تیز جایزه مصطفی؛ امید نخست تولید واکسن کرونا

admin دسته‌بندی نشده

 از یکسره نکات مهم مطرح شده درون این مجمع رمز بوسیله نقش شرکت «بایو ان مورد»  و پیشتازی طرح تولید واکسن این شریک با همراهی دو شرکت آمریکایی و چینی داخل تولید واکسن کرونا با فناوری متاخر آران ایپیام رسان بود.  شرکتی که مدیر و بنیان گذار آن دکتر اوگور شاهین، استاد ایمونولوژی دانشگاه ماینس آلمان و  تر سومین دوره دستمزد مصطفی در مدخل علم و فناوری زیستی و پزشکی در سال ۲۰۱۹ است. حکیم عقاب در سال ۲۰۱۹ برای توسعه و آزمایش بالینی واکسن های درمانی سرطانبر اساس آران ای پیام رسان برای هر مریض بوسیله صورت فردی با توجه بوسیله جهش گیرایی تر این دستمزد شد.

در این کنفرانس که با پیشگاه دکتر سفیر دیناروند، رئیس قسمت قسمت کردن خرد و فناوری زیستی و پزشکی پاداش مصطفی(ص)، حسین قناعتی، رییس اتاق خیال ستاد حکمرانی عملیات مدیریت کرونای استان تهران و دکتر علیرضا بیگلری، رییس انستیتو پاستور ایران برگزار شد، با وارسی شرکت های پیشتاز در تولید و توسعه واکسن کرونا با فناوری و مفاهیم متفاوت تولید واکسن اشاره شد.

بخشی از این وارسی به نقش طبیب شاهین مدیرعامل و بنیاد گذار همکاری بایو ان تک داخل ترقی یکی از پرامیدترین گزینه های جهانی واکسن کرونااشاره شد. رییس انستیتو پاستور ایران در توضیحاتی درباره این واکسن به فن شناسی تک کاربرد در ساخت این واکسن اشاره کرد و گفت این فن شناسی زیاد جدید است و تا به حال در ساخت هیچگاه واکسن تاییدشده ای از آن استفاده نشده است. تو این فناوری قدری از آران ای ویروس وارد بدن می شود و بدن را وادار به ساختن پروتئین هایی می کند که ویروس از آنها برای چسبیدن و وارد شدن بوسیله سلول های بدن و ابداع عفونت از آن استفاده می کند. با تولید این پروتئین ها سیستم امان بدن سلول های دفاعی و پادتنعلیه ویروس تولید می کند. در آزمایش های کلینیکی ۱ و ۲ سطح پادتن تولیدشده با این واکسن چیزی بین ۱/۸ تا ۲ مقابل پادتن موجود در بدن افراد بهبودیافته از بیماری بوده، سطح سلول های دفاعی جهیز ایمنی مرتبط با ویروس به میزان خوبی اندازه گیری شده و تو افراد مورد آزمایش هیچ جای پا جانبی حادی دیده نشده است.

به گفته صندوق نشست، کاوه فیض اللهی، این فردی های باعث شده تا شانس آمریکا برای ۱۰۰ میلیون دوز از این واکسن تولیدی همدستی بایو ان تک تعهد بیع بسپارد که این می تواند تا ۵۰۰ میلیون دوز نیز افزایش یابد. ژاپن نیز ۱۲۰ میلیون دوز از این واکسن را پیش بیع کرده است.  

نکته جالب تو تولید این واکسن استفاده از همان مفهومی است که بخاطر توسعه آن دکتر شاهین خیس جایزه مصطفی(ص) شده است. در این مفهوم آران ای پیام رسان به مایه ایمنی بدن آموزش می دهد پروتئین هایی را که روی سطح سلول های سرطانی و شاگرد از تشنج هستند، تشخیص بدهد و به این زیبایی بوسیله سلول سرطانی حمله درنگ. این همان مفهومی است که بخاطر آماده کردن بدن در طبق ویروس از آن مصرف می شود، بدن با شناسایی پروتئین سطحی ویروس درون شرایطی فراغت می گیرد که گویی در معرض ویروس راحتی گرفته است.

بوسیله این ترتیب اساس سال ها تحقیقات طبیب شاهین که به خاطر آن زیرفون پاداش مصطفی(ص) شده است، حالا یکی از امیدهای جهانی برای تولید واکسن کرونا محسوب می شود.

علی رنجبران آشنایی با رویکردهای متفاوت برای ابداع واکسن کرونا اینفوگرافیک | چند قدم مانده تا واکسن کرونا

شاید دوست داشته باشید:

«ردِپای عشق در شعر زنان دنیا» در بازار تاریخچه

 به گزارش ایسنا، در معرفی این مجموعه که درون نشر زرینِ اندیشناک منتشر شده، آمده است:  این کتاب حاویِ شعرهایی […]

احتمال ابتلا به کووید ۱۹ امکان پذیر است موقوف به سن نباشد

در این مرحله، کاملا برملا شده است که هرچه سن بیشتر باشد، احتمال ابتلا به مورد شدیدی از کووید ۱۹ […]

توصیه های پزشکی بوسیله بیماران سرطانی در غوغا کرونا

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از روزنامه نگار مهر، محسن اسفندبد، با اشاره بوسیله روزهای ابتدایی شیوع کرونا در کشور، گفت: داخل […]