غلبه خورشید شیوع ویروس کرونا را آهسته خواهد کرد؟

admin دسته‌بندی نشده

با فرارسیدن تابستان، شیوع ویروس عامل کووید ۱۹ همچنین همچون شیوع ویروس های عامل آنفلوانزا و سرماخوردگی و ذات الریه کُند خواهد شد؟ نتایج مطالعه ای جدید نشان می دهد امکان پذیر است این طور چیزی رخ دهد؛ هرچند بخاطر حذف عامل بلای ناگهانی زا یا پیشگیری از تجدید فعالیت ویروس تو پاییز کافی زدودن.

بررسی ی بدیع ی متخصصان مقیاس سازی اکولوژیکی دانشگاه کنتیکت مدال می دهد سلاح طبیعی اصلی دربرابر میکروب جدید می تواند تلالو فرابنفش باشد. پرتو فرابنفش حصه نامرئی، ولی پرانرژی از طیف الکترومغناطیسی خور است که به دلیل آسیب رساندن به DNA و کشتن ویروس ها و تبدیل سلول های تندرست پوست آدم به سلول های سرطان زا شناخته شده است. دانشمندان مقاله ی خود را روز چهارشنبه به صورت اینترنتی منتشر کردند؛ مقاله ای که هنوز داوری نشده است. در این مقاله، آنان نوشته اند:دریافتیم تلالو فرابنفش ارتباط تقویت با نرخ نمو کمتر کووید ۱۹ دارد.

به گفته ی پژوهشگران، پیش بینی اثرهای کلی علامت می دهد بیماری بوسیله طورموقت درون تابستان کاهش خواهد یافت و تو پاییز مکرر بازمی گردد و در زمستان آینده به اوج می رسد. البته پژوهشگران آژیر داده اند این مدل نبود قطعیت درباره ی نتایج پیش دماغ شده ی مطالعه بسیار است.

اگرچه شیوع همه گیری درون کشورهای متنوع بسیار تضاد دارد، ویروس عامل کووید ۱۹ در برخی از مناطق دارای هوای گرم ازجمله استرالیا و مقدر شدن هایی از ایران همچنین بوسیله سرعت در حال پراکندن بوده است. تجزیه و تحلیل اکولوژیکی جدید نشان می دهد روزهای معتدل ازطریق مهیاکردن شرایط مناسب برای تکریم بور گیری اجتماعی ممکن است بتواند بوسیله کاهش عالمگیر معاون نرم.

گروه هایی از پژوهشگران نیز بوسیله دنبال درک این مسئله بوده اند که تغییر مفارقت روی ویروس عامل همه گیری جهانی کووید ۱۹ اثری می گذارد خواه خیر؛ ویروسی که زیاد از دومیلیون نفر را در سرتاسر جهان آلوده کرده است. در اوایل ماه جاری، کمیته ای از آکادمی ملی علوم بوسیله طور خاص به موضوع گرمی و رطوبت پرداخت و دریافت این عوامل تأثیر کمی بر ویروس خواهد گذاشت. ارزیابی هیئت سابق الذکر با گزارش های مد در تضاد وجود.مقاله های مرتبط:مسری ویروس کرونا با گرمای هوا ایستا می شود؟احتمالا همه مبتلا خواهیم شد؛ چرا ویروس کرونا جدید مهارشدنی نیست؟بحران غذا درون کمین کشورها؛ به جای ویروس کرونا، گرسنگی ما را خواهد کشت

دونالد ترامپ داخل مجمع ی توجیهی کارگروه ویروس کرونا کنار استیناف وزارت امنیت میهن آمریکا تأکید کرد که دریافته اند نورخورشید و ضدعفونی کننده ها (محتوی سفیدکننده و الکل) می توانند در سی لحظه ویروس را روی سطوح بکشد. این نشست عصر روز پنج شنبه ی هفته ی گذشته در دژ سفید برگزار شد. تصور ترامپ این است که اسباب یادشده ممکن است برای مبارزه با ویروس داخل بدن بیماران مؤثر باشد. وی دراین باره گفت:فرض کنید نور زیادی به بدن خود بتابانیم، چه نور فرابنفش باشد چه یک نور بسیار قدرتمند.

درحالی که چنین ایده ای در حال مهیا از قلمرو درمانی بی کار بزرگ فاصله ی زیادی دارد، دانشمندان بینش زیست شناسی از مدت ها قبل می دانستند خور بقای بسیاری از میکروارگانیسم ها را تهدید می بطی ء. جان پستگیت، میکروبیولوژیست انگلیسی دو دهه ی پیش درون تاریخ معروف «میکروب ها و انسان» نوشت:نورخورشید اکثر میکروب های بلای ناگهانی زا را به سرعت می کشد.

به گفته ی پستگیت، این کشندگی دراصل حاصل ی مؤلفه ی فرابنفش تابش خورشید است. از لامپ های فرابفش می توان داخل فضای داخل برای استریل کردن هوای تالارها و آزمایشگاه های دارویی و میکروبیولوژی استعمال کرد. حتی درون نور روز پراکنده نیز، مقدار مناسبی از نور دارای کشش موج مؤثر وجود دارد.

درون جریان همه گیری کووید ۱۹، به دلیل کمبود تجهیزات محافظ، برخی از مراکز پزشکی از نور فرابنفش برای آلودگی زدایی ماسک های خویشتن استفاده می کردند تا بتوانند از آن ها مکرر استفاده کنند. صنعتی کوچک خلق شده است که فانوس های فرابنفش را بوسیله عنوان میکروب کش می فروشد؛ اما کارشناسان درباره ی خطر های احتمالی آن ها برای انسان بانگ می دهند.

بسیاری از افراد غیردانشمند، ازجمله ترامپ، با رمز به فصلی وجود داشتن سرماخوردگی و آنفلوانزا، تقریر امیدواری کرده اند که رفتار ویروس کرونا نیز چنین باشد. دکتر رابرت ردفیلد، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، ماه گذشته درون مصاحبه ی رادیویی گفت انتظار فرازوفرود بیماری را دارد. او گفت:بیشتر ویروس های تنفسی الگوی فصلی دارد. این فرضی منطقی است (باید منتظر بمانیم و ببینیم)؛ اما خیال می کنم بسیاری از ما معتقدیم همان طور که بوسیله اواخر بهار و اوایل مفارقت تابستان نزدیک می شویم، شاهد کاهش واگذاری بیماری باشیم.

ردفیلد در توضیحات این هفته ی خود به واشنگتن پست به این احتمال همچنین اشاره کرد که ویروس کرونا تو برگ ریزان و هم زمان با آغاز فصل آنفلوانزا مشکل ساز شود.

مطالعات تطبیقی ویروس ها علامت می دهد ویروس های کرونا بوسیله عنوان گروهی از ویروس ها، بوسیله دلیل کدهای ژنتیکی نسبتا مبصر خود دربرابر پرتو فرابنفش حساس هستند. در وارسی ای آمده است که هرچه مولکول های هدف بیشتر باشند، احتمال آسیب دیدن ژنوم بیشتر می شود. بااین حال، دیگر جنبه های اثرهای نورخورشید نیز مقدور است در این سیلان مؤثر باشد که ویروس بتواند به آسانی انسان ها را آلوده بطی ء یا نه. نکته ی مهم معاون به سنتز ویتامین D است. این ویتامین می تواند سیستم حمایت را استحکام کند و خطر ابتلا به برخی بیمای ها را کاهش دهد.

دانشمندان کنتیکت، کوری مرو و مارک اوربان، مقاله ی خود را با عنوان «فصلی وجود داشتن و قطعیت نداشتن در نرخ های رشد کووید ۱۹» منتشر کرده اند. این مقاله روز چهارشنبه روی مخزن مقالات پیش پراکندن medRxiv منتشر شد. سایت مذکور این مسئله را متذکر می شود که مقاله ی متاخر هنوز داوری نشده است؛ بنابراین، نباید از آن برای هدایت ادا بالینی کاربرد کرد.

بوسیله گفته ی حکیم مرو، اگرچه اثرهای کشنده ی نور فرابنفش روی ویروس ها کاملا شناخته شده است، او و همکارانش از دیدن افت فصلی آشکار در سطح جهانی شگفت زده شدند. آن ها مطالعات موجود درزمینه ی ارتباط میان عوامل محیطی و اکولوژیکی و بها عفونت ویروس را تجسس و از آن ها در نمونه سازی اکولوژیکی پیامدهای جهانی استفاده کردند. داده های جهانی مربوط به دما، رطوبت، فایده داخل اتمسفر پرتوهای فرابنفش نورخورشید، سن و تراکم جمعیتی و تعداد عفونت های کووید ۱۹ در مدلی کامپیوتری باهم ترکیب شدند که روندهای فصلی را ترسیم می کرد. دکتر مرو خاطرنشان کرد دامنه ی قطعیت نداشتن تجسس درخور توجه است؛ بوسیله گونه ای که بسته به منطقه ی ناحیه آمریکا، احتمال اینکه داخل تابستان تماشایی کندشدن شیوع ویروس نباشیم، از ۲۰ تا ۴۰ درصد متغیر است. او درباره ی فصلی بودن گزارش شده گفت قطعی نبودن زیادی حیات دارد.

طبیب مرو گفت همان طورکه این میزان پیش بینی می کند، حتی اگر موارد ویروس کرونا کاهش پیدا کند، رعایت فاصله گیری اجتماعی و دیگر اقدامات بهداشت عمومی همچنان ضروری است. طبیب مرو به این قضیه نیز رمز کرد که در برخی موقعیت ها، روزهای تابستان اصلا محافظتی مهیا نمی کنند. بخاطر مثال، شیشه های پنجره مانع از عبور نور فرابنفش می شود. او گفت:«چنانچه همگی کنارهم درون اتوبوس بنشینند و سرفه کنند، نور فرابنفش از شما محافظت نخواهد کرد.بیشتر بخوانید:جنس جدی بلای ناگهانی کووید ۱۹ می تواند به قلب آسیب برساندهمه گیری ویروس کرونا در ایران از نگاه آمار و ارقام [بوسیله روزرسانی: ۱۱ اردیبهشت ۹۹]فدایی بیماران کووید ۱۹ پایین بودن سطح اکسیژن خون خود را احساس نمی کنندنتایجی امیدبخش از نفوذ داروی رمدسیویر بر درمان بیماری کووید ۱۹انتقاد موکد ایلان ماسک از تعطیلی کارخانه ها به دلیل عالمگیر ویروس کرونا

شاید دوست داشته باشید:

احتمال ابتلا به کووید ۱۹ امکان پذیر است موقوف به سن نباشد

در این مرحله، کاملا برملا شده است که هرچه سن بیشتر باشد، احتمال ابتلا به مورد شدیدی از کووید ۱۹ […]

توصیه های پزشکی بوسیله بیماران سرطانی در غوغا کرونا

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از روزنامه نگار مهر، محسن اسفندبد، با اشاره بوسیله روزهای ابتدایی شیوع کرونا در کشور، گفت: داخل […]

ویروس کرونا در وضعیت آزمایشگاهی تا ۲۸ روز روی سطوح ابدیت می آورد

پژوهشگرانSGHAROOOON استرالیایی با وارسی استاندارد بقای ویروس کرونا روی سطوح مختلف، نشان دادند که این ویروس تا ۲۸ روز می […]