تبدیل ویروس کرونا به نت های موسیقی| روشی متفاوت برای الهام اندکی به پژوهشگران

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش همشهری آنلاین، نرمی به نقل از رویترز نوشت: محققان آمریکایی ساختار پروتئین های «گل میخی» سطح ویروس متاخر کرونا یا ویروس سارس-کوو-۲ را به نت های موسیقی تبدیل کرده اند تا رفتار این عامل مصیبت زا را بهتر درک کنند.

پروفسورد مارکوس بوهلر و همکارانش داخل MIT با استعمال از هوش ساختگی ساختار پروتئین های «گل میخی» ویروس کرونا را به ملودی هایی در حزن تنیده در یک قطعه موسیقی کلاسیک تبدیل کرده اند.

محققان هر اسید آمینه (واحدهای سازنده پروتئین) را بوسیله یک نت خاص تبدیل کردند. در وعده پس ازآن یک الگوریتم این نت ها را به موسیقی تبدیل کرد. بوهلر معتقد است این قطعه موسیقی به افراد کمک می کند تا اقدام پروتئین را حس کنند.

مدت زمان این قطعه موسیقی ۵۰ دقیقه است و دروب سایت «ساوند کلاد» آپلود شده است. فدایی کاربران بخش نخستین این قطعه را زیبا و آرامبخش وصف کرده اند! بوهلر این امر را نشان دهنده سهولت ورود پروتئین های گل میخی به سلول های بدن آدم می داند. او می گوید: این ویروس سلول های بدن را می فریبد و آنها را مبتلا می کند.

همزمان با تکثیر و چسبیدن پروتئین های گل میخی بوسیله سلول های بیشتر، موسیقی دراماتیک تر و هیجانی تر می شود. یکی از کاربران اشاره می کند این بسرنوشت شوم دچار کردن موسیقی شبیه زمانی است که ویروس کرونا بوسیله ایجاد تب درون بدن انسان منجر می شود. فداکار دیگر این مدخل را سهمناک و مجروح توصیف کردهاند.

بوهلر معتقد است این قطعه موسیقی به محققان دستیار می بطی ء تا پادتنی برای ویروس بسازند.

شاید دوست داشته باشید:

احتمال ابتلا به کووید ۱۹ امکان پذیر است موقوف به سن نباشد

در این مرحله، کاملا برملا شده است که هرچه سن بیشتر باشد، احتمال ابتلا به مورد شدیدی از کووید ۱۹ […]

توصیه های پزشکی بوسیله بیماران سرطانی در غوغا کرونا

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از روزنامه نگار مهر، محسن اسفندبد، با اشاره بوسیله روزهای ابتدایی شیوع کرونا در کشور، گفت: داخل […]

ویروس کرونا در وضعیت آزمایشگاهی تا ۲۸ روز روی سطوح ابدیت می آورد

پژوهشگرانSGHAROOOON استرالیایی با وارسی استاندارد بقای ویروس کرونا روی سطوح مختلف، نشان دادند که این ویروس تا ۲۸ روز می […]