تنهایی چگونه کنار عدد و بدن تأثیر می گذارد؟

admin دسته‌بندی نشده

آدم حتی قبل از دنیاگیری کروناهم عزب بودند. قبل از شیوع کرونا، افراد بدون اضطراب به یکدیگر نزدیک می شدند؛ ولی حالا محققان دریافته اند، آمریکایی ها تنهاتر از هر زمانی هستند. موافق پژوهش مرکز بهداشتیسیگنادر سال ۲۰۱۸، تقریبا ۵۴ درصد از ۲۰ هزار آمریکایی همکاری کننده درون این پژوهش احساس تنهایی می کردند. تو بازه ای بیش از یک سال، این آمار به ۶۱ درصد رسید. بزرگسالان نسل Z با طیف اهل سنت ۱۸ تا ۲۲ سال را می استعداد تنها ترین نسل در رویت گرفت که از سلاله بومرها، نسل X و دودمان میلنیال، سبقت جویی گرفته اند. (تبار Z به متولدین اواسط دهه ی ۹۰ تا دهه ی ۲۰۱۰ میلادی گفته می شود. نسل بومر یا نسل انفجار به متولدین وزن فاصل ۱۹۴۶ تا ۱۹۶۴، نسل X بوسیله متولدین اوایل دهه ی ۱۹۶۰ تا ۱۹۸۰ و سلاله میلنیال خواه هزار به متولدین دهه ی ۱۹۸۰ تا اوایل ۲۰۰۰ اطلاق می شود).

بوسیله گفته ی دوگ نمک، حامی پزشکی سیگنا، انزوا می تواند معادلات دنیاگیری را برهم بزند. برابر بسیاری از پژوهش ها، عزب ماندن تا مدت مشخصی برای سلامت معنی و فیزیکی افراد مضر است. پژوهش سیگنال بی قراری خطرهای سلامتی تنهایی را داخل کنار سیگار کشیدن و چاقی قرار داده است. استیناف مؤسسه ی لنست داخل سال ۲۰۱۸، تنهایی را اینگونه توصیف می درنگ:شرایطی که باعث تحریک پذیری، افسردگی و خودمحوری افراد شود با تکثیر ۲۶ درصدی خطری مرگ زودرس رابطه ی مستقیمی دارد.

از طرفی به دلیل مسری کووید ۱۹، حفظ کردن بور ها ایمن ترین وضع سالم ماندن است. گرچه بور گذاری اجتماعی می تواند درک انزوا را تکثیر دهید. در نتیجه کووید ۱۹ را می توان دلیل جدیدی برای تأثیر تنهایی پهلو مغز، قلب و سیستم ایمنی دانست.چرا تنها می شویم

تنهایی می تواند بوسیله معنی جدایی از دوستان و قوم باشد اما درک تنهایی بیش عمیق خیس از نداشتن همراه داخل روزهای تعطیل یا نرفتن به جشن ها و رسم مختلف است. از دیدگاه تکاملی، عضویت در قسمت قسمت کردن ها و اجتماعات همواره بوسیله معنی محافظت از خود، انشعاب حکم و افزودن نصیب و قسمت بقا بوده است. از طرفی انسان در گرداگرد ای طولانی به تکامل رسیده است و به قبیله های خود نیاز دارد. به گفته ی جولیان هات لاندستد، استاد روانشناسی و علوم عصبی دانشگاه بیرمنگام:تنهایی و عدم عضویت تو گروه ها، حس التهاب را به ظهر دارد. در این شرایط بدون کمک دیگران و بوسیله تنهایی باید با محیط کنار بیاییم بوسیله همین دلیل مغزمان داخل حالت آژیر صبر می گیرد و همچنین سیگنال آژیر را بوسیله دیگر نقاط بدن ارسال می کند.

حالت اعلام خطر منجر بوسیله افزودن استرس می شود. هورمون های استرس از یکسره کورتیزول و نورپیفرین می توانند بر رویا آلودگی، افزایش اندازه و تپش تو دوره های طولانی تأثیر بگذارند. به نقل از هالت لاندستد، دنیاگیری کرونا یکی از پراسترس ترین شرایطی است که بسیاری از افراد تو کشش عمر خود تجربه کرده اند. زندگی روزمره مختل شده است، بیکاری به شکل چشمگیری افزودن یافته است و بیش از ۶ میلیون نفر داخل بکلی دنیا به این ویروس آلوده شده اند. معمولا افراد تو وضعیت سخت احتیاج به کنف خانواده و دوستان دارند. به برهان ماهیت ویروس کرونا، حالا آدم بسیار از گذشته عزب شده اند و به محنت می توانند با یکدیگر وابستگی ثابت قدم کنند.

ساختار ژنتیکی افراد تنها، بیشتر مستعد بلای ناگهانی است بررسی ی تنهایی

تقریبا تمام افراد می توانند با تنهایی به خشکی امدن بیایند اما دانشمندان هنوز بوسیله دنبال بررسی تأثیر آن پیاده شدن سلامتی هستند. از طرفی تنهایی احساسی ذهنی است که سزاوار سرزنش اندازه گیری تراشیدن. تا اینکه دایره ی اجتماعی افراد اندوه تضمینی برای تنها نبودن آن ها نیست.

به گفته ی هالت لاندستد، تو بررسی ها معمولا از افراد به رخ مستقیم (معمولا چقدر احساس تنهایی می کنید؟) خواه غیرمستقیم (آیا احساس می کنید دوستی ندارید؟) درباره ی عاطفه تنهایی پرسیده می شود.

ناسا سال هاست در حال مطالعه آثار انزوا و محیط محصور کنار فضانوردان است و بوسیله نتایجی مانند با استیناف های دیگر رسیده است: شرایط انزوا می تواند منجر به مشکلات رفتاری و شناختی شود. پژوهشگرها هم به دنبال تجسس ابعاد زیستی تنهایی و همچنین تأثیر فیزیکی آن بر بدن تو نقاط دیگر هستند.

شاید برای معلول بازی کردن به احساس تنهایی احتیاج بوسیله بررسی عدد افراد باشد. پژوهشگران مرکز بیماری آلزایمر راش تو شیکاگو بوسیله وارسی ۸۲۳ فرید ارشد سال در بازه ای چهار ساله پرداخته است. آن ها از پرسشنامه ها برای ارزیابی نمونه تنهایی، دسته بندی بیماری های آلزایمر و زوال عقل و همچنین تست تفکر، درس و ذهن ی همکاری کنندگان استفاده کردند و امتیازهای تنهایی را بین ۱ تا ۵ تنظیم کردند. طبق نتایج، استاندارد سربزرگی بیماری آلزایمر به ازای هر نقطه ی مقیاس، ۵۱ درصد اضافه می یابد.تنهایی شرایط بدن را داخل شرایط اعلام خطر استراحت می دهد و منجر به افزایش التهاب می شود

همچنین افراد فوتی در طول پرگیر ی بررسی، کالبدشکافی شدند. مقابل نتایج، تنهایی عامل تغییرات مغزی مرتبط با بیماری آلزایمر از جمله پلاک ها و درهم پیچی های عصبی یا آسیب به بافت به برهان نبود سیلان خون است. با این حال، روبرت اس ویلسون بوسیله عنوان یکی از پژوهشگران این بررسی، متقی است تنهایی می تواند افراد را در برابر آثار مخرب عصبی مرتبط با افزایش سن، آسیب پذیر درنگ. به گفته ی تورهان کانلی، استاد علوم خشمناک داخل دانشگاه استونی بروک: «تنهایی می تواند عاملی برای پیشگویی کاهش قدرت شناختی افراد باشد.»

رابطه ی دقیق تنهایی با مشکلات سلامتی هنوز کاملا رک محو. به اعتقاد ی کانلی، چنانچه شخصی تنها باشد و احساس بدی نسبت بوسیله خود داشته باشد، اندک از خود مراقبت خواهد کرد. بخاطر مثال این دسته افراد، به خوبی غذا نمی خورند یا معمولا نوشیدنی زیاد استعمال می کنند، نگرانی های زیادی دارند یا کم رویا هستند. عادت های این چنینی، عوارض بلندمدتی را به دنبال خواهند داشت. کانلی نیز درباره ی مشارکت با دیوید بنت، پژوهشگر دیگری داخل مرکز بلای ناگهانی آلزایمر راش گپ کرد که بررسی ژن افرادی پرداخته است که تنها نیستند.مقاله های مرتبط:انزوا در دوران قرنطینه؛ فناوری چگونه به ما کمک می کند؟تنهایی امروز کودکان در آینده بوسیله صورت رنجش بروز خواهد کرد

بنت تقریبا سی سال پیش، پژوهشی طولانی را آغاز کرد. در این پژوهش، شرکت کنندگان توافق کردند در ازای چک آپ سالیانه ی فیزیکی و روانی، پس از مرگ، مغز خود را در اصالت پژوهشگران قرار دهند. پژوهشگرها بوسیله وارسی دو نقطه ی مغز مرتبط با خودی و عاطفه پرداختند. طبق نتایج، ژن های مرتبط باسرطان، بیماری های قلبی عروقی و التهابی داخل افراد تنها بیشتر صریح شدند. به گفته ی کانلی:معمولا شبکه ای از روابط بین ژن های مختلف حیات دارد که می توانند روی یکدیگر تأثیر بگذارند. به همین دلیل تأثیر انزوا به خشکی امدن بروز بیماری ها می تواند دلیلی ژنتیکی داشته باشد.

البته یافته های علو بوسیله این ذهنی نیستند که تنهایی منجر بوسیله بیماری قلبی می شود. بلکه پژوهش های بیشتری قرین نقش وراثت داخل ابراز ژن ها ضروری هستند. پژوهش های اولیه ی استیو کول، پژوهشگر UCLA یک حدس را نشان می دهند: ترویج هورمون های مشخصی مادون وضعیت استرس و انزوا می توانند ژن های مشخصی را کوشا کنند که مشکلاتی را برای سلامتی بوسیله وجود می آورند. به گفته ی کانلی:تجربه ی معنی مغز می تواند به فرآیندی زیستی تبدیل شود که هدف ما هم مطالعه این فرآیند است.

درک بهتر روابط فوق می توانند بر سر های درمانی بیماران بی قراری تأثیر بگذارند.آینده و تنهایی

با وجود کاهش شدت قرنطینه و از بین عدول کردن تدریجی ویژگی فعالیت کاباره ها و مکان های عمومی، تأثیر فاصله گذاری اجتماعی بر جامعه هنوز نامشخص است. به نقل از پژوهشگران هاروارد در ماه آوریل، تکریم فاصله گذاری اجتماعی تا سال ۲۰۲۲ ضروری است. اسکات کلی، فضانورد ناسا، ۳۴۰ روز بوسیله تنهایی درون فضا اقامت داشت و درون ماه مارس توصیه نامه ای را بر ماخذ تجربیات خود در روزنامه ی نیویورک تایمز منتشر کرد. کلی، قرائت کردن مجلات، رعایت دستور کار و نظم و همچنین سرگرمی را در اوقات تنهایی نصیحت می بطی ء. نمک از مؤسسه ی سیگنا حزن پارسا است، مطالعه تنهایی در افراد و گفتگوی صادقانه درباره ی تنهایی با افرادی که با این شاق دست وپنجه نرم می کنند، ضروری است. به گفته ی او:ما باید با دوستان خود ارتباط بگیریم و روابط خود را حفظ کنیم و از طرفی مکالمه های معناداری داشته باشیم. لازم است قدیم در پرسیدن درک طرف مقابل احساس استراحت کنیم.

 

 

 بیشتر بخوانید:ورزش باعث افزایش فواید شیر پاپا برای نوزادان می شودهمه گیری ویروس کرونا در ایران از نگاه آمار و ارقام [به روزرسانی: ۱۱ تیر ۹۹]سویه ای متاخر از ویروس آنفلوانزای خوکی با توانایی واگذاری به آدم در چین داخل حال اشاعه استسیر تکاملی ارتکاب جراحی و مواد بیهوشی؛ از دیرباز تا امروزصدور مجوز استفاده از داروی Ad5-nCoV برای مهار کرونا درون سپاه گره

شاید دوست داشته باشید:

رنو مگان سدان ۲۰۲۱ معرفی کردن شد

مگان جدید، از سال ۲۰۱۶ توسط رنو تولید می شود. نسل اول این خودرو، سال ۱۹۹۵ تولید شد و با […]

دانشمندان دروازه دوم دخول کروناویروس به تو سلول ها را کشف کردند

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از لایوساینس می دانیم که پروتئین های گل میخی سطح کروناویروس با اتصال به […]

«ردِپای عشق در شعر زنان دنیا» در بازار تاریخچه

 به گزارش ایسنا، در معرفی این مجموعه که درون نشر زرینِ اندیشناک منتشر شده، آمده است:  این کتاب حاویِ شعرهایی […]