عارضه جانبی مثبت غیرمنتظره یک داروی مخالف دیابت

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از وب ام دی یک استیناف متاخر علامت می دهد که فاحش این دارو به طور سزاوار سرزنش توجهی باعث بطی ء شدن روند زوال توانایی های فکری و حافظه با افزایش سن می شود.

دکتر کاترین ساماراس، حامی این مطالعه از انستیتوی پژوهش پزشکی گاراوان تو نیو ساوث ویلز استرالیا گفت: «وارسی شش ساله ما در استرالیایی های سالمند دچار دیابت جنس ۲ رابطه ای میان کاربرد متفورمین و آهسته تر شدن روانی نقصان اقتدار های شناختی و نمونه کمتر موارد زوال عقلرا علامت داد.»

ساماراس گفت: «این یافته ها امید جدیدی بخاطر کاهش ریسک دستخوش شدن بوسیله نیستی عقل در افراد مبتلا دیابتنوع ۲ و نیز  بوسیله طور بالقوه در افراد غیر مبتلا به دیابت ایجاد کرده است.»

متفورمین به بدن دستیار می کند تا هورمون انسولین را به طور موثرتری به حکم ببرد و برای همین به این دارو «احساساتی کننده بدن بوسیله انسولین» بی قراری می گویند. انسولین به ورود قند به سلول ها برای استفاده شدن بوسیله نشانی سوخت کمک می یواش. افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ نمی توانند انسولین را بوسیله نعوظ موثری بوسیله حکم ببرند و به عبارت دیگر دچار «مقاومت به انسولین» هستند.

بوسیله گفته ساماراس، گرچه متفورمین یک داروی احساساتی کننده بدن به انسولین است، اما ظاهرا اثرات دیگری غصه داخل سلول ها ایجاد می کند که باعث سالمتر ماندن آنها از لحاظ سوخت وساز می شود.

ساماراس یادآور شد که  به نظر کارشناسان مقاومت بوسیله انسولین ممکن است نقشی درون تحلیل روبیدن عدد و بافتن های عصبی و نیز به خلق کردن تغییرات زیانبار در ورید های خونی داشته باشد. متفورمین با تشدید تاثیربخشی انسولین در بدن ممکن است به جلوگیری از ایجاد برخی از این آسیب ها کمک کند.

تو این بررسی متجاوز از ۱۰۰۰ نفر در سنین ۷۰ تا ۹۰ برای کبد سال پیگیری شدند. درون مطلع بررسی همگی این افراد داخل خانه زندگی می کردند و تیر ای از خرابی حجر نداشتند. شریک کنندگان درون این مطالعه هر دو سال یک وعده لفافه ای از آزمایش های عصب -روانشناختی را می گذراندند.

در میان این افراد ۱۲۳ نفر دچار دیابت بودند و ۶۷ تفر متفورمین مصرف می کردند.

نتایج نشان انصاف که افراد دچار دیابت که متفورمین نصرف نمی کردند، در کشش مدت مطالعه پنج موافق بیشتر تو معرض کار بزرگ دچار شدن به ویرانی عقل بودند.

به گفته پژوهشگران این بدوی تجسس نیست که نشان می دهد که متفورمین امکان پذیر است با استاندارد پایین تر خطر زوال حجر همراه باشد و سایر بررسی ها بی قراری یگانگی مشابهی را نشان داده اند. شعار این پژوهشگران این بود که دریابند آیا این دوا می تواند تفاوتی از شمارش منها حافظه و توانایی روحی داخل افراد سالمند ایجاد کند یا نه.

اینک ساماراس و همکارانش به متعاقب طراحی یک کارآزمایی بالینی سه ساله ناگهانی شده کنترل شده هستند که در آن معلول متفورمین تو افراد جاهل مبتلا به دیابت، ولی در معرض خطر بالای دچار شدن بوسیله ویرانی سنگ تقویم شود.

متفورمین داروی کم ارزش قیمتی است که عوارض جانبی چندانی ندارد. عوارض جانبی آن مانند مشکلات گوارشی هم معمولا داخل طول چند هفته اول استعمال دارو برطرف می شود.

شاید دوست داشته باشید:

«ردِپای عشق در شعر زنان دنیا» در بازار تاریخچه

 به گزارش ایسنا، در معرفی این مجموعه که درون نشر زرینِ اندیشناک منتشر شده، آمده است:  این کتاب حاویِ شعرهایی […]

احتمال ابتلا به کووید ۱۹ امکان پذیر است موقوف به سن نباشد

در این مرحله، کاملا برملا شده است که هرچه سن بیشتر باشد، احتمال ابتلا به مورد شدیدی از کووید ۱۹ […]

توصیه های پزشکی بوسیله بیماران سرطانی در غوغا کرونا

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از روزنامه نگار مهر، محسن اسفندبد، با اشاره بوسیله روزهای ابتدایی شیوع کرونا در کشور، گفت: داخل […]