پیامی برای درگذشت محمود علمی

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محسن جوادی با صدور پیامی جابجایی محمود علمی، پیشکسوت مرزوبوم نشر و تاریخچه و بنیانگذار انتشارات مشایعت جاویدان را تسلیت گفت.

متن پیام معاون امور فرهنگی وزیر ادب و ارشاد اسلامی به این شرح است: «خبر کوچیدن مرحوم محمود علمی که از پیشکسوتان حوزه گستردن و کتاب بودند جهت تاثر و تالم شد. دودمان بزرگوار علمی هموار در عرصه نشر و کتاب پیشگام، صاحب نظر، فعال و موثر بوده اند. آن مرحوم با سرایت کتاب های ارزشمند داخل حوزه ادبیات کهن و کلاسیک نقش مهمی تو عرصه نزاکت مکتوب داشتند. از سوی دیگر مرحوم محمود علمی درون مملکت ادبیات و تصحیح متون هم دستی بر قلم داشتند که این نکته بی آرامی تو پهلو فعالیت های انتشاراتی ایشان سزاوار سرزنش توجه است. 

اینجانب جابجایی ایشان را به خانواده برومند علمی و اهالی نشر و کتاب تسلیت گفته و از محضر پروردگار متعال برای آن مرحوم رحمت و برای بازماندگان صبر مسئلت می کنم.»

محمود علمی تولد ۱۳۰۴ حیات. در حدود سال ۱۳۲۱ به دانشگاه رفت و به کار گستردن وارد شد و آن را دنباله عدل. مقدماتی کتابی که او منتشر کرد، کلیات سعدی تصحیح محمدعلی فروغی بود. محمود علمی با نام مستعار و تخلص «م.درویش» شعر غم می سرود و دربار شاعران کلاسیک را نیز تصحیح و حاشیه نویسی نویسی و منتشر می کرد. او پیکر خانواده علمی بود؛ خاندانی که بسیار از ۱۰۰ سال است در کار چاپ هستند و انتشارات زیادی را مدیریت کرده اند.

محمود علمی ۱۵ خردادماه، داخل ۹۵ سالگی از دنیا رفت.

 انتهای پیام

شاید دوست داشته باشید:

آماج های دیابت بزرگسالی از ۸ سالگی بروز می کند

بوسیله گزارش همشهری انلاین به نقل از خبرنگار مهر، محققان میزان خون جمع آوری شده بیش از ۴۰۰۰ شرکت کننده […]

تنهایی چگونه کنار عدد و بدن تأثیر می گذارد؟

آدم حتی قبل از دنیاگیری کروناهم عزب بودند. قبل از شیوع کرونا، افراد بدون اضطراب به یکدیگر نزدیک می شدند؛ […]

تعاون سارقانِ پی «بنکسی»

به گزارش ایسنا و به نقل از خبرگزاری فرانسه، پس از آنکه اثر هنری ربوده شده «بنکسی» که روی در […]