کرونا و معضلات پنهان؛ کووید 19 چگونه غیرمستقیم به صلح و صفا ما آسیب زد؟

admin دسته‌بندی نشده

درحال حاضر، ویروس کرونا بوسیله یکی از بحران های بزرگ سلامتی درون سراسر جهان تبدیل شده است. بسیاری از افراد در نقاط مختلف دنیا همچنان به دلیل قلق از شیوع ویروس کرونا، یا قرنطینه را کاملا اولویت داده اند یا رفت و آمدهای خود را بسیار محدود کرده اند؛ چراکه ماندن در خانه مدل ابتلا بوسیله کرونا را تا ۱۰ برابر کاهش می دهد.

این بیماری علاوه به خشکی امدن تأثیر مستقیم بر بیماران مبتلا بوسیله پیش زمینه های خاص، به طور غیرمستقیم نیز به مسری بسیاری از مصیبت ها تحت خورده است. یکی از مشکلات دوران مسکن نشینی به سبب کرونا، خوردن هله هوله و تنقلات مضر است. تو وضعیت قرنطینه، به دلیل تکان کمینه و دسترسی بیشتر به این سنخ خوراکی ها، آهنگ تغذیه افراد با اختلال مواجه شده است و این بی تعادلی به رخداد پیامدهای خطرناکی نیز منجر خواهد شد.

به گفته ی دانشمندان، حتی افراد ارشد سال عاری مشکلات جسمی نیز تنها با کاهش مدل فعالیت می توانند باعث افزایش چربی های شکمی خود شوند؛ به همین دلیل، وضعیت تغذیه در شرایط سکون و بی تحرکی اهمیت بیشتری دارد.

بسیاری از افراد طی مواجهه با شرایط استرس زا و مضطرب کننده، تمایل بوسیله خوردن خوراکی های شیرین مشخص می کنند. این میل واکنشی طبیعی است که براثر فعل و انفعالات عدد و در پاسخ بوسیله محرک استرس زا اتفاق می افتد. برای شهید در روزهای اوج مسری کووید ۱۹، خانه نشینی و کاهش فعالیت بدنی بوسیله تغییر سبک عمر افراد و کاهش توجه بوسیله مقوله ی سلامتی منجر شد. استفاده از شکر موجب تضعیف قدرت سیستم ایمنی بدن در طبق مشکلات می شود؛ بنابراین، نوشیدن چندباره ی شیرینیجات در عهد قرنطینه، سیستم امن بدن را بوسیله نعوظ مداوم با این وضعیت ناهماهنگ رو به رو خواهد کرد. تکثیر آنزیم های کبدی و افزایش وزن نیز از موضوعات ناخوشایند دیگری است که در دوران قرنطینه به جریان ای مهم تحول شده است.

در این دوران، افراد به استعمال بی طرز غذاهای چرب و شیرین تمایل پیدا کردند و ازآنجاکه سپاس سمّ خاموش کردن برای کبد است، این امر جهت ابتلای بسیاری از افراد فاقد پیش زمینه بوسیله بیماری های کبدی و کبد چرب شد. علاوه پیاده شدن شکر، چاقی و بی تحرکی و چربی خون بیش از دلایل رادیکال ابتلا به کبد چرب هستند. ریه چرب که ظاهری خاموش، ولی باطنی زیاد خطرناک دارد، نوعی بیماری کبدی است که بوسیله دنبال بزرگ شدن کبد براثر ازدحام چربی درون سلول های آن ابراز پیدا می یواش. این بیماری زمانی پیوستگی می افتاد که چربی کبدی بسیار از ۵ درصد باشد.

برای کاهش ابتلا بوسیله بلای ناگهانی های ذکرشده و بوسیله دلیل پیدانشدن درمان قطعی و واکسنی برای مقابله با کرونا، بهینه وضع دفاع از خویشتن داشتن تغذیه کم قیمت و تحرک کافی است. اداره جهانی بهداشت نداشتن فعالیت بدنی و صرف مدت طولانی برای نشستن و درازکشیدن در بیرون از زمان رویا داخل دوران قرنطینه را نگران کننده توصیف کرد و آن را یکی از دلایل افزایش مرگ و میر داخل این عهد و حتی سال های آینده زندگی افراد دانست.

بوسیله گفته ی متخصصان، چاقی خطر ابتلا بوسیله کرونا را تکثیر می دهد و قرنطینه و ساختمانی نشینی نیز عامل اصلی افزایش وزن است. همچنین، این ساختمان نشینی ها به افزایش مخاطره ابتلا به بیماری های قلبی عروقی، دیابت، کبد چرب و… منجر خواهد شد و هرکدام از این مصیبت ها نیز مقدور است نقش پررنگی داخل ابتلا بوسیله کووید ۱۹ انجام کنند؛ بنابراین، تقویت سیستم ایمنی بدن را می قابلیت مهم ترین عامل مبتلانشدن به ویروس کرونا دانست.مقاله های مرتبط:ویروس کرونا چیست؟ علائم بیماری، نحوه ارجاع و روانی شیوعماندن در بناء میزان ابتلا بوسیله کرونا را تا ۱۰ موافق کاهش می دهدنکاتی که باید در تک مواد ضدعفونی کننده و نحوه تهیه آن ها بدانیدنحوه صحیح ضدعفونی کردن اشیاء و ادوات پرمصرف داخل زمان شیوع ویروس کرونانکات ضروری برای کاهش کار بزرگ ابتلا به کرونا داخل استفاده از اسباب نقلیه عمومیتوصیه های ضروری بخاطر کاهش خطر ابتلا به ویروس کرونا تو محیط کارهمه گیری ویروس کرونا فرصتی بدیع برای فعالیت سودجویاندر زمان شیوع ویروس کرونا چگونه خریدی سالم داشته باشیمدر سفرهای ضروری پس از عالمگیر کرونا چه توصیه های بهداشتی را باید رعایت کنیم

با رعایت نکاتی ساده داخل دوران قرنطینه، می توان از ابراز مصیبت های شش و بلای ناگهانی های مرتبط با تغذیه جلوگیری کرد یا از شدت آن کاست. برای مثال، در روزهای خانه نشینی استعمال از غذاهای چرب و شیرین را کاهش دهیم و بار های غذایی خود را با پروتئین و سبزیجات و محصول سالم تیز کنیم و بوسیله نعوظ طاسی از موادغذایی ای استفاده کنیم که بخاطر تقویت سیستم حمایت بدن کاری هستند. همچنین، با خلق کردن تحرک مانند پیاده روی درون مکان های خلوت خواه ورزش های سبک درون خانه، احتمال ابتلا به آتروفی یا تحلیل رفتگی عضلانی و روغن را کاهش دهیم؛ در مقابل این وضعیت ممکن است درون نوجوانان و جوانان مراجعت پذیر باشد؛ اما داخل افراد مسن با پیامدهای سلبی و مهمی مثل از دست دادن استقلال حرکتی و زمین خوردن همراه خواهد بود.

کرونا علاوه کنار درگیری قد داخل عهد قرنطینه، موجب افزودن مصیبت ها و دغدغه های روحی نیز شده است. بنابراین، لازم است با احترام گذاردن نکاتی میسر بوسیله سلامت جریان خود در دوران قرنطینه و مسری کرونا کمک کنیم. قسمت ناراحت کننده ی عالمگیر کرونا و تماس آن با آسیب های روانی، این است که مسری این ویروس فقط برای افراد دستخوش سابقه ی بلای ناگهانی های جریان نگران کننده نیست؛ بلکه همه ی افراد به برهان مدت طولانی خانه نشینی، کاهش فعالیت، زمان های متجاوز بیکاری و کاهش روحیه، مستعد ابتلا به اختلالات جریان هستند.

حساسیت قلق از ابتلا به مصیبت های همگی گیر و و شایع موجب ابراز احساسات مهم و ناراحت کننده ای شده است. احساس استیصال، بی حوصلگی، نگرانی از پیامدهای اقتصادی شیوع ویروس کرونا، نگرانی از تنگ سالی و… ازجمله عواملی هستند که حدس ابتلا به آسیب های قضیه را در عهد قرنطینه افزایش داده اند.

با داشتن برنامه ریزی روزانه حتی داخل روزهای ساختمان نشینی، حفظ کردن پروگرام ی غذایی سالم، خواب کافی و بازی یا حرکات نرمشی داخل خانه، می توان با آسیب های قضیه در دوران قرنطینه مقابله کرد و به حفظ کردن اعتدال روحی خود معاون کند.بیشتر بخوانید:معیارهای فاصله گذاری اجتماعی کنونی منسوخ شده انددولت آمریکا کام دارد واکسن ویروس کرونا تا نوامبر آماده شودیکی از مولکول های تشکیل دهنده زهر زنبورعسل، سلول های سرطان سینه را از بین می بردغذاهای فوق فرآوری شده با تعجیل پیری در سطح مولکولی رابطه دارندارسال سلفی با ماسک؛ تدبیر جدید اوبر برای تضمین مصرف از ماسک توسط مسافران

شاید دوست داشته باشید:

تیز جایزه مصطفی؛ امید نخست تولید واکسن کرونا

 از یکسره نکات مهم مطرح شده درون این مجمع رمز بوسیله نقش شرکت «بایو ان مورد»  و پیشتازی طرح تولید […]

رستوران دایره وار بنیانی ترین عامل عالمگیر کرونا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از سی ان ان، آنتونی فاوچی گفت: بخاطر من شگفتی آور است که داخل بعضی […]

نتایج غیرمنتظره در داده های متاخر طوفان سیتوکین کووید 19

براساس یافته های غیرمنتظره تو پژوهشی جدید، فعالیت زیاد ازحد سیستم امنیت که با نشانی طوفان سیتوکین شناخته می شود، […]