نتایج غیرمنتظره در داده های متاخر طوفان سیتوکین کووید 19

admin دسته‌بندی نشده

براساس یافته های غیرمنتظره تو پژوهشی جدید، فعالیت زیاد ازحد سیستم امنیت که با نشانی طوفان سیتوکین شناخته می شود، در پیامدهای شدیدتر کووید ۱۹ نقش اساسی ای ندارد. این یافته ها کاملا مخالف بسیاری از گزارش های قبلی است.پیتر پیکرز نویسنده ی ارشد مقاله گفت: «ما واقعا از نتایج وارسی ی خویشتن شگفت زده شدیم.»

پیکرز و همکارانش داخل رویکردی منحصر به فرد، سطوح سیتوکین را داخل مبتلایان به شدت بدحال کووید ۱۹ با بیماران دچار سپسیس باکتریایی، تروما و پس از ایست قلبی مورد مقایسه قرار دادند. پیکرز که وابسته به قسمت قسمت کردن پزشکی مراقبت های ویژه مرکز پزشکی دانشگاه رادبود هلند است، گفت: «ما برای بدوی مرحله سیتوکین ها را در مصیبت های مختلف با مصرف از وضع های مشابه قطع گیری کردیم. نتایج ما به نعوظ قانع کننده ای نشان می دهد که تراکم های سیتوکین درون ماتم در مقایسه با بلای ناگهانی های دیگر بالاتر نبوده بلکه پایین نمدار است.»

نتایج پژوهش جدید در ماه سپتامبر در مجله ی JAMA منتشر شد.سیتوکین ها ناچیز از حد امید

بوسیله طور معمول، سیتوکین ها بی تابی را آغاز کرده و به بهبودی پس از آسیب، عفونت خواه وضعیت های دیگر کمک می کنند. اگرچه تندباد سیتوکین هنوز بوسیله نیکوکاری تعریف نشده است، بسیاری از پژوهشگران تو پاتوفیزیولوژی کووید ۱۹ به تاثیر التهابی بیش از حدی اشاره کرده اند که این پروتئین های کوچک در آن مشارکت دارند. اگرچه سؤال عاری پاسخ این است که آیا تمام طوفان های سیتوکین به طور یکسانی افرادی را که در شرایط مختلف قرار دارند، تحت تأثیر قرار می دهد.

پیکرز و همکارانش ۴۶ فرد مشغول به کووید ۱۹ و سندرم دیسترس فعالانه تنفسی (ARDS) را که در جزء مراقبت های خاص مرکز پزشکی دانشگاه رادبود پذیرش شده بودند، مورد مطالعه قرار دادند. همگی ی شرکت کنندگان تحت تهویه ی مکانیکی قرار داشته و بین ۱۱ مارس تا ۲۷ آوریل سال ۲۰۲۰ مورد تداوی فراغت گرفتند.

پژوهشگران سطوح پلاسمایی سیتوکین ها شامل فاکتور نکروز تومور ( TNF)، اینترلوکین۶ (IL-6) و اینترلوکین۸ (IL-8) را حد گیری کردند. آن ها نتایج این گروه را با نتایج ۵۱ بیماری که دستخوش شوک سپتیک و سندرم دیسترس فعالانه تنفسی شده بودند، ۱۵ ناتندرست مشغول به گیاه سپتیک بدون سندرم دیسترس حاد تنفسی، ۳۰ ناخوش که دچار ایست قلبی خارج از بیمارستان شده بودند و ۶۲ بی نظیر که چندین تروما را تجربه کرده بودند، مقایسه کردند.یافته هامقاله های مرتبط:تندباد سیتوکین؛ نفوذ کردن مخرب سیستم ایمنی و عامل تشدید کووید ۱۹دانشمندان نشانه های بیولوژیکی موارد اکید کووید ۱۹ را کشف کردندنوع شدید بیماری کووید ۱۹ می تواند بوسیله قلب آسیب برساند

درمقایسه با بیماران دچار خار سپتیک و ARDS، دسته کووید ۱۹ دارای سطوح پایین لطافت از فاکتور نکروز تومور، اینترلوکین۶ و اینترلوکین۸ بودند. اختلاف بین قسمت قسمت کردن ها ازنظر آماری معنادار بود. علاوه بر این، دسته کووید ۱۹ درمقایسه با بیمارانی که دچار خار سپتیک عاری ARDS بودند، دارای سطوح پایین رطوبت از غلظت های IL-6 و IL-8 بودند که این تفاوت نیز ازنظر آماری معنا دار بود.

پژوهشگران همچنین غلظت های پایین تازگی از IL-8 را تو بیماران مبتلا به کووید ۱۹ داخل مقایسه با بیمارانی که خارج از درمانگاه دستخوش وقفه قلبی شده بودند، پیدا کردند. سطوح IL-8 بین قسمت قسمت کردن کووید ۱۹ و گروه تروما تفاوتی نداشت. علاوه بر این، پژوهشگران هیچ اختلافی در غلظت های IL-6 بین بیماران دچار کووید ۱۹ و بیمارانی که تروما یا وقفه قلبی خارج از درمانگاه را تجربه کرده بودند، پیدا نکردند. بااین حال، سطوح TNF داخل مبتلایان به کووید ۱۹ بالاتر از بیمارانی وجود که دچار تروما شده بودند.

اندازه میزان کوچک و اینکه فقط تو یک مرکز انجام شده بود، از محدودیت های وارسی ی جدید است. پژوهشگران خاطرنشان می کنند: «یافته های این تجزیه و انتزاع مقدماتی نشان می دهد که شاید مشخصه ی کووید ۱۹ طوفان سیتوکین نباشد.» اگرچه آن ها می افزایند: «اینکه آیا تداوی های ضدسیتوکینی اثری روی مبتلایان بوسیله کووید ۱۹ دارد، باید مورد معاینه راحتی گیرد.»

پیکرز و همکارانش تو ادامه ی پژوهش های خود درحال بررسی اثربخشی درمان های مختلف برای کاهش سطوح سیتوکین هستند. برای مثال آن ها درحال علاج مبتلایان به کووید ۱۹ با استفاده از آناکینرا (مهارکننده سیتوکین IL-1) و استروئیدها هستند. آن ها همچنین قصد دارند اثرات طولانی مدت کووید ۱۹ را روی سیستم پناه تخمین کنند. پیکرز گفت: «نمایان شده است که در پی عفونت، سیستم امان امکان پذیر است برای مدت زمان طولانی سرکوب شود و ما درحال تعیین وسعت این طور پدیده ای در بیماران کووید ۱۹ هستیم.»

حکیم تادامیتسو کیشیموتو دانشمند ایمنی شناس دانشگاه اوساکا داخل ژاپن دراین باره گفت: «این مطالعه متجاوز جالب است و داده های آن با داده های ما مطابقت دارد.» تجسس ی او که داخل ماه آگوست داخل مجله ی PNAS منتشر شد نیز نشان می داد سطوح سرمی IL-6 درمیان افراد مبتلا به کووید ۱۹ درمقایسه با بیماران دچار ARDS باکتریایی خواه سپسیس کمینه است.

اگرچه کیشیموتو درون این مورد به یک تفاوت رمز کرد: بیماران کووید ۱۹ مقدور است دچار نارسایی تنفسی جدی شوند که علامت می دهد آن ها درمقایسه با بیماران مشغول به سپسیس باکتریایی خاصیت امنیت متفاوتی را امتحان می کنند. ویروس SARS-CoV-2 به طور یمین سلول های پوششی را آلوده و کوشا می بطی ء درحالی که سپسیس ماکروفاژها را فعال می نرم. کیشیموتو گفت به همین دلیل، عفونت SARS-CoV-2 حتی در وضعیت سطوح سرمی پایین پر حرارت ولی درعین حال بالای IL-6 موجب بیماری بحرانی و اختلال عملکرد جدی در ارگان های تنفسی شده و تندباد سیتوکین را آغاز می کند.بیشتر بخوانید:توزیع واکسن آنفلوآنزا به صورت نوبتی و محدود انجام می شودکارکردن در حالت درازکش بهتر است یا نشسته؟دیابت و بیماری های قلبی عروقی؛ بنیادی ترین عامل مرگ ومیر مبتلایان بوسیله کرونا در ایرانکدام چربی پخت وپز سالم تر است؟چگونه در زمان دنیاگیری کرونا با افزار حمل و نقل اشتراکی مصون عروج کنیم؟

شاید دوست داشته باشید:

تیز جایزه مصطفی؛ امید نخست تولید واکسن کرونا

 از یکسره نکات مهم مطرح شده درون این مجمع رمز بوسیله نقش شرکت «بایو ان مورد»  و پیشتازی طرح تولید […]

رستوران دایره وار بنیانی ترین عامل عالمگیر کرونا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از سی ان ان، آنتونی فاوچی گفت: بخاطر من شگفتی آور است که داخل بعضی […]

ضربه ای به امیدواری ها | کارآزمایی واکسن کرونای آکسفورد و آسترا – زنکا موقتا راکد شد

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از استت نیوز عوارض جانبی وخیم دربرگیرنده واکنش های احتمالی بوسیله واکسن ها یا […]