پراکندن چهار کتاب کودک و نوجوان به چینی

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش ایسنا به نقل از اداره کل روابط اشتراکی و امور بین الملل کانون، «پرنده، پسرک، قطار» به نویسندگی احمدرضا احمدی و تصویرگری راشین خیریه، «ماه وجود و روباه»، «سارای مشفق» و «من می ترسم» هر سه بوسیله نویسندگی و تصویرگری آناهیتا تیموریان، عنوان این کتاب ها هستند که به زبان چینی منتشر شده است.

این چهار عنوان تاریخ که توسط کانون پرورش فکری بوسیله اصطلاح فارسی منتشر شده بود، از سوی انتشارات “CNPIC Digital Printing Beijing” با همکاری آژانس کیا از ایران و آژانس YOUBOOK چین تو این کشور منتشر شده است.

بر همین اساس، کتاب «پرنده، پسرک، ترن» تو سال ۱۳۹۵ از لفظ مجلس تولید شد و بعد از آن بوسیله زبان لاتین و کتاب صوتی انگلیسی در اختیار تعلق مندان صبر گرفت. این کتاب رمان پسر کوچکی است که پرنده  خویشتن را تو ترن گم می کند و روزها در جای پا یافتن گم شده اش می گردد.

 کتاب «ماه بود و روباه» اولین وعده در سال ۱۳۷۹ منتشر شد. بعدها این کتاب به زبان های انگلیسی، ترکی و آذری نیز بوسیله طبع رسید و انیمیشنی نیز به کارگردانی بابک نظری پهلو بنیان آن از سوی کانون تولید شد که جوایز متعددی را در کارنامه خود ثبت کرده است.

این تاریخ که در سال ۱۳۸۳ داوخواه دریافت کارمزد اوکتاگونال (مرکز بین المللی مطالعات ادبی کودکان و نوجوانان فرانسه) شد درون مورد روباهی است که مشتاق ماه بود، یک شب تصمیم می گیرد که بالای کوهستان رفته و ماه را از عرش بردارد و به لانه ی خود ببرد.

افسانه  تاریخ «سارای مهربان» که اولین بار در سال ۱۳۹۳ منتشر شد، در مورد سارا و عروسکش است که در گوشه  صحن لم داده و به خورشید زل زده است. این کتاب نیز پیش تیز به زبان انگلیسی منتشر شده است.

تاریخ «من می ترسم» همچنین برای اولین بار در سال ۱۳۸۹ از لفظ کمیسیون پرورش فکری تولید و اکنون به همراه سه گانه تاریخچه دیگر به زبان چینی منتشر شده است.

پیش از این مذاکره میان آژانس ادبی کیا و آژانس ادبی You Book Agency برای بیع حق نشر این آثار داخل نمایشگاه بین المللی تاریخ پکن تو سال ۲۰۱۷ صورت گرفت و کتاب ها با امن دبیرخانه طرح گرنت داخل ایران به واژه چینی بوسیله چاپ رسید.

انتهای پیام

شاید دوست داشته باشید:

تجلیل از برترین های مهمانی رسانه ای کرونا در کهگیلویه و بویراحمد/کسب رتبه دوم خبرنگار ایسنا

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد، «محمدعلی پیرسبزی» افزود: با باهم اتحاد کردن خوب اصحاب رسانه استان ۱۶۰ […]

یک نشان بدیع اما خیلی طبیعی کرونا را بشناسید

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از نورنیوز، مردی ۶۲ ساله در شیکاگو عاری هیچ علامتی پس از ۴ روز […]

یزد تو صدر برگزیدگان دومین کارمزد ملی تعالی صنعت گردشگری

رسوم اختتامیه و اعطای جوایز برگزیدگان دومین دوره جایزه ملی تعالی صنعت گردشگری به همت پارک ملی علوم، فناوری های […]