مسری ویروسی جدید و خطرناک پس از کرونا | علائم این بلای ناگهانی چیست؟

admin دسته‌بندی نشده

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، بلای ناگهانی منتقل کننده تب دره ریفت پس از آنکه کشور موریتانی را درنوردید، حالا نگرانی های واقعی از احاله آن بوسیله ویژه تو بین دامداران در ملک مراکش بوسیله شدت افزایش یافته است. ویروس این بیماری درون وهله اول از حیوانات نقل مکان شده، اما می تواند به انسان همچنین پاشیدن کند. این ویروس می تواند به همه حیوانات و انسان ها سرایت کند، اما تاکنون نمونه ای از انتقال آدم بوسیله انسان آن مشاهده نشده است

وزارت بهداشت ملک موریتانی در بیانیه ای اخبار کرده است که تاکنون ۳ نفر درون این کشور بر معلول ابتلا به بیماری تب دره ریفت جان خود را از مشت داده اند.

در این بیانیه آمده است در روز چهاردهم ماه سپتامبر یک مورد ابتلا به بلای ناگهانی تب دره ریفت به مرکز فوریت های ملی ابلاغ شد و پس از آن نیز ۴ مورد جدید ابتلای اثبات شده در ایالات تکانت واقع در شرق خانه دادن نواکشوت پایتخت کشور ثبت شد که بر این شالوده تعداد کل مبتلایان بوسیله ۵ نفر رسید و ۳ نفر از آن ها جان باختند.

این بیانیه می افزاید: اطمینان یافتیم که تعدادی گله حیوانات درون برخی مناطق کشور نیز به این مصیبت مشغول شده اند. همچنین مواردی از ابتلا به بیماری پاستورلا که انگیزه خونریزی در شتر می شود، ولی به آدم منتقل نمی شود داخل ملک مشاهده شده است.

گزارش فداکار از شهروندان و پزشکان درون یکشنبه گذشته نیز از مشاهده موارد ابتلا به تب دره ریفت در ۴ استان موریتانی حکایت داشت و گفته شده است دست اندک دو نفر شتربان که از منطقه ای دور بی ریا تو استان تکانت آمده بودند، به این بیماری مبتلا بودند.

براساس این گزارش مصیبت سابق الذکر غالبا از سر تماس یمین و یا غیر مستقیم با خون یا اعضای حیوان مبتلا، به انسان سرایت می یواش. علائم ویروسی جدید و خطرناک پس از کرونا

همچنین این ویروس می تواند از طریق تماس انسان با گوشت حیوان هنگام ذبح با تقطیع آن یا هنگام دستیار بوسیله جانور در زایمان یا هنگام اجرا اعمال پزشکی یا هنگام از بین بردن لاشه حیوانات و غیره به انسان منتقل شود؛ از این رو برخی دسته ها مشابه دامداران، کشاورزان، کشتارگاه ها و دامپزشکان به شدت در معرض این بیماری استراحت دارند. علاوه بر این نیش برخی حشرات مکنده خون همچنین می تواند عامل واگذاری بلای ناگهانی به انسان باشد.
 
مدت زمانی که برای نگهداری از احاله این ویروس از بی مانند یا حیوان مبتلا به دیگران حاجت است، ۲ تا ۶ روز بوده و تب، سرگیجه، ضعف عمومی، کاهش وزن، درد عضلانی، درد کمر و گردن از جمله علائم ابتلا به این مصیبت است.

زینب العدیسی پزشک فنی این بیماری می گوید: امکان احاله بیماری از موریتانی به مراکش بسیار شدید است. این بیماری می تواند هم برای حیوانات و هم برای مردم ها به شدت وخیم شده و منجر به ضرر های اعاده ناپذیر اقتصادی به برهان ابتلای تعداد زیادی از حیوانات شود.

به گفته این پزشک این ویروس اولین بار درون سال ۱۹۳۱ در روانی انجام تحقیقات تو مورد مسری یک بیماری در میان گوسفندان درون کشتزار ای تو منطقه ای معروف بوسیله “دره ریفت” در کنیا معارفه شد.

شاید دوست داشته باشید:

«ردِپای عشق در شعر زنان دنیا» در بازار تاریخچه

 به گزارش ایسنا، در معرفی این مجموعه که درون نشر زرینِ اندیشناک منتشر شده، آمده است:  این کتاب حاویِ شعرهایی […]

احتمال ابتلا به کووید ۱۹ امکان پذیر است موقوف به سن نباشد

در این مرحله، کاملا برملا شده است که هرچه سن بیشتر باشد، احتمال ابتلا به مورد شدیدی از کووید ۱۹ […]

توصیه های پزشکی بوسیله بیماران سرطانی در غوغا کرونا

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از روزنامه نگار مهر، محسن اسفندبد، با اشاره بوسیله روزهای ابتدایی شیوع کرونا در کشور، گفت: داخل […]