داروی جدید ضد کرونا | اسپری بینی برای توقف تکثیر ویروس

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش همشهری آنلاین، بیش از ۹ ماه از شیوع ویروس کرونای جدید می گذرد و اطلاعات علمی و پزشکی بشر از این پندمی بی سابقه روز به روز در حال افزایش است.

با اضافه عفونت ویروس کرونا داخل بکلی جهان، رقابت برای تولید واکسن ادامه دارد. ولی محققان همچنین به دنبال گونه های دیگری برای مقابله با کووید-۱۹ هستند.

به لطافت نتایج تحقیقات اولین بر روی یک مولکول شبه دارویی منتشر شده که با سلول های حفره بینی تعامل دارد و سیستم امنیت بدن را فعال می یواش تا اضافه ویروس داخل داخل سلول های بدن فرید را ایستا کند.

مراحل اولیه این پژوهش روی راسو انجام شده که مقیاس مهمی در استیناف های مربوط به بیماری کووید-۱۹ است.

این اسپری دماغ مبتنی بر ماده ای به معروفیت INNA-۰۵۱ است و می تواند دو جنین درون هفته، به عنوان یک اقدام پیشگیرانه استفاده شود. پیش بینی اولیه این است که قسمت قسمت کردن های تو معرض خطر مانند کارمندان بخش مراقبت های بهداشتی، قسمت قسمت کردن هدف دریافت این اسپری باشند.

محققان خواهش دارند که این دارو مدت و شدت علائم را با کاهش تعداد ذرات ویروس در بینی کاهش دهد و در خراج منجر بوسیله کم شدن شدت انتقال بیماری شود.

مکانسیم اثر این دارو بر خلاف واکسن که با به کارگیری پاتوژن هایی واضح آنتی بادی و سلول های تی (T) را مرام قرار می دهد، با اضافه قابلیت سیستم کنف ذاتی، بدن را در موافق طیف وسیعی از عوامل بیمازی زا مقاوم خواهد کرد.

شاید دوست داشته باشید:

«ردِپای عشق در شعر زنان دنیا» در بازار تاریخچه

 به گزارش ایسنا، در معرفی این مجموعه که درون نشر زرینِ اندیشناک منتشر شده، آمده است:  این کتاب حاویِ شعرهایی […]

احتمال ابتلا به کووید ۱۹ امکان پذیر است موقوف به سن نباشد

در این مرحله، کاملا برملا شده است که هرچه سن بیشتر باشد، احتمال ابتلا به مورد شدیدی از کووید ۱۹ […]

توصیه های پزشکی بوسیله بیماران سرطانی در غوغا کرونا

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از روزنامه نگار مهر، محسن اسفندبد، با اشاره بوسیله روزهای ابتدایی شیوع کرونا در کشور، گفت: داخل […]