طراحی حسگر نانویی برای تشخیص بیماری های صعب العلاج

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از مهر، ائمه باقری حشکوایی، مجری طرح ساخت آپتا حسگرهای مبتنی پیاده شدن نانو ساختار زر برای قطع گیری و گزینش برخی ترکیبات زیستی و دارویی، گفت: موفق شدیم با فناوری نانوحسگرهایی را برای تشخیص بیماری های صعب العلاج از جمله سرطانطراحی کنیم.

وی با اعتراف این که این حسگرها مبنی کنار نانوساختار هستند، پیش روی کرد: این حسگر مدل سازی شده را برای نمره عطارد روده بزرگ تست کردیم و مولود آن خوب بود.

برگزیده جشنواره بین المللی خوارزمی با بیان این که این حسگر نمونه خارجی ندارد، افزود: از نانوذرات طلا بخاطر تاسیس این حسگر استفاده کردیم. ساخت این حسگر هزینه اضافی نداشت و تولید آن همچنین خرج پهلو نخواهد بود.

باقری توضیح انصاف: آپتامرها، نوکلئیک اسیدهای تک رشته ای اند که با تمایل و برگزیدگی پشته به گستره وسیعی از مولکول های هدف متصل می شوند. از این رو، آپتامرها بوسیله عنوان یک نوع جدید از لایه های تشخیص زیستی در زیست حسگرها برای نمره مولکول های کوچک و سلول کامل به کار خمود شده اند.

این جستجوگر گفت: در این طرح، با کاربرد از آپتامرهای اختصاصی، نانوذرات و نانوساختارها، آپتاحسگرهای الکتروشیمیایی برای فدایی از ترکیبات دارویی شبیه کلرامفنیکل، اپیرو بی سین و ترکیبات رادیکال بیولوژیکی مثل تریپتوفان (معیار هایی از مولکول های کوچک) و سلول سرطانی روده مبصر CT-۲۶ (میزان ای از سلول های طولانی) به عنوان آنالیت های هدف نقشه کشی شود. 

وی داخل خصوص نحو کار خود بخاطر پیدایش این حسگر تصریح کرد: بوسیله این نیت با استقرار آپتامرهای شناخته شده روی سطح الکترود، آپتاحسگرهای الکتروشیمیایی برای این گونه های آزمایشی مدل سازی شد. جنس بستر الکترودی به خشکی امدن مبنای نانو ساختارها، چگونگی تثبیت آپتامر و نیز سر ایجاد علامت تجزیه ای و امتیاز از جمله مواردی است که تو این پروژه مورد بررسی و توسعه قرار گرفته است. 

باقری یادآور شد: با توجه بوسیله افق های جدید در شالوده به کارگیری نانو مواد درون افزایش کارایی زیست حسگرها، امکان استفاده از آنها هم در وهله تشخیص الکتروشیمیایی و هم بخاطر تقویت کاری علامت تجزیه ای مورد بررسی فراغت گرفت.

به گفته این محقق، از راه های مختلف تصویربرداری و طیف بینی برای مطالعه آپتاحسگر تهیه شده و از فنون مختلف الکتروشیمی تجزیه ای بسان روش های متفاوت ولتامتری و طیف بینی امپدانس الکتروشیمیایی برای تشخیص و معادل گیری گونه های آزمایشی استفاده شد.

وی ادامه داد: امیدواریم کشور ما به آن مرحله ای برسد که از این حسگرها به عنوان یک تست تو مراکز درمانی مصرف کنیم تا از عالمگیر بیماری های صعب العلاج پیشگیری کنیم.

باقری با اقرار این که این طرح ثبت اختراع و نهایی شده است، گفت: برای تشخیص هر بلای ناگهانی از پروب های خاصی کاربرد می کنیم تا آن را نمره بدهد. 

شاید دوست داشته باشید:

رنو مگان سدان ۲۰۲۱ معرفی کردن شد

مگان جدید، از سال ۲۰۱۶ توسط رنو تولید می شود. نسل اول این خودرو، سال ۱۹۹۵ تولید شد و با […]

دانشمندان دروازه دوم دخول کروناویروس به تو سلول ها را کشف کردند

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از لایوساینس می دانیم که پروتئین های گل میخی سطح کروناویروس با اتصال به […]

«ردِپای عشق در شعر زنان دنیا» در بازار تاریخچه

 به گزارش ایسنا، در معرفی این مجموعه که درون نشر زرینِ اندیشناک منتشر شده، آمده است:  این کتاب حاویِ شعرهایی […]