آیا نوشیدنی های داغ می توانند انسان را در مقابل کووید ۱۹ ایمن کنند؟

admin دسته‌بندی نشده

نوشیدنی های داغ به خصوص درون یک روز پرکار می توانند به آرامش افراد معاون کنند، حافظه های آشفته را دنج کنند و حس سرسپردگی بین افراد را افزایش دهند. حتی می توانند به خنک شدن بدن در هوای گرم هم کمک کند. با اینکه یک فنجان قهوه، یک استکان چای یا دیگر نوشیدنی های گرم می توانند درون وضعیت سخت بوسیله دستیار افراد بیایند، تأثیری به خشکی امدن پیشگیری ازکووید ۱۹ ندارند.

این روزها تو شبکه های مدنی و اپلیکیشن های پیام رسان خصوصی، نصیحت ها و پیشنهاد ها نادرست متعددی درباره ی درمان و پیشگیری از کووید ۱۹ منتشر می شوند. مقابل یکی از این توصیه ها، نوشیدنی های داغ می توانند از افراد در برابر کووید ۱۹ محافظت کنند. این تقاضا باعث شد اداره یونسیف غصه بیانیه ای را در این باره صادر نرم و آن را تکذیب بطی ء. به گفته ی ران اکلس، متخصص مصیبت های ریوی تو دانشگاه کاردیف بریتانیا و رئیس سابق مرکز سرماخوردگی های مرسوم:هیچ شواهدی حیات ندارد که ثابت کند نوشیدنی های مشتعل می توانند از عفونت های ویروسی جلوگیری کنند.

اکلز درون گذشته به بررسی تأثیرات آشکار مایعات داغ بر سرماخوردگی و آنفولانزا پرداخته بود. موافق یافته ها، نوشیدنی های داغ شاید بتوانند کمی علائم سرماخوردگی را کاهش دهند و احتمالا دلیل آن هم تأثیر بر ترشحات بزاق و ماده ی مخاطی داخل دهان و بینی است که دچار ناراحتی شده اند؛ اما طبق نتایج، مایعات بیشتر تأثیر دارونمایی دارند.

نوشیدنی های داغ نمی توانند از شما در برابر کووید ۱۹ نگهداری کنند، ولی فاصله گذاری مدنی می تواند

 داخل منصب ی اول با نوشیدنی های مشتعل نمی توان از شر ویروس های عفونی خلاص شد. طبق بررسی ها خوردن آب داغ بوسیله انتزاعی ایمنی تو موافق ویروس جدید کرونا حلق. این ویروس به سادگی با نوشیدن آب یا حتی غرغره کردن منظم مایعات شسته نمی شود. با اینکه ویروس کووید ۱۹ از ضابطه جرعه های بزاق افراد دیگر بااطلاع دهان و بینی می شود، کمال مطلوب واقعی آن آلوده کردن مجراهای ریه است. این سلول ها می توانند آنزیمی را حمل کنند که ویروس بخاطر حی ماندن به آن ها حاجت دارد.مقاله های مرتبط:تولید و نمایش واکسن کرونا داخل میزان عریض امکان پذیر خواهد بود؟نوشیدن آب تأثیری در پیشگیری از ابتلا بوسیله ویروس کرونا ندارد

تنفس ذرات ویروسی منجر به انتقال ویروس بوسیله جگر ها می شود؛ یعنی جایی که خالی از هرگونه مایعاتی است. ویروس پس از وارد شدن به سلول ها به سرعت خود را به داخل سلول های میزبان می رساند و آنجا به آرامی خود را اضافه می بطی ء. درنتیجه تلاش بخاطر شستشو هیچگاه تأثیری نخواهد داشت. طبق برخی پژوهش ها، آلوده شدن نخستین سلول ها تقریبا ۳۰ ساعت بوسیله کشش می انجامد و پس از سی روزگار سلول های بیشتری آلوده می شوند.

ویروس کووید ۱۹،  پس از دخول به داخل سلول ها حتی از تغییرات دمایی جدی هم مصون خواهد ماند؛ از طرف دمای معمولی بدن انسان معمولا ۳۷ درجه ی سانتی گراد است، دمایی که برای تکثیر و گشادگی ویروس کافی است. با اشامیدن مایعات داغ، دمای بدن به حدی نمی رسد که ویروس های داخل سلول ها را بکشد. برای نابودی کرونا ویروس سارس، دمای ۵۶ درجه خواه بالاتر کافی بود و حتی مقابل برخی تست ها دماهای زیاد از ۶۰ تا ۶۵ درجه لازم است. با اینکه هیچ پژوهشی درباره ی پایداری عامل ویروسی کووید ۱۹ داخل برابر دماهای ارتفاع منتشر نشده است، ممکن است این ویروس بی قراری شبیه دیگر کرونا ویروس ها باشد.

دمای ۷۰ منصب ی سانتی گراد و بالاتر برای کشتن ویروس های غذا در فرایند پختن، به حد ای داغ است که می تواند بوسیله پوست مردم آسیب بزند و باعث ایجاد جراحت شود.

دمای موردنیاز بخاطر کشتن ویروس کووید ۱۹، می تواند آسیب هایی جدی را به بدن انسان ملتفت کند

 برابر فداکار پیشنهاد ها نادرست که حمام آب مشتعل را پند می کنند، ماندن تحت آب داغ بوسیله مدت طولانی سخت است و بیشتر می تواند مضر باشد. حتی اگر بتوانید به کمیت ی کافی زیر دوش داغ بمانید، نمی توانید ویروس های داخل بدن را از بین ببرید؛ زیرا صرف نظر از دمای بیرونی، بدن تلاش می کند دمای تو بدن را در محدوده ی ۳۷ درجه ی سانتی گراد حفظ کردن کند. دوش آب داغ طولانی می تواند بوسیله غشا شما آسیب بزند.

از طرفی اگر دمای داخلی بدن به ۴۰ درجه ی سانتی گراد برسد، می تواند منجر بوسیله سکته شود. دمای بدن اعلی از ۴۰ درجه بی قراری اگر زود درمان نشود منجر بوسیله مرگ خواهد شد. مقابل فدایی ادعاهای گمراه کننده، برخی ترکیبات چای دارای پی محافظتی در برابر ویروس کووید ۱۹ هستند ولی این ادعا فاقد پشتوانه ی علمی است.

بنابراین شاید نوشیدنی های داغ معلول ساکت کمی داشته باشند؛ اما بهترین راه برای محافظت از خویشتن داخل طبق ویروس کووید ۱۹، تکریم فاصله گذاری اجتماعی، شستن مرتب مشت ها با آب و صابون پس از لمس سطوح احتمالی آلوده و تابعیت از به روزترین اندرز های رسمی پزشکی است. بیشتر بخوانید:پیشنهادهای سازمان نصر برای حمایت از کسب وکارهای حوزه فاوا در بحران کروناارائه تسهیلات مجری نوآوری بوسیله کسب وکارهای آسیب دیده آغاز شدپروژه تبر یک سومین کارکنان خویشتن را برکنار می کندهمه گیری ویروس کرونا در ایران از نگاه آمار و ارقام [بوسیله روزرسانی: ۱ اردیبهشت ۹۹]کووید ۱۹ با عدد انسان چه می کند؟

شاید دوست داشته باشید:

احتمال ابتلا به کووید ۱۹ امکان پذیر است موقوف به سن نباشد

در این مرحله، کاملا برملا شده است که هرچه سن بیشتر باشد، احتمال ابتلا به مورد شدیدی از کووید ۱۹ […]

توصیه های پزشکی بوسیله بیماران سرطانی در غوغا کرونا

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از روزنامه نگار مهر، محسن اسفندبد، با اشاره بوسیله روزهای ابتدایی شیوع کرونا در کشور، گفت: داخل […]

ویروس کرونا در وضعیت آزمایشگاهی تا ۲۸ روز روی سطوح ابدیت می آورد

پژوهشگرانSGHAROOOON استرالیایی با وارسی استاندارد بقای ویروس کرونا روی سطوح مختلف، نشان دادند که این ویروس تا ۲۸ روز می […]