آیا امکان پذیر است سرماخوردگی کشنده شود؟

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از ایسنا، بیشتر افراد از احتمال کشنده بودن ویروس آنفلوآنزا آگاهی دارند، ولی گاهی این سوال پیش می آید که آیا ابتلا به سرماخوردگیمعمولی نیز می تواند جان مردم را بوسیله کار بزرگ بیندازد؟

سرماخوردگی علائمی از قبیل سرفه، آب زکام بینی، عطسه، خستگی و تب دارد و بیماری درود شده به حساب نمی آید. نشانه های این بلای ناگهانی به بسیاری از علائم نخستین آنفلوآنزا شباهت دارد، اما عفونتی کاملا متفاوت است. 

راینوویروس ها عامل نیمی از تمامی سرماخوردگی ها هستند، اما ویروس های دیگری نیز وجود دارند که در بروز یک خواه چند نشانه سرماخوردگی موثرند. 

سرماخوردگی عادی بیماری خفیفی است که بدون علاج و قید مدت چند روز برطرف می شود و به همین برهان بیشتر موارد سرماخوردگی به راه خودتشخیصی وقوف می شود. با این حال عفونت های نتیجه از راینوویروس ها یا برخی دیگر از ویروس های عامل سرماخوردگی عادی مقدور است با علائم شدید در فدایی افراد همراه باشد. پیامدهای سرماخوردگی می تواند جدی باشد و حتی به مرگ افرادی منجر شود که سیستم امن خسته دارند. 

تجسس ها علامت می دهد بیمارانی ک پیوند مغز استخوان شده اند، بیشتر احتمال دارد دچار عفونت های تنفسی شوند درون حالی که راینوویروس ها عامل پا بر جا آن بوسیله احصائیه نمی آیند، اما ویروس های دیگر مرتبط با علائم سرماخوردگی معمولی از قبیل آدنوویروس می تواند عامل بروز عفونت های تنفسی باشد. 

همچنین سرماخوردگی می تواند داخل افراد بیش جوان خواه مسن با علائم جدی همراه باشد. افراد میانسال درون مقایسه با بزرگسالان بیشتر ظن دارد به عفونت های سخت پهلو اثر ویروس های سرماخوردگی دچار شوند. علاوه به خشکی امدن این، افراد سیگاری یا افرادی که داخل معرض بخار سیگار قرار دارند بیشتر احتمال دارد به سرماخوردگی مشغول شوند و علائم بیماری تو آنان جدی نم است. 

از دیگر افرادی که ممکن است به دلیل سرماخوردگی دچار عفونت های شدیدی شوند بیماران مبتلا بوسیله مشکلات ریوی از جمله نفس تنگی و فیبروز سیستیک (یک بیماری ارثی که در آن ریه های بیماران با ترشحات غلیظ انباشته می شود) هستند. 

یکی از بهترین روش ها برای پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی شست وشوی مرتب دست هاست. شست وشوی نیکو دست ها از گسترش گوناگون عفونت ها و ویروس ها و خیر تنها ویروس سرماخوردگی پیشگیری می کند. بوسیله گفته پزشکان، در مورد عفونت های ویروسی «پیشگیری» نکته کلیدی است.  روش صحیح شستن دست ها برای پیشگیری از آنفلوآنزا و سرماخوردگی | آیا ضدعفونی کننده های مشت مؤثرند؟

شاید دوست داشته باشید:

احتمال ابتلا به کووید ۱۹ امکان پذیر است موقوف به سن نباشد

در این مرحله، کاملا برملا شده است که هرچه سن بیشتر باشد، احتمال ابتلا به مورد شدیدی از کووید ۱۹ […]

توصیه های پزشکی بوسیله بیماران سرطانی در غوغا کرونا

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از روزنامه نگار مهر، محسن اسفندبد، با اشاره بوسیله روزهای ابتدایی شیوع کرونا در کشور، گفت: داخل […]

ویروس کرونا در وضعیت آزمایشگاهی تا ۲۸ روز روی سطوح ابدیت می آورد

پژوهشگرانSGHAROOOON استرالیایی با وارسی استاندارد بقای ویروس کرونا روی سطوح مختلف، نشان دادند که این ویروس تا ۲۸ روز می […]