امتیاز عفونت ریوی کروناویروس چهار روز زودتر از ابراز علائم با سی تی اسکن

admin دسته‌بندی نشده

بوسیله گزارش همشهری آنلاین، ایسنا به نقل از دیلی خواست نوشت: یک مطالعه جدید نشان می دهد سی تی اسکن امکان پذیر است در نمره سریع تر کروناویروس بوسیله کادر پزشکی کمک کند. پزشکان بیمارستان مونت سینای در نیویورک اولین کسانی بودند که در ایالات متحده اسکن کبد بیماران مشغول به این بلای ناگهانی بسیار شیوع را تجزیه و تجرید کردند. آنها گفتند می توانند الگوهای خاصی تو شش ها را به عنوان نشانگر ویروس که با معروفیت  ۱۹ COVID- نیز شناخته می شود، شناسایی کنند. 

محققان می گویند این تشخیص کندرو تر می تواند به آن ها کمک کند تا فرایند قرنطینه کردن بیماران را زودتر و پیش از تجلی دیگر علائم این بیماری آغاز کنند. آنها با سی تی اسکن می توانند میزان خرابکاری بافت ریه افراد را مشاهده کنند و این موثر است که توسط اسکن های دیگر شبیه اسکن اشعه ایکس هيئت دولت سینه امکان پذیر نیست. بنابر گفته پزشکان، ظاهرا ریه بیماران مبتلا بوسیله کرونا سرمشق و تیر خاصی دارد که با بررسی سی تی اسکن می استعداد این بیماری را چند روز زودتر تشخیص عدالت. 

هنگام این بررسی که در روزنامه Radiology منتشر شده است، پژوهشگران سی تی اسکن ۹۴ ناخوش را در ۴ مرکز پزشکی داخل ۴ استان چروک تک تجزیه و تحلیل صبر دادند. بیماران بین ۱۸ ژانویه و ۲ فوریه بستری شده بودند. رادیولوژیست ها اسکن را وارسی کردند و براساس زمان بروز علائم و زمان اجرا سی تی اسکن، مطلب برداری کردند. آن ها دریافتند توسط سی تی اسکن می توانند چند روز زودتر وضعیت تخریب بافتن کبد را مشاهده کنند. این فرمان می تواند به پزشکان در تشخیص زودتر بیماران کمک بسیار عظمت کند؛ چراکه با تشخیص زودتر عملیات قرنطینه و علاج زودتر آغاز می شود.  کروناویروس

ساختار کروناویروس ها دارای یک ژنوم RNA عادی است. افرادی که هم زمان دارای بیماری دیگری باشند و کودکان مشغول به بلای ناگهانی های قلبی بیشتر تو معرض سربزرگی ابتلا به کروناویروس ها هستند. معمولاً شدت سرماخوردگی که کروناویروس عامل آن باشد، بیشتر است. کروناویروس ها که پس از راینوویروس ها بزرگ ترین عامل ابتلا به سرماخوردگی ند، بیشتر در زمستان و خزنده باعث سرماخوردگی می شوند. اگرچه کروناویروس ها بیشتر در حیوانات دیده می شوند، ولی ۵ نوع از آن ها مایه تنفسی بدن انسان را کوچکتر تأثیر راحتی می دهند.

تشخیص این که علت بیماری کروناویروس باشد یا خیر، کمی شاق است؛ چراکه برضد راینوویروس ها بوسیله مشقت درون آزمایشگاه رشد و نمو می کنند. این ویروس همچنین از حیوانات بوسیله انسان برازنده انتقال است. بیماری زایی این ویروس، سیستم تنفسی را ذیل تأثیر قرار می دهد و علائمی مشابه سرماخوردگی ساده ایجاد می بطی ء. علائم ویروس کرونا محتوی آبریزش بینی، سرفه و گلودرد است که می تواند با سردرد و تب نیز همراه باشد و تا چند روز به طول می انجامد. در افرادی با نقص سیستم ایمنی، افراد مسن و کودکان این علائم می تواند شدیدتر شود و جوهر الریه و برونشیت را ساختن کند. 

شاید دوست داشته باشید:

رنو مگان سدان ۲۰۲۱ معرفی کردن شد

مگان جدید، از سال ۲۰۱۶ توسط رنو تولید می شود. نسل اول این خودرو، سال ۱۹۹۵ تولید شد و با […]

دانشمندان دروازه دوم دخول کروناویروس به تو سلول ها را کشف کردند

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از لایوساینس می دانیم که پروتئین های گل میخی سطح کروناویروس با اتصال به […]

«ردِپای عشق در شعر زنان دنیا» در بازار تاریخچه

 به گزارش ایسنا، در معرفی این مجموعه که درون نشر زرینِ اندیشناک منتشر شده، آمده است:  این کتاب حاویِ شعرهایی […]