متولی سفر چرا برای ممنوعیت و تخصیص عروج مفید نکرد؟

admin دسته‌بندی نشده

ولی تیموری در گفت و گو با ایسنا، درباره این که چرا وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با توجه به دگرگونی سیاست های کلی کشور درون ارتباط با سفر، نسبت به کنترل سفرها تا کنون اقدامی نکرده و چه واکنش های مؤخری داخل این باره داشته است؟ اظهار کرد: مسؤولیت خاصی بر عهده این وزارتخانه است، ما متولی سیر تکاملی هستیم و برابر ضوابط و قاعده باید مردم را بوسیله سفر تشجیع کنیم، نه این که آن ها را منع کنیم. اما در وضع حساس موجود که سلامت مردم عمده ترین مساله است، تصمیم گرفتیم از انسان بخواهیم سفرهای خود را به تعویق اندازند و فقط در مواقع ضروری و با مسؤولیت پذیری تمام، جابه جا شوند.

او یادآور شد: ستاد ملی مدیریت کرونا تنها مرجع غرض گیرنده درباره سفر است و از آنجا که وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی عضو این ستاد است، خود را بوسیله اجرای تمام مصوبات ستاد ملزم می داند و بدون استثناء خویشی غرض هایی است که در مرزوبوم سیر اندوهناک می شود.

وی درباره این که با توجه به ممنوع و محدود شدن سفرها از نصف دوم تطعیلات نوروز، آیا ماموریتی درون این بن به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی محول شده است، گفت: مسؤولیتی در این باره فعلا به وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی واگذار نشده است. این مسؤولیت بیشتر به عهده داری دستگاه های دیگر از جمله پلیس است.

سفرهای نوروزی را امسال نمی شماریم

کمک گردشگری با تقریر این که در تعطیلات نوروز امسال، تعداد سفرها از سوی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر محاسبه نمی شود و آماری تو این باره بود ندارد و اعدادی که اطلاع دادن می شود از ارگان های دیگر گرفتن شده است، یادآور شد: با توجه به شرایط خاص نوروز امسال، ستادهای خدمات عروج درون استان ها ماموریت معین کرده اند که روی نظارت بر تاسیسات گردشگری متمرکز شوند و بازرسی ها را تشدید کنند.

او افزودن کرد: ارتباط ما با استان ها بوسیله رخ ویدئو کنفرانس، مستمر امین است و مصوبات ابلاغی ستاد ملی مدیریت کرونا نیز پیگیری می شود. تا امروز روی اجرای مصوبات سابق از جمله تلاقی با مراکز اقامتی غیرمجاز، اجرای پروتکل های بهداشتی در مراکز اقامتی حلال و تدارک فهرستی از هتل های داوطلب طرح نقاهتگاه، نظارت شده است و مصوبات دیگری جز این ها، ابلاغ نشده است.

سفرها را کنسل نکنید…

تیموری، با اعلام شماره تلفن ۰۹۶۲۹ بخاطر تحقیق و پیگیری شکایت های مردمی، افرود: شکایت های زیادی از استرداد نشدن وجوه سفرهای کنسلی دریافت شده است. ما از مردم درخواست کردیم بخاطر حمایت از صنعت گردشگری و جلوگیری از ورشکستگی آن، سفر خود را کنسل نکنند، بلکه زمان آن را جابه جا کنند.

او که همزمان با مسری ویروس کرونا و نقض پروازهای بین المللی، بخشنامه ای را با عنوان «ساز و کار لغو سفر» ابلاغ کرده و از تاسیسات گردشگری خواسته وجود وجوه کنسلی را بدون دریافت جزا تسلیم کنند، گفت: آن بخشنامه باعث شد حجم یدکی از مسافران، التماس استرداد کندرو وجوه خود را داشته باشند. به هر حال آژانس و هتل، آن پول را در جای دیگری هزینه کرده و حقوق و عیدی کارمندانش را داده، شایان درک است که بلافاصله و زننده نتواند این پول را به مردم برگرداند. ما از مردم درخواست می کنیم همراهی کنند تا مساله مالی تاسیسات گردشگری برطرف شود. سیاق حل دیگری پیشنهاد شده که مردم زمان سفرشان را جابه مکان کنند و تاسیسات گردشگری همچنین درون ازای این همراهی، در زمان دیگری همین سفر را بدون اضافه کردن وجهی ارتکاب کنند.

معاون گردشگری در پاسخ بوسیله این سوال که با توجه بوسیله حجم خسارات و ضررهای وارد شده به تاسیسات گردشگری، چه تضمینی بود دارد که این سفرها در آینده بدون افزودن نفقه و بدون لحاظ شدن مقدار تورم، اجرا شود، پیش روی کرد: این یک تعامل دو طرفه است که منافع هر دو طرف را درنظر دارد. ما از انسان می خواهیم که صنعت گردشگری را حمایت کنند و از تاسیسات گردشگری هم می خواهیم تو مقابل این خدمات را ارائه دهند.

صبر نبود هتل ها امانت شوند

او درباره شرایط هتل ها نیز تشریح داد: شکایت های اضافی از طرف مردم در ارتباط با باز وجود داشتن هتل ستاندن می شود، درحالی که طبق مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا، راحتی نبود هتل ها بسته شوند و مصوبه ای تو این باره صادر نشده است. هرچند در برخی استان ها هتل ها درون همکاری با استانداری و شورای تامین، تعطیل شده اند. ما فقط از هتل ها خواسته ایم پروتکل های وزارت بهداشت را تجلیل کنند.

تیموری ادامه داد: از مردم غصه می خواهیم چنانچه با مراکز اقامتی غیرمجاز مثل خانه های شخصی اجاره ای مواجه شدند که مسافر می پذیرد، به شماره ای که اعلام شد اطلاع دهند، ما ضامن به ردیابی آن هستیم، نیروی انتظامی غصه مشارکت لازم را دارد.

انتهای پیام

شاید دوست داشته باشید:

رنو مگان سدان ۲۰۲۱ معرفی کردن شد

مگان جدید، از سال ۲۰۱۶ توسط رنو تولید می شود. نسل اول این خودرو، سال ۱۹۹۵ تولید شد و با […]

دانشمندان دروازه دوم دخول کروناویروس به تو سلول ها را کشف کردند

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از لایوساینس می دانیم که پروتئین های گل میخی سطح کروناویروس با اتصال به […]

«ردِپای عشق در شعر زنان دنیا» در بازار تاریخچه

 به گزارش ایسنا، در معرفی این مجموعه که درون نشر زرینِ اندیشناک منتشر شده، آمده است:  این کتاب حاویِ شعرهایی […]