کیت امتیاز کرونا درون ۱۵ دقیقه درون دانشگاه صنعتی اصفهان ساخته شد

admin دسته‌بندی نشده

محققان پژوهشکده ی زیست فناوری دانشگاه صنعتی اصفهان موفق شدند کیت نمره کرونا در ۱۵ دقیقه را با بهره گیری از راه عبرت آنتی بادی تولیدشده در بدن و با هزینه ای زیاد کمتر از سیاق های معمول بسازند. 

صبیحه سلیمانیان زاد، رئیس پژوهشکده ی زیست فناوری دانشگاه صنعتی اصفهان، اعلام کرد که براساس مأموريت استانداری اصفهان به دانشگاه صنعت اصفهان، کیت نمره زننده کرونا به منظور پیشگیری و مبارزه با بيماری کووید ۱۹ ساخته شد. بوسیله گفته ی صبیحه سلیمانیان زاد، در مدت شش ماه، پژوهش های مربوط به این کیت نواری پیشرفته و مقرون بوسیله صرفه ی کرونا ادا و در نهایت به تولید آن منجر شد. رئیس پژوهشکده ی زیست فناوری دانشگاه صنعتی اصفهان افزود اين طرح با محوریت پژوهشکده ی زیست فناوری و شركت نانوزیست صنعت اهورا، از شركت های رويشی دانشگاه صنعت اصفهان، به پایان رسید.

درون همین زمینه، دكتر سیداميرحسين جلالی، معاون پژوهشی پژوهشکده ی زیست فناوری دانشگاه صنعتی اصفهان نيز تقریر کرد که قبل از تاسیس کیت، آزمایش های الایزا و PCR موجود در زمان طولانی لطافت بين سه گانه تا چهار زمانه به جواب می رسیدند؛ اما درحال حاضر، با طراحی این کیت و به برهان استفاده از نانوذرات طلا و رنگ قرمز ناشی از آن، امکان تقویم نتایج آزمایش و تأیید پیشگاه آنتی بادی ضدویروس درون سرم آدم با چشم غیرمسلح و در کمترین زمان ممکن مجهز شده است.

جلالی، قوطی این طرح، تصریح کرد که باتوجه بوسیله آغاز موج وسیع ی متاخر ابتلا بوسیله کرونا و نياز به تشخیص سریع بیماری به منظور انجام اقدامات پیشگیرانه و درمانی، این سنخ کیت می تواند بوسیله نشانی ابزار کمکی در معارفه موارد مصیبت کارگر باشد. وی همچنین پیاده شدن این نکته تأکید کرد كه آزمایش های آنتی بادی معمولا جایگزین روش های اطلاع مستقیم بوسیله نشانی ابزار واقعی برای امتیاز عفونت کوشا ناشی از ویروس نمی شوند.مقاله های مرتبط:مهتر جمهور: ایران آمادگی دارد بخاطر تولید واکسن کرونا با چین شریک شدن کندشمار جان باختگان ویروس کرونا از یک میلیون جثه گذشت؛ چگونه به این نقطه رسیدیم؟

به گفته ی دكتر سیداميرحسين جلالی، هدفِ اين پروژه سرعت بخشيدن در كسب نتايج معتمد و كاهش هزينه های انجام آزمایش کرونا در مقايسه با ديگر روش ها بود. جلالی خاطر نشان كرد که بیشتر مواد موردنياز پیدایش اين كيت از در كشور تأمين شد. این خودکفایی در حالی ائتلاف افتاد كه ساخت كيت های موجود داخل بازار عمدتاً به بیرون از کشور وابسته است و به دلیل ارج ارز و مسائل تحريم، کاربرد از این کیت ها هزینه های بسیار یدکی بوسیله افراد تحمیل می کرد.

جلالی درادامه اضافه کرد که از یکسره اهداف رادیکال در عمل پروژه ی یادشده و دستیابی به این محصول، طراحی و ترقی ی آزمایش های تشخیص نوک تیز کرونا درکنار آزمایش های مولکولی بوده است؛ چراکه این کیت ها علاوه بر داشتن حس و دقت کافی، امکان بررسی کیفی درگاه آنتی بادی اختصاصی ویروس (آنتی بادی IgM و IgG) را درون بدن در کمترین زمان و با کمترین نفقه و بدون نیاز به تجهیزات پیشرفته ی آزمایشگاهی تو مدل متجاوز مجهز می کنند.

بدنه هيئت مديره ی شركت دانش بنيان نانوزيست اهورا بر اين موضوع تأکید کرد كه دانش فنی ساخت اين سنخ كيت داخل اختيار پژوهشكده ی زيست فناوری دانشگاه صنعتی است. افزون براین، وی تصریح کرد که این پژوهشکده داخل حال تجسس دستگاه ها و امكانات لازم برای توليد این محصول راهبردی است و به حمايت های مالی مراجع مرتبط علمی كشور برای توليد انبوه اين محصول خرد بنيان حاجت دارد.بیشتر بخوانید:تاسیس نانوذراتی که ابزارهای ویرایش ژن را بوسیله بافت ها و اعضای خاص بدن می رسانندپزشک بوک؛ ارائه کننده خدمات جامع اینترنتی در مملکت سلامتشمار مبتلایان به کرونا درون ایران از نیم میلیون تن گذشتهمه گیری ویروس کرونا در ایران از نگاه آمار و ارقام [به روزرسانی: ۲۰ مهر ۹۹]تعداد کارمندان دورکار دائمی مایکروسافت تکثیر پیدا می بطی ء

شاید دوست داشته باشید:

«ردِپای عشق در شعر زنان دنیا» در بازار تاریخچه

 به گزارش ایسنا، در معرفی این مجموعه که درون نشر زرینِ اندیشناک منتشر شده، آمده است:  این کتاب حاویِ شعرهایی […]

احتمال ابتلا به کووید ۱۹ امکان پذیر است موقوف به سن نباشد

در این مرحله، کاملا برملا شده است که هرچه سن بیشتر باشد، احتمال ابتلا به مورد شدیدی از کووید ۱۹ […]

توصیه های پزشکی بوسیله بیماران سرطانی در غوغا کرونا

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از روزنامه نگار مهر، محسن اسفندبد، با اشاره بوسیله روزهای ابتدایی شیوع کرونا در کشور، گفت: داخل […]