موزه ها قبل از بازگشایی بوسیله آزمون و خطا نیاز دارند

admin دسته‌بندی نشده

سیداحمد محیط طباطبایی در گفت وگو با ایسنا با پافشاری بر این که اساسی ترین اصل در آغاز فعالیت دوباره موزه ها؛ نگاهداری از آثار، نگاهداری از سلامتی کارمندان موزه و مخاطبان است، به پروتکل تمهید شده توسط پژوهشکده حفاظت و مرمت اشاره می بطی ء که موسسه کل کفش ها با تغییر آن بوسیله یک پروتکل اجرایی، آن را بوسیله کفش ها ابلاغ کرده است.

وی اجرای پروتکل ثبوت شده در ملکی ها را امری اجتناب ناپذیر می داند و با اشاره به این که هر موزه موظف به تهیه ی یک پروتکل اجرایی عام بخاطر فضای ارسی ای خویشتن همچنین هست، ادامه می دهد: بر اساس تجربه ای که داخل این روزها از اروپا و آسیا برای بازگشایی موزه ها داشته ایم، باید از زمانِ اعلامِ باز کردن موزه ها، هر موزه دست کمتر 15 روز برای آمادگی خود و مخاطب اش زمان بگذارد تا با نهادینه کردن پروتکل و دیدنِ آموزش های لازم، کفش ها داخل بهترین شرایط فعالیت خود را آغاز کنند.

او با اشاره به اخبار زمانِ بازگشایی ادارات داخل 10 خرداد، اظهار می درنگ:همان طور که اکنون با یک فاصله ی زمانی بخاطر آغاز فعالیت ادارات دست افزار می زنند، باید توجه داشت که قطعا موزه ها همچنین نیاز بوسیله فاصله زمانی دارند تا بوسیله صورت پلکانی فعالیت خود را آغاز کنند. به نشانی مثال یک مجموعه ی تاریخی، نخست باید یک  فضا را باز کند، با رفتار مردم و کارمندان آشنا شود و بعد بخاطر فعالیت دیگر مقدر شدن های موزه ای برنامه ریزی کرده و حتی پس از تصرف تجربه ی کامل، دیگر فضاها را فعال کند.

رییس ایکوم ایران با اشاره به فداکار از مفاد این پروتکل، بیان می نرم: مخاطبان موزه ای بلیت ورودی خود را باید به صورت آنلاین و نه حضوری، خریداری کنند که اجرا هر کدام از این کارها، نیازمند تمهیدات و اطلاع رسانی مناسب خود است.

وی می گوید: اکنون مردم با اطلاع بازگشایی ملکی ها مواجه شده اند و قطعا داخل این شرایط کام شان برای دیدار از ارسی ها بیشتر شده است، بنابراین باید بخاطر هرچه بهتر انجام شدن این هدف که ملک به شرایط معمولی خود برگردد، همگی ی تجربه های علمی بین المللی و داخلی را بوسیله دست آورده باشیم تا با نهادینه شدن آن، علاوه بر آغاز مجدد بازدیدها، بتوانیم به بهترین اسلوب از آثار تاریخی نگاهداری کنیم.

او با ابرام پیاده شدن این که امکان ضدعفونی کردن بناها و آثار تاریخی در موزه ها وجود ندارد، دنباله می دهد: طبق قرارها و درخواست های مطرح شده برای مطمئن تسهیلات بهداشتی برای کارمندان و مخاطبان موزه ای، باید ماسک، دستکش و پاپوش بخاطر هر کفش مطمئن شود.

محیط طباطبایی نیازمندی موزه ها به زمان و امکانات مادی و آموزش را یکی از موارد و اصول اولیه در بازگشایی مجدد ارسی ها و می داند و ادامه می دهد: حتی تو قیافه لزوم ِ انجامِ بازگشایی فوق العاده و سریعِ موزه ها، بوسیله دو هفته زمان نیاز داریم تا خویشتن را آماده کرده و با نهادینه کردن پروتکل های بهداشتی، ملکی ها را به صورت پلکانی باز کنیم. در واقع با این کار آزمون و خطا داخل ملکی ها اجرا می شود که می تواند ما را در آشنا شدن با مشکلات ناشی از بازگشایی کفش ها معاون کند تا در یک دوره زمانی مشخص، در رفع آن مشکلات اقدام شود.

انتهای پیام

شاید دوست داشته باشید:

رنو مگان سدان ۲۰۲۱ معرفی کردن شد

مگان جدید، از سال ۲۰۱۶ توسط رنو تولید می شود. نسل اول این خودرو، سال ۱۹۹۵ تولید شد و با […]

دانشمندان دروازه دوم دخول کروناویروس به تو سلول ها را کشف کردند

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از لایوساینس می دانیم که پروتئین های گل میخی سطح کروناویروس با اتصال به […]

«ردِپای عشق در شعر زنان دنیا» در بازار تاریخچه

 به گزارش ایسنا، در معرفی این مجموعه که درون نشر زرینِ اندیشناک منتشر شده، آمده است:  این کتاب حاویِ شعرهایی […]