کرونا فقط با علائم تنفسی ابراز نمی کند

admin دسته‌بندی نشده

شایع ترین علائم بلای ناگهانی کووید-۱۹ ناشی از ویروس کرونای متاخر  تب، خستگی، سرفه خشک، بی اشتهایی و بدن درد، احساس تنگ وقت و مباشرت سینه هستند.

علائم مصیبت معمولا ۲ تا ۱۴ روز پس از عفونت با ویروس بروز می درنگ.

به جزعلائم شایعی که تذکر شد گلودرد، سردرد، احساس سرما و لرز، از دست روبیدن دریافتن بویایی یا چشایی، گرفتگی بینی، شکوفه یا استفراغ و اسهال همچنین امکان پذیر است درون بیماران بروز کند.

اغلب افراد علائم خفیف مصیبت را نشان می دهند و عاری تداوی خاصی گشایش پیدا می کنند. شماری از افراد نیز ممکن است تو کامل طول دوره عفونت هیچ علامتی را بروز ندهند.

حدود یک ششم بیماران علامت دار ممکن است دچار علائم شدید بیماری از جمله کوزه نفس شدید شوند. افراد سالمند و افراد دچار بلای ناگهانی های زمینه ای ماندن دیابت و بیماری قلبی بیشتر درون معرض خطر دچار شدن به لباس جدی بیماری هستند.

ابراز برخی از علائم تو بیماران وضعیت اضطراری و نیاز مراجعه بلافاصله به بیمارستان را مطرح می کند، از جمله تنگی نفس شدید، احساس درد یا فشار مداوم در قفسه سینه، کبودی لب ها و صورت، گیج شدن ناگهانی بی همتا.

تنگی نفس در بیماری کرونا ممکن است بوسیله صورت احساس فشار درون قفسه سینه، نفس کمینه آوردن، ناتوانی در نفس ژرف کشیدن، احساس خفقان و احساس نیاز به نفس کشیدن به نعوظ ارادی بروز نرم.

یک رخداد دیگر تو فدایی از مبتلایان به ویروس کرونا گزارش شده است،سکته مغزیاست، بنابراین اگر دستخوش کرونا هستید و هر یک از علائم فروتنی چهره، احساس انقراض در دست ها، محظور در صحبت کردن در شما ابراز کرد باید فورا با اورژانس تماس بگیرید.

علائم کرونا تو کودکان تقریبا مشابه علائم آن تو بزرگسالان اما معمولا خفیف نمدار است. ویروس کرونا در موارد نادری داخل کودکان ممکن است ماجرا ای بوسیله نام «نشانگان التهابی چندسیستمی کودکان» خلق کردن کند که با تب، دانه های پوستیِ، درد شکم، استفراغ، اسهال و مشکلات قلبی همراه است و ناشی از التهاب ورید های خونین تو بدن است.

شاید دوست داشته باشید:

تیز جایزه مصطفی؛ امید نخست تولید واکسن کرونا

 از یکسره نکات مهم مطرح شده درون این مجمع رمز بوسیله نقش شرکت «بایو ان مورد»  و پیشتازی طرح تولید […]

رستوران دایره وار بنیانی ترین عامل عالمگیر کرونا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از سی ان ان، آنتونی فاوچی گفت: بخاطر من شگفتی آور است که داخل بعضی […]

نتایج غیرمنتظره در داده های متاخر طوفان سیتوکین کووید 19

براساس یافته های غیرمنتظره تو پژوهشی جدید، فعالیت زیاد ازحد سیستم امنیت که با نشانی طوفان سیتوکین شناخته می شود، […]