معاینه های دمایی نحو دقیقی بخاطر غربالگری کووید ۱۹ نیستند

admin دسته‌بندی نشده

داشتن تب اگرچه مقدور است هشداری درمورد ابتلا بوسیله کووید ۱۹ باشد، ولی ابد رویه خوبی بخاطر تعیین این مساله نیست که شما دچار عفونت کووید ۱۹ شده اید. یک مساله آن است که ممکن است دمای بدن شما بالا نباشد، اما در ریشه حال دچار عفونت کووید ۱۹ باشید.

مطالعه ای که در تاریخ ۶ ژوئیه داخل نامه ی PNAS منتشر شد، ارزیابی خورده است که وقتی فردی دچار عفونت SARS-CoV2 می شود، داخل بیش از ۵۰ درصد از مواقع، محدودیت که ویروس را بوسیله دیگری منتقل کرده است، هنگام ارجاع عفونت هیچ تیر ای نداشته است. تجسس ای که اخیرا تو MMWR منتشر شد، نشان قسط که ۲۰ درصد از معیار ای در دسترس از ۱۶۴ ناسالم مبتلا به کووید ۱۹، دچار تب نشده بودند. بنابراین، با توجه به این نتایج، کمینه از ۴۰ درصد از افراد عفونی دچار تب خواهند بود.

شاق دوم این است که ممکن است دمای بدن شما بالا باشد اما دچار کووید ۱۹ نباشید. علاوه کنار عفونت ویروس کرونا، عوامل بسیاری حیات دارند که می توانند موجب تب شوند. تب می تواند مولود ای از عفونت های مختلف دیگری متشابه آنفولانزا، هپاتیت، مالاریا، نوروویروس و همچنین بلای ناگهانی های التهابی شبیه آرتریت روماتوئید (روماتیسم مفصلی) یا مصیبت کرون باشد. نوزادان همچنین هنگام درآوردن دهان دچار تب می شوند. لخته های خون، داروهای خاص، آفتاب سوختگی زشت و مسمومیت غذایی نیز از عوامل دیگر هستند.

فعالیت بدنی می تواند دمای بدن را پشته ببرد

تک دیگر، این است که در مواقعی دمای بدن افزایش بی پرده می کند. فعالیت بدنی و دمای هوای دوره می تواند روی دمای بدن شما اثرگذار باشد. بنابراین دویدن قبل از بررسی دمایی می تواند علت افزایش دمای بدن شود. بدن شما نیز ممکن است دارای نوسانات طبیعی دمایی باشد. معاینه ای که در مجله ی Journal Chronobiology International منتشر شد، نشان داد که دمای بدن می تواند در کشش روز، هفته و سال فاقد وسیلهاتصال باشد. هر روز، دمای بدن معمولا در حدود ۶ تا ۸ صبح پایین تر و بین ۶ تا ۸ بعدازظهر تو بالاترین معادل خویشتن است.

دمای بدن معمولا درون فصل زمستان نسبت به تابستان قدری سردتر است. موارد دیگری همچنین وجود دارند که به طور غریزی می توانند روی دمای بدن شما اثر داشته باشند. به بررسی ی منتشر شده در مجله یBiological Rhythm Research نگاه کنید که دمای دهانی زنی را طی ۳۰ سال هر روز غروب حد گیری کرده بود. دمای بدن او در عهد قاعدگی متفاوت بود، با افزایش سن کاهش جلوه گر کرد و در دوران یائسگی بوسیله طور قابل توجهی پایین آمد. درجه ی گرمی بدن او در طول فصول مختلف همچنین متغیر حیات و تو ماه اوت به اوج خود و درون ماه های فوریه-مارس به پایین ترین معادل خود می رسید.مقاله ی مرتبط:چگونه می توان از دوربین دامن قرمز بخاطر تشخیص تب کاربرد کرد؟

مساله ی چهارم این است که ممکن است تب شما پنهان شده باشد. مثلا تصور کنید داروی کاهنده ی تبی متشابه تیلنول (استامینوفن) را بوسیله برهان دیگری مانند سردرد، دندان درد یا موارد دیگر مصرف می کنید. این دوا می تواند تب شما را پنهان کند.

مساله ی دیگر آن است که اندازه گیری دمای بدن ممکن است کنجکاو نباشد. مکانی از بدن که دمای آن وزن گیری می شود، اهمیت دارد و بر دمایی که خوانده می شود، اثر می گذارد. جا های متداول قطع گیری دمای بدن گوش، مقعد، دهان و زیربغل هستند. یک مرور سیستماتیک که در سال ۲۰۱۵ در روزنامه ی Annals of Internal Medicine منتشر شد، علامت می داد دمای مقعد درمقایسه با دمای دیگر مناطق بدن، نکته سنج ترین اندازه گیری ها را فراهم می یواش. البته حد گیری دمای مقعد در موقعیت های بسیاری مسیر نیست، بنابراین یک موسسه یا همدستی باید روش های دیگر کمیت گیری منصب حرارت بدن را تفویض یواش. آن ها ممکن است حتی از رویکردهای غیرتماسی مانند سیستم های تصویربرداری حرارتی و دماسنج های مادون قرمز استفاده کنند زیرا داخل این روزها، اندازه گیری دمای افراد مختلف ازطریق تماس ممکن است بهترین کار نباشد.

یک دوربین حرارتی دمای بدن را در فرودگاه بین المللی منیول مارکوز دلیون در ۱۷ ژوئیه ی ۲۰۲۰ در لا پاس در مکزیک وزن گیری می کند

به فکر کردن داشته باشید که این طور دستگاه های غیرتماسی ازنظر مداقه می توانند بیش متفاوت باشند. همچنین، مردم مقدور است دستورالعمل ها را دنبال نکنند. موسسه غذا و داروی آمریکا در وب سایت خویشتن هشدار داده است: «این وسیله ها مزایای اضافی دارند اما بوسیله منظور خوانش نکته سنج باید به درستی مورد استفاده قرار گیرند.» از آ ن جایی که دمای بالای بدن به طور قطعی نشان دهنده ی عفونت کووید ۱۹ نیست، ارزیابی های بیشتر و آزمایش های تشخیصی حاجت است تا تعیین شود که آیا فردی دستخوش عفونت سابق الذکر است. درمجموع، غربالگری دمایی ممکن است فداکار از موارد کووید ۱۹ را بگیرد، اما امکان پذیر است بسیاری از موارد را از دست بدهد. بنابراین هرگاه کسی جدیت کرد فقط بوسیله دلیل ارتکاب غربالگری های دمایی و علائم به شما اطمینان بدهد، تردید داشته باشید.

برای مثال، همان طور که در مطالب قبلی وبت سایت فوربس آمده است، برررسی های دمایی روزانه برای بازگشت کودکان به دبیرستان کافی ازاله. به پندار داشته باشید که پیشگیری از اتساع ویروس کرونای عامل کووید ۱۹ نیاز بوسیله ترکیبی از مداخلات دارد که باید دربرگیرنده بور گیری اجتماعی باشد. استعمال از غربالگری دمایی و علائم، نیاز به تکریم بور گیری اجتماعی و ضدعفونی کردن منظم سطوح و پوشاندن ماسک را برطرف نمی کند. عزب یک مداخله کافی ازاله.

بررسی های دمایی مثل این مورد که درون گذرگاه مرزی براتیسلاوا-جاروس بین اتریش و اسلواکی ارتکاب می شود، ممکن است فدایی از موارد عفونت ویروس کرونا را کشف کرده اما قادر بوسیله بی پرده کردن تمامی موارد نیستبیشتر بخوانید:همگی گیری ویروس کرونا در ایران از نگاه آمار و ارقام [به روزرسانی: ۴ مرداد ۹۹]آزمایش خون تجربی سرطان را چهار سال پیش از بروز علائم تشخیص می دهدعلت عطش های غذایی دوران بارداری چیست؟کودکان به کمیت مبصر سالان داخل انتشار ویروس کرونا مؤثر هستندهمه گیری کرونا چگونه بیماری های مالاریا و ایدز را کشنده زیرفون می کند؟

شاید دوست داشته باشید:

رنو مگان سدان ۲۰۲۱ معرفی کردن شد

مگان جدید، از سال ۲۰۱۶ توسط رنو تولید می شود. نسل اول این خودرو، سال ۱۹۹۵ تولید شد و با […]

دانشمندان دروازه دوم دخول کروناویروس به تو سلول ها را کشف کردند

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از لایوساینس می دانیم که پروتئین های گل میخی سطح کروناویروس با اتصال به […]

«ردِپای عشق در شعر زنان دنیا» در بازار تاریخچه

 به گزارش ایسنا، در معرفی این مجموعه که درون نشر زرینِ اندیشناک منتشر شده، آمده است:  این کتاب حاویِ شعرهایی […]