا بوسیله طور پیشگیرانه بخاطر کارکنان حصه مراقبت های بهداشتی که در آینده ی دور با ابولا مواجه می شوند. این حکم به معنای ضرورت تعیین مدت ماندگاری ایمنی حاصل از واکسن و همچنین مطالعه این موضوع است که آیا تزریق مجدد واکسن می تواند موجب کامل تر شدن دوره ی زنهار شود یا خیر. آدریان هیل، واکسن شناس دانشگاه آکسفورد می گوید:این طور مطالعاتی روی واکسن rVSV-ZEBOV-GP و واکسن های رقیب آن درحال ارتکاب است. سوالی که سرمد می ماند این است که کدام واکسن را بخاطر پیشگیری از ابتلا به ابولا بوسیله کارکنان بخش نگهداری های بهداشتی می دهید.

واکسن تأییدشده ی ابولا دربرابر نحو ی زئیر ویروس ابولا حفاظت می کند. این نحو عامل شیوع کنونی کنگو و عالمگیر سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ غرب آفریقا است. هیل می گوید باید واکسن هایی ثمر سیاق های دیگر ویروس نیز توسعه دهیم، بوسیله خصوص گونه ی سودان که از سال ۱۹۶۷ تاکنون موجب هفت عالمگیر شده است.

براساس اعلام سازمان جهانی بهداشت (WHO)، هفت واکسن ابولای دیگر در مراحل مختلف آزمایش های بالینی هستند. در سپتامبر ۲۰۱۹، WHO اطلاع دادن کرد واکسنی که به وسیله ی همدستی جانسون و جانسون (Johnson

شاید دوست داشته باشید:

احتمال ابتلا به کووید ۱۹ امکان پذیر است موقوف به سن نباشد

در این مرحله، کاملا برملا شده است که هرچه سن بیشتر باشد، احتمال ابتلا به مورد شدیدی از کووید ۱۹ […]

توصیه های پزشکی بوسیله بیماران سرطانی در غوغا کرونا

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از روزنامه نگار مهر، محسن اسفندبد، با اشاره بوسیله روزهای ابتدایی شیوع کرونا در کشور، گفت: داخل […]

ویروس کرونا در وضعیت آزمایشگاهی تا ۲۸ روز روی سطوح ابدیت می آورد

پژوهشگرانSGHAROOOON استرالیایی با وارسی استاندارد بقای ویروس کرونا روی سطوح مختلف، نشان دادند که این ویروس تا ۲۸ روز می […]