ساختار تحدید به فرد یک پروتئین کلید درمان پارکینسون

admin دسته‌بندی نشده

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، دانشمندان دانشگاه باث انگلیس در مطالعه اخیرشان مجموعه ای از ساختارهای پروتئینی را کشف کرده اند که تصور می شود با مطلع بلای ناگهانی پارکینسون بسیار مرتبط هستند. امید است که تجزیه و تحلیل بیشتر این ساختارها گونه های جدیدی را بخاطر درمان احتمالی بیماری پارکینسون ایجاد کند.

آخرین برآوردهای راه اندازی پارکینسون انگلیس داخل سال ۲۰۲۰ علامت می دهد که حدود ۱۴۵ هزار نفر مبتلا به پارکینسون تو انگلیس زندگی می کنند. این مصیبت با تغییرات یک پروتئین ویژه مشخص می شود که این پروتئین در معلول این بیماری دچار دگرگون سازی و پس ازآن نقص می شود.

 پروتئینی که محققان طی این مطالعه به تجسس آن پرداخته اند، “آلفا سینوکلین”(alpha-synuclein) نام دارد و درون مغز مردم فراوان است.

 پس از دگرگون سازی شدن، این پروتئین داخل توده های مبصر جمع آوری می شود که این مجعد اجسام لوی شهرت دارد. اجسام لِوی(Lewy bodies) دانه های غیرعادی پروتئین ها هستند که در سلول های عصبی در مصیبت های پارکینسون، ویرانی سنگ اندام لویی و چندی دیگر از مصیبت ها، اتساع علنی می کنند. این اجسام زیر میکروسکوپ وقت بافت شناسی مغز، قابل وقوف هستند. اجسام لوی به عارض توده های دایره لباس هستند که باعث جابه جایی دیگر اجزای سلولی می شوند. این توده ها از الیاف آلفا سینوکلین باریک تشکیل شده اند که برای سلول های مغزی تولید کننده دوپامین سمی هستند و باعث مرگ آنها می شوند. این کاهش دوپامین است که باعث خلق علائم بیماری پارکینسون می شود.

خاصیت فداکار آنتی بیوتیک ها تو ابراز علائم پارکینسون

تحقیقات یدکی در مورد ساختار آلفا سینوکلین و نقش آن در پارکینسون ادا شده است، اما تقریباً طولانی مطالعات تو لوله های آزمایشگاهی عمل شده است و در آنجا نیز پروتئین از باکتری ها جدا شده و به تنهایی مورد مطالعه صبر می گیرد. در این طور تحقیقاتی محققان از این واقعیت که داخل مغز زنده، فیبرهای آلفا سینوکلین در جناب “فسفولیپیدها”(مواد روغن بزرگی که غشاهای سلولی را تشکیل می دهند و تو سلولهای حی چه از نظر ساختار و چه در سوخت و ساز بدن نقش مهم دارند) تشکیل می شوند، غافل می شوند.

در این بررسی جدید که یافته های آن در مجله “Nature Partner” منتشر شده است، پروفسور “جودی میسون” و تیم وی از دسته زیست شناسی و بیوشیمیایی چگونگی عدم تحریف آلفا سینوکلین داخل حضرت فسفولیپیدها را بررسی کردند. آنها مجموعه ای از ساختارهای پروتئین را کشف کردند که قبلاً هرگز مشاهده نشده بود. این فیبرهای آلفا سینوکلین مشاهده شده توسط این تیم نسبت به آنچه قبلاً گزارش شده بود بزرگتر بود و محظور چشمگیری تو ساختار آن دیده می شد. بعضی از آنها بسان نوارهای مسطح تحول شکل می دهند، برخی دیگر شبیه مارپیچی های تمام و موج مانند به نظر می رسند، داخل حالی که برخی دیگر فشرده برنده و حجیم نمدار به نظر می رسند. هنگامی که ساختار این الیاف بهتر درک شود، دانشمندان قادر خواهند حیات که تجسس کنند نسخه هایی که باعث ایجاد بیماری می شوند، کدامند و کدام نسخه ها به ساختن بلای ناگهانی مربوط نیستند و بنابراین آنها قادر خواهند وجود داروهای خاصی را محصول اشکال بیماری زا آزمایش کنند. این یک گام مبصر برای یافتن درمانی بخاطر پارکینسون و سایر بیماری های عصبی خواهد وجود.

پروفسور میسون گفت: ما می دانیم که این پروتئین های دگرگون سازی شده به شدت در بیماری پارکینسون نقش دارند. علاوه پیاده شدن این نقش عمده آلفا سینوکلین تو انتقال عصبی و سیگنالینگ سلول شناخته شده است. با توجه به تعامل آن با غشای سلول های مغزی ، کشف این ساختارها داخل پیشگاه فسفولیپیدها مقدور است پیامدهای بسیار مهمی داخل تلاش ما بخاطر نمودار کردن تداوی یک بیماری با بررسی پروتئین باشد.

محققان این مطالعه اشعار کردند باز کردن قفل اسرار این پروتئین می تواند کلید یافتن درمانی برای این بیماری باشد.

شاید دوست داشته باشید:

معامله و نگهداری گره لینک در اکسکوینو

هدف اکسکوینو ایجاد علیل امان سبب انجام معاملات در حوزه رمز ارز است و با نمایش مطالب آموزشی و تحلیلی، […]

بدوی واکسن کرونا تو آمریکا تو آستانه اثبات | درخواست مجوز اضطراری توسط همدستی فایزر

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از رویترز این اعلام در روز جمعه ۳۰ آبان دامنه عمده ای به لفظ […]

ورزش World of Warcraft بوسیله عارض اهل بخاطر پردازنده ی M1 اپل نیکوترین شد

بلیزارد (Blizzard)، ناشر بازی اسمی و خاطره انگیز World of Warcraft، با جدیدترین به روزرسانی پشتیبانی بومی از پردازنده های […]