کارکنان محافظت های پزشکی باید ماسک های N95 را جایگزین ماسک های جراحی کنند

admin دسته‌بندی نشده

استفاده از ماسک های جراحی در جا های آلوده به ویروس کرونا همانند بیمارستان ها، محافظت متجاوز کمی را در مقابل این عامل بیماری زا ارائه می دهد. نتایج تجزیه و تحلیل های مختلف که بوسیله تازگی از وارسی ۱۷۲ وارسی توسط دایره بهداشت جهانی بوسیله دست آمده است، بر یافته ای امضا می گذارند که دانشمندان چندین ماه قبل کنار آن تأکید کردند: ماسک های N95 و سایر ماسک های تنفسی در برابر ویروس کرونا عملکرد زیاد بهتری نسبت به ماسک های جراحی خواه پارچه ای دارند.

نتایج مطالعه های ارتکاب شده توسط کارشناسان حاکی از آن است که مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها و دایره بهداشت جهانی، باید به همه پرستاران و کارکنان مدخل اورژانس وصیت کنند که ماسک N95 رو بوسیله جای ماسک جراحی استفاده کنند؛ درحالی که درحال حاضر این حکم را ادا نمی دهند. طبیب مایکلز ، استاد دانشگاه جورج واشنگتن و مهتر راه اندازی امن و بهداشت کار در دوران بزرگواری جمهوری اوباما، گفت: ناامیدکننده است که هر دو موسسه مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها و بهداشت جهانی اعلام کردند که ماسک های جراحی داخل برابر ویروس از کارکنان پزشکی محافظت می کنند، اما در واقعیت اینطور نیست. وی افزود تکیه پیاده شدن ماسک های جراحی باعث شده که بسیاری از کارکنان پزشکی آلوده شوند.

براساس یافته ها، میزان محافظت ماسک های N95، داخل حدود ۹۶ درصد بود، درحالی که ماسک های جراحی از ۶۷ درصد مراقبت برخوردار بودند. البته باید این نکته را مدنظر قرار عدل که تنها کارکنان بخش پزشکی در معرض کار بزرگ بالای عفونت ویروس کرونا راحتی ندارند، بلکه کارکنان کارخانه های تولید گوشت و دامداران هم در معرض ریسک بالای ویروس کرونا هستند و باید از ماسک های تنفسی بهره مند شود.

راه اندازی بهداشت جهانی هفته ی گذشته سرانجام با تأیید نقش ماسک در کاهش احاله ویروس کرونا، دستورالعمل امنیت خود را به روزرسانی کرد و پوشیدن آن را برای کامل مردم توصیه کرد؛ درحالی که بسیاری از دولت ها ازقبل شهروندانشان را بوسیله استعمال از ماسک تشجیع می کردند. موقعیت این سازمان بسیاری از کارشناسانی را ناامید کرده است که ماسک ها را راهکاری ساده، ارزان و بیش مؤثر بخاطر معاون به مهار بیماری دنیاگیر می داند، به خاص باتوجه به اینکه این ویروس توسط افرادی نقل مکان می شود که از مصیبت خویشتن خبر ندارند.

دکتر رینا مکنتایر ، همه گیرشناس در دانشگاه نیوساوث ولز در سیدنی استرالیا می گوید:هنگامی که عدم اطمینان بود دارد و شما همه چیز را درباره ی یک بیماری نمی دانید ، باید احتیاط کنید؛ بدان معنا که باید بدترین سناریو را فرض کنید و بهترین را برای کارمندان مراقبت های بهداشتی مجهز کنید.

وی تو دنباله بیان کرد: این انکار به واقع هدفی بوسیله جاهل از آسیب رساندن به کارکنان پزشکی را داخل برندارد.

جرمی هاوارد، پژوهشگر درون دانشگاه سانفرانسیسکو و یکی از بنیانگذاران تشنج جهانی ماسک برای همه می گوید «مطالعات قبلی نشان داده اند که مصرف همه افراد از ماسک در کاهش ریسک ابتلا به ویروس کرونا مؤثر است، هر چند مطالعات متاخر شواهد فرسوده رطوبت از این مسئله را اعتراف می کند، اما در حالت کلی بهتر است همه افراد از ماسک مصرف کنند.» وی گفت سازمان ها باید نظر خود را تو این باره تغییر داده و همگی را به کاربرد از ماسک تشویق کنند.

تجزیه و تفریق های جدید همچنین حاکی از آن است که پوشیدن چشم ها با محافظ صورت یا عینک، توسط کارمندان حراست های بهداشتی و افراد جامعه ممکن است برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا بسیار مؤثر باشد. بوسیله نظر می رسد ویروس کرونا درون منصب مقدمه ازطریق قطرات بیرون شده به هنگام سرفه، عطسه، مصاحبت یا حتی نفس کشیدن یک فرد آلوده پخش شود، البته برخی از عفونت ها هم ممکن است در معلول وابستگی افراد با لمس یک سطح آلوده و پس ازآن لمس دهان، بینی خواه چشم ایجاد شوند.

براساس نتایج مطالعاتی که به تازگی انجام پژمان است، ویروس کرونا می تواند ازطریق قطرات ریز و کمتر از ۵ میکرون به نام آئروسل ها نیز منتشر شود؛ ولی موسسه بهداشت جهانی تاکنون این قضیه را تأیید نکرده است.

داخل فاتحه مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، ماسک های N95 را برای کلیه کارکنان محافظت های بهداشتی اندرز می کرد، اما بوسیله گفته حکیم مکنتایر ، بعدها به دلیل کمبود ماسک های N95 و تجهیزات محافظ شخصی از توصیه های خود کوتاه آمد. وی گفت دستورالعمل ها باید براساس شواهد و نه براساس منابع باشند، زیرا این روند قرین آن است که به یک گند بگوییم ببخشید، اسلحه هایمان کامل شده است، بنابراین شما باید این کمان ها را بگیرید و با متخاصم رو به رو شوید.

تجزیه وتحلیل ها نشان داده اند که ایستادن درون فاصله ی زیاد از یک متر از دیگران، ریسک انتقال ویروس را از ۱۳ بوسیله ۳ درصد کاهش می دهد. استعمال از ماسک احتمال عفونت را از ۱۷ به ۳ درصد و نگهداری از چشمان این کار بزرگ را از ۱۶ به ۶ درصد کاهش می دهد. پژوهشگران تأکید می کنند که مردم همچنان باید شستن دوباره دستانشان را امتداد دهند.بیشتر بخوانید:آنتی بادی ویروس کرونا احتمالا دوام کمی داخل بدن داردطرح الزام پوشیدن ماسک تا دو هفته دیگر ابلاغ می شودبررسی آب فاضلاب در ایتالیا، از وجود ویروس کرونا در این سرزمین از ماه آذر حکایت می کندکاهش سرعت شیوع کرونا می تواند به مجرد افزایش مسری مصیبت های دیگر باشداسرار پنهان آزمایش واکسن ها روی مردم

شاید دوست داشته باشید:

تیز جایزه مصطفی؛ امید نخست تولید واکسن کرونا

 از یکسره نکات مهم مطرح شده درون این مجمع رمز بوسیله نقش شرکت «بایو ان مورد»  و پیشتازی طرح تولید […]

رستوران دایره وار بنیانی ترین عامل عالمگیر کرونا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از سی ان ان، آنتونی فاوچی گفت: بخاطر من شگفتی آور است که داخل بعضی […]

نتایج غیرمنتظره در داده های متاخر طوفان سیتوکین کووید 19

براساس یافته های غیرمنتظره تو پژوهشی جدید، فعالیت زیاد ازحد سیستم امنیت که با نشانی طوفان سیتوکین شناخته می شود، […]