علت به حیات آمدن کک و مک رخ و راه های درمان آن

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، هدی عین اللهی، متخصص پوست، مو و زیبایی، درباره بروز کک و مک روی رخ بیان کرد: کک و مک،لکه های پیچیده اثر جزیی و سازمان شکل با قطر حدود ۵ میلی متر روی پوست هستند و به صورت ساده یا ناشی از آفتاب سوختگی بروز می کنند.

نسب اللهی با بیان اینکه کک و مک ها به صورت متعارف روی لایه سطحی پوست هستند، افزود: کک و مک ها اغلب در مناطقی از بدن متشابه صورت، شانه ها و دست ها که بیشتر در معرض نور آفتاب قرار می گیرند بوسیله خصوص در افرادی که پوست روشن دارند، به حیات می آید. این لکه ها معمولاً بعد از صبر گرفتن پوست در معرض آفتاب، تیره نم و ممتاز خیس می شوند و درون ماه های زمستان کم رنگ شده و کمتر زیبنده مشاهده هستند.

این متخصص پوست، مو و زیبایی با اشاره به چگونگی بروز کک و مک ها روی پوست تصریح کرد: کک و مک ها داخل خراج مخلوق شدن رنگدانه ملانین به بها بیشتر از حد معمول در بعضی از نقاط غشا ایجاد می شوند و بعد از به وجود آمدن آنها، سلول های رنگدانه ای یا همان ملانوسیت ها دیگر تکثیر نمی شوند.

ریشه اللهی درباه روش های پیشگیری از بروز کک و مک روی پوست بیان کرد: خودداری از استراحت اخذ درون معرض آفتاب، مراقبت از پوست درون زمان مواجهه با تلالو خورشید و کاربرد مداوم از کرم های دارای تاثیر حفاظتی در موافق پرتوهای ماوراء بنفشمی تواند باعث پیشگیری از به وجود آمدن کک مک و یا کاهش شدت آن داخل افراد مبتلا گردد. وراثت، عامل پا بر جا خلق کردن کننده کک و مک

او با رمز بوسیله وراثتی وجود داشتن کک و مک ها گفت: کک و مک کاملا بی ضرر است و با سایر مشکلات پوستی غلط گرفته می شود. کسانی که لکه های قهوه ای روی غشا خود دارند و مطمئن نیستند که علامت کک و مک است، حتما باید بوسیله متخصص پوست مراجعه کنند. وراثت یکی از مهم ترین عوامل داشتن کک و مک است؛ بنابراین افراد مو قرمز خواه فاصله به آن مبتلا می شوند، احتمال ایجاد آن در افرادی که دارای پوست تیره هستند کمتر است.

این متخصص پوست، مو و نظم درباره گوناگون کک و مک رخساره گفت: کک و مک میسر (لنتیگو سیمپلکس) لکه های رنگی پیچیده ای هستند که در پوست افرادی که از نظر ژنتیکی توان آن را دارند، بوسیله بود می آید. کک و مک ناشی از آفتاب سوختگی (سولار لنتیگو) نوعی آسیب دیدگی دائمی پوست است که به رخ لکه هایی با رنگ بخشی تیره نمدار از پوست، حاشیه های نامنظم و اندازه کمی بزرگ برنده از قطر یک مداد، بروز می کند.

لکه های مرموز غشا

جوهر اللهی با اقرار اینکه عوامل مختلفی در بروز لکه های پوستی تاثیرگذار بوده که شایع ترین آن عامل وراثت و نور آفتاب است، اصرار کرد: معیار و شدت کک و مک های به وجود آمده داخل پوست دو شخص متنوع که به معیار یکسانی در معرض نور خورشید قرار محزون باشند، با حزن مشابه نخواهد بود.

او دنباله عدالت: پرتو آفتاب و منابع نور مصنوعی از خود اشعه های ماوراء بنفش فروزان می شوند. اپیدرم یا همان لایه سطحی غشا داخل اثر قرار گرفتن تو معرض این اشعه های ماوراء بنفش، پهناور خیس می شود و سلول های رنگدانه ای یا ملانوسیت ها هم بها بیشتری از رنگدانه ملانین تولید می کنند. در واقع تکثیر تولید ملانین راهکاری است که پوست برای محافظت از خود درون برابر پرتو خورشید و اشعه های ماوراء بنفش درون پیش می گیرد. کک و مک ها باعث ابراز سرطان نخواهند شد

این فنی پوست، مو و تزیین تصریح کرد: کک و مک ها هیچ خطری برای سلامتی بی تا به همراه نداشته و قابلیت تغییر شدن بوسیله لکه های سرطان زا را ندارند. در موارد نادری که کک و مک با آثار بیماری های ارثی نادری (مشابه گزرودرما پیگمنتوزا یا نوروفیبروماتوزیس) همراه می شود، لازم است بیماری اصلی حتماً مورد پیگیری و درمان قرار گیرد.

نسب اللهی درباره روش های درمانی بخاطر از بین بازی کردن کک و مک های روی پوست تصریح کرد: لیزر درمانی، کرایوتراپی خواه منجمد کردن، لایه برداری با مواد شیمیایی و استفاده از موهبت های ضدلک گونه های موثری برای نابودی لکه های صورت هستند. آیا اسلوب لیزر تاثیری در از بین بازی کردن کک و مک دارد؟

عین اللهی با اشاره به نفوذ کردن لیزر درمانی در از بین بردن کک و مک روی پوست اظهار کرد: انواع متعددی از لیزرها بود دارند که می نبوغ از آنها بخاطر کاهش یا رفع کامل و زبر العاده کک و مک، نقطه و لکه های پوستی استفاده کرد. میزان ماندگاری نتایج این روش درمان لک رخساره و کک و مک به جنس لیزر تک استعمال و نوع لکه های پوستی که تک علاج فراغت اندوهناک است، رابطه دارد.

او تو پایان یادآوری کرد: از لیزر بخاطر رفع تلفات پوستی داخل مراکز غیرمعتبر و نزد بی تا غیرمتخصص بوسیله صورت جدی باید پرهیز شود؛ چرا که گاهی ضایعات پیش سرطانی و سرطان های غشا بدون تشخیص صحیح توسط بی تا نا آگاه لیزر می شوند و باعث بروز مشکلات موکد خواهند شد.

شاید دوست داشته باشید:

رنو مگان سدان ۲۰۲۱ معرفی کردن شد

مگان جدید، از سال ۲۰۱۶ توسط رنو تولید می شود. نسل اول این خودرو، سال ۱۹۹۵ تولید شد و با […]

دانشمندان دروازه دوم دخول کروناویروس به تو سلول ها را کشف کردند

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از لایوساینس می دانیم که پروتئین های گل میخی سطح کروناویروس با اتصال به […]

«ردِپای عشق در شعر زنان دنیا» در بازار تاریخچه

 به گزارش ایسنا، در معرفی این مجموعه که درون نشر زرینِ اندیشناک منتشر شده، آمده است:  این کتاب حاویِ شعرهایی […]