کرونا فقط با علائم تنفسی ابراز نمی کند

admin دسته‌بندی نشده

شایع ترین علائم بلای ناگهانی کووید-۱۹ ناشی از ویروس کرونای متاخر  تب، خستگی، سرفه خشک، بی اشتهایی و بدن درد، احساس تنگ وقت و مباشرت سینه هستند.

علائم مصیبت معمولا ۲ تا ۱۴ روز پس از عفونت با ویروس بروز می درنگ.

به جزعلائم شایعی که تذکر شد گلودرد، سردرد، احساس سرما و لرز، از دست روبیدن دریافتن بویایی یا چشایی، گرفتگی بینی، شکوفه یا استفراغ و اسهال همچنین امکان پذیر است درون بیماران بروز کند.

اغلب افراد علائم خفیف مصیبت را نشان می دهند و عاری تداوی خاصی گشایش پیدا می کنند. شماری از افراد نیز ممکن است تو کامل طول دوره عفونت هیچ علامتی را بروز ندهند.

حدود یک ششم بیماران علامت دار ممکن است دچار علائم شدید بیماری از جمله کوزه نفس شدید شوند. افراد سالمند و افراد دچار بلای ناگهانی های زمینه ای ماندن دیابت و بیماری قلبی بیشتر درون معرض خطر دچار شدن به لباس جدی بیماری هستند.

ابراز برخی از علائم تو بیماران وضعیت اضطراری و نیاز مراجعه بلافاصله به بیمارستان را مطرح می کند، از جمله تنگی نفس شدید، احساس درد یا فشار مداوم در قفسه سینه، کبودی لب ها و صورت، گیج شدن ناگهانی بی همتا.

تنگی نفس در بیماری کرونا ممکن است بوسیله صورت احساس فشار درون قفسه سینه، نفس کمینه آوردن، ناتوانی در نفس ژرف کشیدن، احساس خفقان و احساس نیاز به نفس کشیدن به نعوظ ارادی بروز نرم.

یک رخداد دیگر تو فدایی از مبتلایان به ویروس کرونا گزارش شده است،سکته مغزیاست، بنابراین اگر دستخوش کرونا هستید و هر یک از علائم فروتنی چهره، احساس انقراض در دست ها، محظور در صحبت کردن در شما ابراز کرد باید فورا با اورژانس تماس بگیرید.

علائم کرونا تو کودکان تقریبا مشابه علائم آن تو بزرگسالان اما معمولا خفیف نمدار است. ویروس کرونا در موارد نادری داخل کودکان ممکن است ماجرا ای بوسیله نام «نشانگان التهابی چندسیستمی کودکان» خلق کردن کند که با تب، دانه های پوستیِ، درد شکم، استفراغ، اسهال و مشکلات قلبی همراه است و ناشی از التهاب ورید های خونین تو بدن است.

شاید دوست داشته باشید:

آماج های دیابت بزرگسالی از ۸ سالگی بروز می کند

بوسیله گزارش همشهری انلاین به نقل از خبرنگار مهر، محققان میزان خون جمع آوری شده بیش از ۴۰۰۰ شرکت کننده […]

تنهایی چگونه کنار عدد و بدن تأثیر می گذارد؟

آدم حتی قبل از دنیاگیری کروناهم عزب بودند. قبل از شیوع کرونا، افراد بدون اضطراب به یکدیگر نزدیک می شدند؛ […]

تعاون سارقانِ پی «بنکسی»

به گزارش ایسنا و به نقل از خبرگزاری فرانسه، پس از آنکه اثر هنری ربوده شده «بنکسی» که روی در […]