مقایسه ویروس کرونا با کلام عمروعاص

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش ایسنا، این بازیگر پیشکسوت با اشاره به صحنه ای از سریال معصوم علی (ع) یادآور شد: «عریضی ای از سریال معصوم علی(ع) یادم است که وقتی سید اشتر می خواهش بوسیله مصر برود، فراغت بود ترورش کنند. زندگی و عاص نزد معاویه است و معاویه می گوید این کار شدنی ازاله. عمر و عاص شنوایی خویشتن را به زمین می چسباند و می گوید صدای یک قلب را می شنوم. یک قلب برای من کافی است و همان بیرونی را انسداد می آورد و آقا را مسموم می کنند و می کشند.»

ارجمند در ادامه گفت: می خواهم بگویم این ویروس هم یک دانه اش فقط کافی است؛ بنابراین باید ریشهاش را بکنیم. این دشمن ماست. من می توانم همدستش شوم، بقیه که توجه نمیکنند تیمار می توانند. باید این بی توجهی را از خود دور کنیم. من تامل می کنم آدم ایران زیاد فهمیده هستند. مردمی که اجاره شان را بخشیدند، همدلی نیست؟ دولتی که بودجه می دهد برای کسانی که کار روزمزدی دارند و الان ندارند، همدلی نیست؟ 

این بازیگر و کارگردان تئاتر، سینما و تلویزیون تجربههای همدلانه خود درون روزهای سخت مبارزه با ویروس کرونا را دریک گفت وگوی زنده در شبکه رادیویی ایران و دستور کار «خزنده همدلی» بیان کرد. 
بنا بر گزارش روابط اشتراکی این برنامه، ارجمند نیز گفت: اگر راحتی باشد به همدلی مردم ایران نمره بدهم، نمره قبولی عالی میگیرند. ولی نمی شود صد در صد نظر. همه اینطور نیستند. اگر شما سری بوسیله فضای مجازی بزنید، می بینید که چه مردم های بیراهی بی قراری هستند اما من امیدم به مردم ایران است و اکثریت قاطعی که متعاقب انسان ایران ایستاده اند. همیشه بودند و خواهند بود. 
او افزود: آن اقلیت کوچکی که بازی داخل می آورند را باید دور ریخت. همدلی درون ادب ما شاخصه اهمیت دارد. در شعر و شعر ما گفته شده که همدلی از همزبانی بهتر است. همزبان یعنی من همزبان شما هستم بوسیله این معنا که بگویم خیلی خوب یا خیلی کریه است، برویم و بیاییم و کمک کنیم. ولی همدلی یعنی عمل کردن. 

این ستاره با بیان اینکه انسان ایران از گذشته با هم همدل بودند گفت: از خیلی روزگار ابد از سال های ۵۵ یا ۵۶ تا بیایید به ۸ سال دفاع مقدس و الان با این پروانه های سپید جناح نجات دهنده، منجی ما در بیمارستانها و درمانگاهها و در جاهایی که شهرداری و آتش نشانی و نیروی انتظامی دست به دست حزن داده اند، همه پشت غم هستند که بنا به گفته مقام معظم رهبری این ویروس منحوس را از کشورمان خارج بیاندازیم.

ارجمند خاطرنشان کرد: دست افزار واکنش ندارد. به همین دلیل همدلی دلگشا نم از همزبانی است. همانطور که در ایام دعوا با همدلی، صدام و منافقین را شکست دادیم. به همین دلیل من معقدم که مردم ایران نمره نیکوکاری می گیرند. به چشم می بینم که شوفر تاکسی با درآمد حداقل خود مواد ضدعفونی می خرد و به فکر مردم ماشین خود را نقیض عفونی می درنگ و رستورانی که دائما در حال نقیض عفونی است تا ساختمان هایمان.

بازیگر نقش ارباب اشتر تو انتها گفت: من نمره بسیار فوقانی بوسیله مردم می دهم. مردمی که به خود من زنگ می زنند بخاطر تامین زنبیل کالا و خودم بی قراری دستیار می کنم همدلی میکنند. باید به غم کمک کنیم که همگی زندگی شان را بکنند. ویروس می رود و روسیاهی بوسیله زغال میماند و اگرهمدلی نکنیم، حسرت به دل میماند که ای کاش رفتگر محلهمان را می دیدیم. ای کاش همسایه مان را که نداشت، می دیدیم. مردم ایران آن پرستاری است که وصلت خود را صرفنظر میکند و بالای قاعده بیمارش در بیمارستان می ماند.
انتهای پیام

شاید دوست داشته باشید:

احتمال ابتلا به کووید ۱۹ امکان پذیر است موقوف به سن نباشد

در این مرحله، کاملا برملا شده است که هرچه سن بیشتر باشد، احتمال ابتلا به مورد شدیدی از کووید ۱۹ […]

توصیه های پزشکی بوسیله بیماران سرطانی در غوغا کرونا

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از روزنامه نگار مهر، محسن اسفندبد، با اشاره بوسیله روزهای ابتدایی شیوع کرونا در کشور، گفت: داخل […]

ویروس کرونا در وضعیت آزمایشگاهی تا ۲۸ روز روی سطوح ابدیت می آورد

پژوهشگرانSGHAROOOON استرالیایی با وارسی استاندارد بقای ویروس کرونا روی سطوح مختلف، نشان دادند که این ویروس تا ۲۸ روز می […]