برای افزودن طول عمر چقدر باید دوید؟

admin دسته‌بندی نشده

دویدن، ورزشی رایگان است، احتیاج بوسیله تجهیزاتی ندارد و می استعداد در محیط دارای نگار ی خیره کننده ای دوید؛ بنابراین، تعجبی ندارد که دویدن یکی از محبوب ترین بازی های دنیا است.

تعداد دوندگان تفریحی در استرالیا از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۴ دوبرابر شده است. حال چیزی متجاوز از ۱/۳۵ میلیون استرالیایی (۷/۴ درصد) برای تفریح و ورزش می دوند. معاینه ای که بوسیله تازگی در مجله ی British Journal of Sports Medicine منتشر شده است، علامت می دهد که دویدن می تواند بوسیله استاندارد برازنده توجهی سلامتی شما را بهبود بخشد و خطر مرگ را در یک عمه ی ویژه از زمان کاهش دهد. برای دستیابی به مزایای دویدن نیازی محو که حتما خیلی سریع خواه داخل مسافت های بیش کامل بدوید.

استیناف های گذشته نشان داده اند که دویدن کار بزرگ ابراز چاقی، فشار خون بالا، کلسترول بالا، ناتوانی، دیابت نوع۲، بیماری قلبی و سرطان را کاهش می دهد. دویدن نیز موجب استحکام تحکیم هوازی، عملکرد قلب، تعادل و متابولیسم می شود. این ها مولفه های مهمی از سلامت بدن هستند. بنابراین منطقی است که فرض کنیم دویدن می تواند موجب افزایش طول عمر شود. اما شواهد علمی گذشته درمورد این موضوع ضد و نقیض بوده است. تو وارسی ی جدید، نتایج ۱۴ معاینه مورد بررسی قرار گرفت که در آن ها وفاق بین دویدن و ریسک مرگ تو جای پا همگی ی عوامل، بلای ناگهانی قلبی و سرطان تعیین شده وجود. کل استاندارد شامل بیش از ۲۳۰ هزار مشارکت کننده می شد که ۱۰ درصد آن ها دونده بودند. تو این مطالعات وضعیت سلامتی باهم اتحاد کردن کنندگان به مدت ۵/۵ تا ۳۵ سال مورد پیگیری صبر گرفته وجود. در روانی این زمان، ۲۵۹۵۱ نفر از شرکت کنندگان از جهان رفتند. پژوهشگران وقتی داده های این مطالعات را کنار هم قرار دادند، دریافتند که در طول دوره ی مطالعه، احتمال مرگ داخل اثر هر علتی، در افراد دونده، داخل مقایسه با افراد غیردونده، ۲۷ درصد کم وجود. مخاطره مرگ شاگرد از بیماری قلبی و عطارد نیز در دوندگان به نظم ۳۰ و ۲۳ درصد کمتر بود.مقاله های مرتبط:چه هنگام از روز بخاطر بازی کردن مناسب نم استنتیجه ی یک پژوهش متاخر: بازی روزانه و مداوم پیری را بوسیله تعویق می اندازدتاثیر مثبت بازی اکید پیاده شدن بهبود عملکرد دل افراد مشغول به دیابت نوع۲دویدن بیشتر، لزوما بهتر ازاله

پژوهشگران نشان دادند که دویدن یک وعده در هفته خواه به مدت ۵۰ دقیقه تو هفته، خطر مرگ درون یک عمه ی برملا از زمان را کاهش می دهد. به نظر نمی رسید که این مزایا با دویدن بیشتر افزایش یا کاهش فاحش یواش. این وقوف برای کسانی که حین یدکی بخاطر ورزش ندارند، خوب است ولی نباید کسانی را که از دویدن بیشتر کیف می برند، دلسرد یواش. به گفته ی پژوهشگران، حتی دویدن شدید (برای مثال هر روز یا ۴ ساعت درون هفته) بری سلامتی خوب است.

نکته ی دیگر اینکه، مزایای دویدن لزوما با اضافه سرعت دویدن بیشتر نمی شوند. مزایای دویدن در هر سرعتی بین ۸ تا ۱۳ کیلومتر به خشکی امدن ساعت، هم ارز بود. می توان گفت، دویدن با سرعتی که در آن عاطفه قرار می کنند، بهینه گزینه برای سلامتی شما است.

دویدن خطراتی نیز دارد

دویدن مقدور است منجر به آسیب های ناشی از استفاده ی بسیار از حد شود. این وضعیت به نشانی پیامدی از فشار مکانیکی دوباره روی لیف ها عاری حیات زمان کافی برای بازیابی اتفاق می افتد. داشتن سابقه ی جراحت و فعالیت طولانی مدت خطر ابراز این نوع جراحت ها را افزایش می دهد. با اجتناب از سطوح ناهموار یا سخت، نهفتن کف مناسب و حاضر بودن افزایش ناگهانی سرعت یا مدت زمان دویدن، این خطرات را می توانید به حداقل برسانید.

همیشه مخاطره اجل تصادفی طی بازی وجود دارد اما این پیوستگی بیش به ندرت رخساره می دهد. مزیت کلی دویدن بسیار فراتر از خطرات همبسته با آن است. دوره های کوتاه مدت نمدار و سرعت پایین نمدار موجب کاهش خطرات می شود.نکاتی بخاطر مبتدیان

آهسته فاتحه کنید و سرعت، اطراف و دفعات دویدن خود را به تدریج افزایش دهید. هدف خود را ۵۰ دقیقه داخل هفته خواه بیشتر تعیین کنید و با سرعتی که تو آن راحت هستید، بدوید. در امر خود تداوم داشته باشید ولی نگذارید که به نعوظ سرزده کارمایه شما تمام شود. قطع نظر از اینکه این فرمان را طی یک مرحله یا طی چندین جلسه داخل هفته انجام دهید، مزایای آن مشابه خواهند وجود.

اگر دوست ندارید به انزوا بدوید، تکاپو کنید این حکم را بوسیله صورت گروهی انجام دهید. دویدن در یک گروه انگیزه ی شما را افزایش می دهد و امتحان ی اجتماعی سرگرم کننده ای همچنین فراهم می کند. البته اگر دویدن را دوست ندارید، مجبور نیستید آن را ارتکاب دهید: بیش از ۸۰۰ ورزش جالب دیگر وجود دارد که می توانید آن ها را گزینش کنید. مزایای بسیاری از ورزش های دیگر (مانند شنا، تنیس، دوچرخه سواری و ایروبیک) با مزایای دویدن قابل مقایسه است.بیشتر بخوانید:چرا افراد فقیر بیشتر در معرض ریسک ابتلا به بیماری قلبی استراحت دارند؟آنفولانزا چیست؟ علائم، درمان و تاثیر واکسن درون پیشگیری از این بیماریآلودگی هوا و راهکارهای مقابله با آنتأثیر مثبت ورزش داخل زمان ناشتابودن بر سوزاندن چربیتفاوتی بین اعتیاد و وابستگی به دارو وجود دارد؟

شاید دوست داشته باشید:

احتمال ابتلا به کووید ۱۹ امکان پذیر است موقوف به سن نباشد

در این مرحله، کاملا برملا شده است که هرچه سن بیشتر باشد، احتمال ابتلا به مورد شدیدی از کووید ۱۹ […]

توصیه های پزشکی بوسیله بیماران سرطانی در غوغا کرونا

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از روزنامه نگار مهر، محسن اسفندبد، با اشاره بوسیله روزهای ابتدایی شیوع کرونا در کشور، گفت: داخل […]

ویروس کرونا در وضعیت آزمایشگاهی تا ۲۸ روز روی سطوح ابدیت می آورد

پژوهشگرانSGHAROOOON استرالیایی با وارسی استاندارد بقای ویروس کرونا روی سطوح مختلف، نشان دادند که این ویروس تا ۲۸ روز می […]