ورود به اورامانات از کرمانشاه ممنوع از کردستان آزاد

admin دسته‌بندی نشده

منطقه اورامان (هورامان) پهنه ای کوهستانی تو استان های کردستان و کرمانشاه است که دامنه آن تا قبر عراق گسترده می شود. شهرستان های روانسر، پاوه، جوانرود و ثلاث باباجانی در استان کرمانشاه بخش منطقه اورامانات هستند که به رخصت استاندار کرمانشاه ورود بوسیله این مناطق از فردا (سه گانه شنبه ۱۳ خردادماه) تا شنبه، ۱۷ خردادماه ممنوع است.  

هوشنگ بازوند همزمان با آغاز سفرها در تعطیلات نیم خرداد و اعلام وضعیت سرخ درون استان کرمانشاه، این ممنوعیت تردد را اخبار کردو گفت: آدم اورامانات زیاد مهمان نواز هستند ولی اگر در تعطیلات سرانجام هفته سیلاب مسافران به این منطقه وارد شوند، شاهد بحرانی شدن وضعیت بیماری کرونا خواهیم حیات.

از سوی دیگر اسماعیل مریوانی ـ مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کردستان ـ که روستای اورامانات تخت و بخشی از مناطق اورامان در این استان واقع شده است، بوسیله ایسنا گفت: این ممنوعیت به استان کرمانشاه مربوط می شود و به استان کردستان ارتباطی ندارد و همچنان دسترسی بوسیله منطقه اورامانات و روستای “اورامان تخت” از سمت استان کردستان آزاد است.

وی یادآور شد: همگی تاسیسات و مراکز گردشگری در استان کردستان با رعایت پروتکل بهداشتی بازگشایی شده اند و تعدادی از هتل های استان نیز پسند مسافر را آغاز کرده اند. موافق اعلام معاون وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هیچ محدودیتی برای اجرای تیشه وجود ندارد.

مریوانی اصرار کرد: داخل استان کردستان ممنوعیتی بخاطر ورود مسافر در تعطیلات نیمه خردادماه اعمال نشده است، مگر این که روستاها برابر رویت شورای روستا، مستقل تو این باره غرض بگیرند.  

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کردستان درباره چگونگی نظارت و مدیریت سفرها داخل تعطیلات نیم خرداد با توجه به همه گیری کرونا، تقریر کرد: ظرفیت سفرها دیگر شبیه گذشته نیست، در تعطیلات مهمانی فطر غصه تعداد سفرها به کردستان بی نهایت کم بود، مخصوصا این که وضعیت کرونا در استان کردستان نزدیک به قزل است. علاوه کنار این مسافران مقصد مشخصی در کردستان دارند که دربرگیرنده شهرهای مریوان، سنندج و بانه می شود که تکاپو می کنیم نظارت ها در این مسیر را بیشتر کنیم.

انتهای پیام

شاید دوست داشته باشید:

آماج های دیابت بزرگسالی از ۸ سالگی بروز می کند

بوسیله گزارش همشهری انلاین به نقل از خبرنگار مهر، محققان میزان خون جمع آوری شده بیش از ۴۰۰۰ شرکت کننده […]

تنهایی چگونه کنار عدد و بدن تأثیر می گذارد؟

آدم حتی قبل از دنیاگیری کروناهم عزب بودند. قبل از شیوع کرونا، افراد بدون اضطراب به یکدیگر نزدیک می شدند؛ […]

تعاون سارقانِ پی «بنکسی»

به گزارش ایسنا و به نقل از خبرگزاری فرانسه، پس از آنکه اثر هنری ربوده شده «بنکسی» که روی در […]