پیامی برای درگذشت محمود علمی

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محسن جوادی با صدور پیامی جابجایی محمود علمی، پیشکسوت مرزوبوم نشر و تاریخچه و بنیانگذار انتشارات مشایعت جاویدان را تسلیت گفت.

متن پیام معاون امور فرهنگی وزیر ادب و ارشاد اسلامی به این شرح است: «خبر کوچیدن مرحوم محمود علمی که از پیشکسوتان حوزه گستردن و کتاب بودند جهت تاثر و تالم شد. دودمان بزرگوار علمی هموار در عرصه نشر و کتاب پیشگام، صاحب نظر، فعال و موثر بوده اند. آن مرحوم با سرایت کتاب های ارزشمند داخل حوزه ادبیات کهن و کلاسیک نقش مهمی تو عرصه نزاکت مکتوب داشتند. از سوی دیگر مرحوم محمود علمی درون مملکت ادبیات و تصحیح متون هم دستی بر قلم داشتند که این نکته بی آرامی تو پهلو فعالیت های انتشاراتی ایشان سزاوار سرزنش توجه است. 

اینجانب جابجایی ایشان را به خانواده برومند علمی و اهالی نشر و کتاب تسلیت گفته و از محضر پروردگار متعال برای آن مرحوم رحمت و برای بازماندگان صبر مسئلت می کنم.»

محمود علمی تولد ۱۳۰۴ حیات. در حدود سال ۱۳۲۱ به دانشگاه رفت و به کار گستردن وارد شد و آن را دنباله عدل. مقدماتی کتابی که او منتشر کرد، کلیات سعدی تصحیح محمدعلی فروغی بود. محمود علمی با نام مستعار و تخلص «م.درویش» شعر غم می سرود و دربار شاعران کلاسیک را نیز تصحیح و حاشیه نویسی نویسی و منتشر می کرد. او پیکر خانواده علمی بود؛ خاندانی که بسیار از ۱۰۰ سال است در کار چاپ هستند و انتشارات زیادی را مدیریت کرده اند.

محمود علمی ۱۵ خردادماه، داخل ۹۵ سالگی از دنیا رفت.

 انتهای پیام

شاید دوست داشته باشید:

رنو مگان سدان ۲۰۲۱ معرفی کردن شد

مگان جدید، از سال ۲۰۱۶ توسط رنو تولید می شود. نسل اول این خودرو، سال ۱۹۹۵ تولید شد و با […]

دانشمندان دروازه دوم دخول کروناویروس به تو سلول ها را کشف کردند

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از لایوساینس می دانیم که پروتئین های گل میخی سطح کروناویروس با اتصال به […]

«ردِپای عشق در شعر زنان دنیا» در بازار تاریخچه

 به گزارش ایسنا، در معرفی این مجموعه که درون نشر زرینِ اندیشناک منتشر شده، آمده است:  این کتاب حاویِ شعرهایی […]