تعاون سارقانِ پی «بنکسی»

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش ایسنا و به نقل از خبرگزاری فرانسه، پس از آنکه اثر هنری ربوده شده «بنکسی» که روی در سالن نمایشی در پاریس ایجاد شده حیات از شهری واقع داخل ایتالیا سر درآورد، پلیس فرانسه از دستگیری شش نفر در ارتباط با سرقت این اثری هنری شناسایی داد.

«بنکسی» بازیگر اسمی آثار هنر خیابانی تصویری از دختربچه ای غمگین را به خشکی امدن روی درون تالار «باتاکلان» خلق کرده حیات که این اثر هنری در سال ۲۰۱۹ به اختلاس رفت. سالن نمایش «باتاکلان» درون نوامبر ۲۰۱۵ مورد هجوم تروریست ها صبر گرفت و در خراج آن ۹۰ نفر کشته شدند.

مظنونان این بایگانی سرقت، چند هفته پس از آنکه پلیس ایتالیا از کشفِ در این سالن تو مزرعه ای متروکه واقع در ناحیه « ابروتزو» خبر داد، تو فرانسه محبوس شدند.

روز جمعه دو نفر به معصیت سرقت و چهار نفر به جرم پنهان کردن این اثر دستگیر شدند.

پیشتر اطلاع دادن شده حیات که سارقان با مصرف از یک وَن، درِ تالار «باتاکلان» را به طور کلی جدا و آن را به دزدی کردن بازداشت اند.

«بنکسی» هنرمند گرافیتی کار اهل بریستول است که با نقاشی های دیواری و هنر گرافیتی اعتراضی خود، شهرت جهانی دارد، با این حال هنوز هویت پا بر جا او نمایان نشده است. نقاشی های این هنرمند بیشتر بوسیله مسائل سیاسی و موضوع هایی مانند گرمای جهانی، جنگ، شنود غیرقانونی و وضعیت سخت کار کننده پرداخته است. تا کنون بارها نقاشی های این هنرمند از روی دیوار استثنا و به قیمت های چشمگیر فروخته شده است.

معلول هنری که به خشکی امدن در سالن نمایش «باتاکلان» نقش سپرده است مقدماتی جای پا بنکسی تراشیدن که تاکنون به ربایش رفته است. فدایی از آثار ربوده شده این بازیگر بازیابی شده اند. طرفداران این بازیگر داخل فرانسه، به مشیت جلوگیری از دزدی و آسیب دید آثار هنری خیابانی «بنکسی»، از آن ها به کمک یک حفاظ سرتیز ای حفاظت می کنند.

انتهای پیام

شاید دوست داشته باشید:

تیز جایزه مصطفی؛ امید نخست تولید واکسن کرونا

 از یکسره نکات مهم مطرح شده درون این مجمع رمز بوسیله نقش شرکت «بایو ان مورد»  و پیشتازی طرح تولید […]

رستوران دایره وار بنیانی ترین عامل عالمگیر کرونا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از سی ان ان، آنتونی فاوچی گفت: بخاطر من شگفتی آور است که داخل بعضی […]

نتایج غیرمنتظره در داده های متاخر طوفان سیتوکین کووید 19

براساس یافته های غیرمنتظره تو پژوهشی جدید، فعالیت زیاد ازحد سیستم امنیت که با نشانی طوفان سیتوکین شناخته می شود، […]