نیوزیلند چگونه کووید ۱۹ را شکست داد؟

admin دسته‌بندی نشده

نیوزیلند رسما ویروس کرونا را شکست داده است. این ملک جزیره ای روز دوشنبه ۱۹ خرداد اعلام کرد آخرین فرد همیشگی باقی مانده ی مبتلا بوسیله کووید ۱۹، ۴۸ ساعت بدون علائم بوده است؛ از این رو، بهبودیافته تلقی می شود. اینک بدون بود هیچگاه تک فعالی، طالع این قلمرو به «سطح اعلام خطر ۱» لول کرده است و تمام اقدامات باقی باقی مانده ی انجام شده درزمینه ی فاصله گذاری اجتماعی را برمی دارد.

درحال مهیا درزمینه ی جابه جایی خواه مسافرت تویی خواه گردهمایی هیچگاه ممنوعیتی وجود ندارد. طرفداران راگبی و دیگر بازی ها دستور دارند به طور دسته جمعی بوسیله زورخانه ها بازگردند و مدارس، محل های کار، میخانه ها و فروشگاه ها همگی بازگشایی شده اند. تنها ممنوعیت وضع شده در مرزها همچنان برقرار است و ادخال به نیوزیلند عمدتا به شهروندان و ساکنان این کشور محدود است و افراد ابتکاری وارد همچنین باید قرنطینه ای ۱۴ بسرعت را به پایان برسانند و آزمایش شوند.

جاسیندا آردرن، نخست وزیر نیوزیلند، به برهان نحوه ی مدیریت دنیاگیری کووید ۱۹ مدح جهانی را برانگیخته و از شنیدن اطلاع بهبودی آخرین بیمار مبتلا به ویروس کرونا متجاوز بی تابی زده شده است. شکست کووید ۱۹، تنها ۱۰۱ روز پس از آن جشن خمود می شود که نیوزیلند نخستین مورد ابتلای خویشتن را شناسایی کرد. این کشور ۷۵ روز در سطح ۴ یا بالاترین جنین ی آژیر و ۲۶ روز نیز در سطح ۲ بود.

نیوزیلند در ۱۷ روز پیاپی هیچگاه مورد ابتلایی بوسیله کووید ۱۹ را خبر نکرد؛ درحالی که آزمایشگاه های این کشور داخل آن بازه ی زمانی بیش از ۴۰ هزاره آزمایش کرونا ادا دادند. تو هفته ی پایانی، آزمایشگاه ها گزارش دادند روزمره به طورمتوسط ۱۸۹۱ آزمایش کووید ۱۹ گرفتند. درمجموع، کشور تقریبا ۵ میلیون نفری نیوزیلند، عزب ۱،۵۰۴ تک موکد و احتمالی ثبت کرد و از این بین ۲۲ نفر جانشان را ازدست دادند که همه افراد ۶۰ ساله و مسن پر حرارت بودند. این کشور از ۲۲ ژانویه تاکنون درمجموع تقریبا ۳۰۰ هزاره آزمایش اجرا داده است. مقام ها نخستین مورد ابتلا را درون ۲۸ فوریه در فردی شناسایی کردند که از ایران بازگشته بود.

موفقیت نیوزیلند برپایه ی انجام اقدامات نسبتا سریع و سختگیرانه برای افزودن آزمایش ها و ردیابی افراد، جداسازی موارد ابتلا، قرنطینه ی مخاطبان و بستن شهرها و مزیت جغرافیایی نیوزیلند به عنوان کشوری جزیره ای بوسیله مشت آمده است.

اقبال نیوزیلند در اواخر ماه مارس، سامانه ی هشدار چهارسطحی خود را رونمایی کرد که اقدامات روشنی را در سطح ملی برای اشاره بوسیله هر وضعیت از احاله ویروس عرضه می داد. سطح ۴ یا جنین ی قرنطینه وقتی وارد عمل می شود که مصیبت احتمالا مهار نشده و ازطریق افراد اجتماع منتشر می شود. اگر وضعیت شیوع بیماری چنان بهبود یابد که همچنان انتقال مدنی وجود داشته باشد؛ اما سنبله های مصیبت را بتوان با آزمایش و ردیابی مخاطبان مدیریت کرد، ناحیه به سطح ۳ خواه مرحله ی محدودسازی حرکت می بطی ء. بوسیله نشانی مثال، در این نقطه می قابلیت اقداماتی در زمینه ی فاصله گذاری اجتماعی انجام داد و مدارس را دوباره بازکرد و رخصت ی شکل گیری گردهمایی های کوچک ۱۰ نفره خواه کمینه را انصاف.

وقتی انتقال اجتماعی مهار شده است؛ ولی خطر آن هنوز وجود دارد، کشور به سطح هشدار ۲ یا وعده ی کاهش حرکت می یواش. در این سطح، امکان شکل گیری گردهمایی های بزرگ حداکثر ۱۰۰ نفره وجود دارد و تصرف وکارها می توانند برخی فعالیت ها را از شیوه بگیرند؛ اما درعین حال افراد همچنان به حفظ فاصله ی فیزیکی از یکدیگر ملزم هستند.

سطح هشدار ۱ یا بار ی آماده باش، پایین ترین میزان خطر است و در آن می نبوغ اقدامات فاصله گذاری اجتماعی و دیگر محدودیت ها را برداشت؛ ولی ظرفیت آزمایش و پیگیری مخاطبان همچنان حفظ می شود و افراد ناسالم باید در خانه بمانند و همگی ی شهروندان به رعایت بهداشت در سطح پیشرفته ملزم هستند. علاوه به خشکی امدن این، افراد تشویق می شوند بوسیله اراده کمک بوسیله رفع هر نیاز بالفعل بخاطر ردیابی عالمگیر بیماری در آینده، محل های تقریبی محضر خود را ثبت کنند. بوسیله منظور دستیار به این امر، کسب وکارها انگیزش می شوند در محل های ورود خود، کد کیوآر داشته باشند تا افراد بتوانند «ضبط دیجیتال» از موقعیت های تقریبی خود نگه دارند.مقاله های مرتبط:بحران کرونا تو جبر جنوبی؛ قضا و قدر چگونه شیوع کووید ۱۹ را مدیریت کرد؟چهار ببر آسیا کرونا را شکست دادند؛ اما باید مکرر بوسیله مبارزه با آن بروند

وقتی سطوح هشدار داخل ۲۱ مارس دردسترس صبر گرفت، میزان سربزرگی روی سطح ۲ تنظیم شد. در آن زمان، تنها ۵۶ مورد قطعی و احتمالی وجود داشت. نصیب و قسمت درون ۲۵ مارس بوسیله سطح ۴ لول کرد. تا آن زمان، آزمایشگاه ها ۱۳،۳۸۲ آزمایش انجام داده و مقام ها ۲۰۵ مورد جدی و احتمالی را شناسایی کرده بودند. وزیر بهداشت نیوزیلند در ۲۵ مارس در بیانیه ای مطبوعاتی گفت:داخل نیوزیلند ارجاع مدنی داریم. این امر در چهار تک تأیید شده است و موارد مشکوک دیگری نیز بود دارند که درحال مطالعه گیرایی هستیم. امشب به سطح هشدار ۴ حرکت می کنیم. داخل ۱۰ روز آینده، رشد موارد ابتلا از افرادی را شاهد خواهیم وجود که پیش از امروز آلوده شده اند. شمار بیماران پیش از آنکه کاهش یابد، به افزایش ادامه خواهد داد. چنانچه تمام کارهایی که از ما خواسته شده، اجرا دهیم، این کاهش اتفاق خواهد افتاد. چنانچه همگی نقش خویشتن را اجرا کنیم، زنجیره ی انتقال اجتماعی را خواهیم شکست.

آردرن تو بیانیه ی مطبوعاتی روز سه شنبه مبنی بر حرکت به سطح اعلام خطر ۱، اشاره کرد نیوزیلند سختگیرانه و زودهنگام فایده علامت قسط و برای انقراض ویروس به راه بی سابقه ای متحد شد. او گفت: «آویشن پنج میلیونی ما درون مدت اندک از ۱۱ هفته، تیمار قربانی داده و بی قراری دستاوردی زیاد بزرگ به دست آورده است».

مطلع وزیر نیوزیلند درعین حال خاطرنشان کرد ازآنجاکه ویروس کرونا هنوز در بسیاری از مکان ها در سرتاسر گیتی ازجمله ایالات متحده درحال انتشار است، شکست کووید ۱۹ بدان معنی زدودن که کشور بخاطر همیشه از شرّ این بیماری خلاص شده است. او گفت نیوزیلند در آینده قطعا شاهد موارد جدید ابتلا خواهد بود؛ اما ظهور دوباره ی ویروس به معنای ناکامی محو. این پیوستگی هروقت صورت دهد، کشور باید آماده ی برخورد با آن باشد.بیشتر بخوانید:انفراد دو سرنشین روی صندلی عقب تاکسی اجباری استچه کسانی درجریان بحران کووید ۱۹، کامل بقچه کاغذی ها را خریدند؟بزرگ ترین آزمایش روانشناسی تاریخچه تیمار حالا درحال ارتکاب استتصاویر ماهواره ای از مسری احتمالی ویروس کرونا در ووهان پیش از اعلام رسمی حکایت می کنندعضو کمیته اپیدمیولوژی کرونا: احتمالا ۱۵ میلیون ایرانی کرونا را امتحان کرده اند

شاید دوست داشته باشید:

بدوی واکسن کرونا تو آمریکا تو آستانه اثبات | درخواست مجوز اضطراری توسط همدستی فایزر

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از رویترز این اعلام در روز جمعه ۳۰ آبان دامنه عمده ای به لفظ […]

ورزش World of Warcraft بوسیله عارض اهل بخاطر پردازنده ی M1 اپل نیکوترین شد

بلیزارد (Blizzard)، ناشر بازی اسمی و خاطره انگیز World of Warcraft، با جدیدترین به روزرسانی پشتیبانی بومی از پردازنده های […]

دستمزد اتحادیه مجله نگاران ترکیه بخاطر مستند ایرانی

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی مرکز گشادگی سینمای اصیل و تجربی، در پنجمین دوره جشنواره مستند «جهان […]