اجر نوبل پزشکی ۲۰۲۰ بوسیله کاشفان ویروس هپاتیت C رسید

admin دسته‌بندی نشده

بهSGHAROOOON گزارش همشهری آنلاین به نقل از گاردین هاروی جی التر از دایره های ملی بهداشت آمریکا، چارلز ام رایس از دانشگاه راکفلر تو نیویورک و مایکل هافتون، ویروس شناسای بریتانیایی تو دانشگاه آلبرتای کانادا به طور مشترک به خاطر کشف ویروس هپاتیت C، یک عامل بنیادی التهاب و آسیب کبدی به این سرافرازی نائل شدند.

ارزش این جایزه روز دوشنبه ۱۴ مهربانی بوسیله مجمع نوبل تو انستیتو کارولینسکای سوئد اعلام شد، ۱۰ میلیون کرون سوئد (۸۷۰ هزار پوند) است که با سهم های هم ارز میان برندگان انشعاب خواهد شد.

امر این دانشمندان باعث حس بیماری هپاتیت C، التهاب کبدی ناشی از این ویروس شد. این ویروس بیش از ۷۰ میلیون نفر را درون سراسر جهان مبتلا می کند و هر سال ۴۰۰ هزار نفر به جهت مالیات مربوط به آن مانند سیروزو عطارد کبد می میرند.

دانشمندان در دهه ۱۹۴۰ دریافتند که که دو سنخ هپاتیت (۱التهاب جگر) عفونی حیات دارد. اولی که عامل آن  ویروس هپاتیت A A است و این ویروس از طریق طعام و آب بوسیله افراد منتقل می شود و تاثیر درازمدتی بر کبد سرمد نمی. گذارد نوع دوم هپاتیت عفونی از طریق خون و مایعات بدنی منتقل می کنند و اشباع پنهانی زیرفون.

دارد این بیماران ممکن است عاری سروصدا سال ها عفونت را داشته باشند، بدون اینکه عوارض وخیمی مانند آسیب کبدی بوسیله نام سیروز و عطارد کبدی ساختن.  شود هپاتیت چه زمانی به سیروز کبدی تبدیل می

شود؟ پژوهشگران در دهه ۱۹۶۰ ویروس هپاتیت B را کشف کردند، ولی به سرعت معلوم شد که این ویروس عزب جهت هپاتیت عفونی نقل مکان شونده از نحو خون. زدودن هاروی التر که پاشیدن هپاتیت عفونی از شیوه واگذاری خون را تجسس می کرد، اخذ که فدایی بیماران بوسیله یک عامل ناشناخته دچار عفونت شده. اند او بعدها کشف کرد که خون بیماران می تواند این بیماری را به شمپانزه ها نقل مکان.

بطی ء کشف بعدی بوسیله هافتون و همکارانش درون شرکت داروسازی کایرون ارتکاب. شد آنها راهبردی جدید و قبلا آزمایش نشده را به فرمان بردند  و آنتی بادی های انسانی بوسیله دست آمده از بیماران توانستند این ویروس ناشناخته را که «بعدا ویروس هپاتیت» C نامیده شد، شناسایی و ترادف رمز ژنتیکی آن را مشخص.

کنند دامنه بازپسین در این مسیر را چارلز رایس. برداشت او که در آن هنگام داخل دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس بود، نشان قسط که این ویروس می تواند بوسیله انزوا می تواند هپاتیت خواه التهاب کبدی ایجاد کند و بوسیله این ترتیب جهت بقیه موارد عفونت کبدی ناشی از واگذاری خون کشف.

شد سپس بوسیله زودی تست های احساساتی بخاطر تشخیص هپاتیت C و داروهای نقیض ویروسی که می توانند این عفونت را درمان کنند، تو اختیار قرار.

شاید دوست داشته باشید:

«ردِپای عشق در شعر زنان دنیا» در بازار تاریخچه

 به گزارش ایسنا، در معرفی این مجموعه که درون نشر زرینِ اندیشناک منتشر شده، آمده است:  این کتاب حاویِ شعرهایی […]

احتمال ابتلا به کووید ۱۹ امکان پذیر است موقوف به سن نباشد

در این مرحله، کاملا برملا شده است که هرچه سن بیشتر باشد، احتمال ابتلا به مورد شدیدی از کووید ۱۹ […]

توصیه های پزشکی بوسیله بیماران سرطانی در غوغا کرونا

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از روزنامه نگار مهر، محسن اسفندبد، با اشاره بوسیله روزهای ابتدایی شیوع کرونا در کشور، گفت: داخل […]