کالبد کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا: ایران درحال حرکت به سمت ایمنی پرسنل کرونا است

admin دسته‌بندی نشده

پس از اینکه رئیس جمهور از ابتلای ۲۵ میلیون ایرانی بوسیله ویروس کرونا و احتمال ابتلای ۳۰ تا ۳۵ میلیون نفر دیگر به این ویروس خبر داد، یک هیکل کمیته ی علمی ستاد مقابله با کرونا دراین باره نتایجی را اطلاع دادن کرده است.

مسعود مردانی درون گفت وگو با ایسنا گفت، چه دادرسی ملک بر ایجاد امن جمعی باشد و چه نباشد، ایران به سمت حمایت جمعی حرکت می کند. مردانی اضافه کرد، باتوجه به اینکه ۸۰ تا ۸۵ درصد موارد مبتلا به کووید ۱۹ بدون علامت هستند، آمار ۲۵ میلیونی اخبار شده توسط مهتر جمهور شیخ جزو آمار روزانه ای که وزارت بهداشت اعلام می کند، ازاله. به گفته ی این متخصص بیماری های عفونی، به دست آوردن چنین آماری باکمک مطالعات اپیدمیولوژیک امکان پذیر می شود.

البته مردانی قضیه خلق کردن ایمنی نسبی را مثبت می داند. وی توضیح می دهد که اگر ۲۵ میلیون نفر به کرونا مبتلا شده باشند، به احتمال متجاوز مجددا بوسیله مصیبت کووید ۱۹ مبتلا نمی شوند چراکه آنتی بادی کرونا در بدن شان مصنوع شده است. مردانی اضافه می بطی ء که چنانچه حدود ۷۰ درصد جمعیت ایران به کرونا مبتلا شوند، شاید بتوان ماسک، دستکش و دیگر وسایل محافظتی را به خشکی امدن گذاشت. مردانی توضیح عدل:ابتلای مجدد به کرونا برای بار دوم بسیار نادر است و تو صورتی که فردی مجددا مبتلا شود، امکان ابتلا بوسیله نوع اکید و خفیف در او یکسان است.مقاله های مرتبط:همگی گیری ویروس کرونا در ایران از نگاه آمار و ارقام

پیش تر در زومیت نیز بوسیله بررسی ایجاد اشتی دربرابر کرونا پرداخته بودیم؛ به طور کلی، بعد از ابتلا به ویروس کرونا فرد باید نسبت به آن مصونیت تصرف کند اما هنوز نمودار محو که پیرامون ی سلامت دربرابر ویروس جدید کرونا چه مدت خواهد حیات. البته مواردی از ظهور دوباره ی علائم مصیبت نیز داخل فداکار افراد مشاهده شده اما همچنان فاحش نیست که این موضوع شاگرد از عود دوباره ی بیماری رخساره داده است خواه ابتلای دوباره به ویروس.

مصطفی قانعی، ادیب کمیته ی علمی ستاد مقابله با کرونا نیز بوسیله ایسنا گفته است که شدت مصیبت بیش از ۹۰ درصد مبتلایان به کووید ۱۹ آنقدر خفیف است که تا اینکه به پزشک مراجعه نمی کنند و به همین علت، زمانی که وزارت بهداشت اعلام می کند ۲۵ میلیون نفر یا نزدیک بوسیله ۲۰ درصد جمعیت کشور به کرونا مشغول شده اند، به معنای ابتلای همان گروه مبتلایان خفیف است که با ویروس مواجهه شده اما چنان مشکلی پیدا نکردند که نیازمند رجوع به پزشک شوند.

مسعود مردانی درمورد ارزیابی رئیس جمهور از احتمال پرعضله ابتلای ۳۵ میلیون ایرانی دیگر به کووید ۱۹ همچنین توضیح انصاف که در اسفندماه پیش بینی می شد حداقل تا یک سال بعد، ۳۰ تا ۷۰ درصد جمعیت کشور به کرونا مبتلا شوند و حال مشاهده می کنیم که پیش بینی ها مستحکم بوده و شلنگ نخست حمایت پرسنل محقق شده است.بیشتر بخوانید:گروهی از دانشمندان یک واکسن تاییدنشده ی کووید ۱۹ را روی خویشتن آزمایش می کنندچگونه خشم خود را تو مسیری مربوط به طبقه کارگر و زحمتکش هدایت کنیم؟آیا ماسک با قیمت مصوب دولتی ارائه خواهد شد؟همه گیری ویروس کرونا داخل ایران از نگاه آمار و ارقام [به روزرسانی: ۹ مرداد ۹۹]اثرات مواد شیمیایی خانگی روی سلامتی نگران کننده است

شاید دوست داشته باشید:

رنو مگان سدان ۲۰۲۱ معرفی کردن شد

مگان جدید، از سال ۲۰۱۶ توسط رنو تولید می شود. نسل اول این خودرو، سال ۱۹۹۵ تولید شد و با […]

دانشمندان دروازه دوم دخول کروناویروس به تو سلول ها را کشف کردند

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از لایوساینس می دانیم که پروتئین های گل میخی سطح کروناویروس با اتصال به […]

«ردِپای عشق در شعر زنان دنیا» در بازار تاریخچه

 به گزارش ایسنا، در معرفی این مجموعه که درون نشر زرینِ اندیشناک منتشر شده، آمده است:  این کتاب حاویِ شعرهایی […]