ویروس کرونا در وضعیت آزمایشگاهی تا ۲۸ روز روی سطوح ابدیت می آورد

admin دسته‌بندی نشده

پژوهشگرانSGHAROOOON استرالیایی با وارسی استاندارد بقای ویروس کرونا روی سطوح مختلف، نشان دادند که این ویروس تا ۲۸ روز می تواند روی سطوح زنده بماند و ممکن است بتواند باعث عفونت شود. ازجمله گونه های اصلی ابتلا به این بیماری قرار گرفتن تو معرض قطره های سرفه و عطسه بی نظیر مبتلا بهکرونا است؛ ولی یافته های این پژوهش علامت می دهد همچنان باید مراقب لمس سطوح آلوده باشیم و با شست وشوی دست ها و ضدعفونی کردن سطوح، از انتقال ویروس جلوگیری کنیم.

تو این مطالعه، پژوهشگران سویه ای از ویروس SARS-CoV-2 را آزمایش و آن را به محلولی مثل مخاط آدم اضافه کردند. انبوهی نهایی ویروس داخل مخاط مصنوعی ۱۰۷×۴٫۹۷ ذره در میلی لیتر وجود که پژوهشگران تخمین می زنند این ارج تقریبا مقابل با نرخ ویروس موجود در مخاط بیمار کووید ۱۹ با کود ویروسی بیش باشد. تیم راه اندازی تحقیقات علمی و صنعتی مشترک المنافع استرالیا (CSIRO) داخل مقاله ی خود می نویسد: «درحالی که غلظت ویروس استفاده شده در این مطالعه زیاد است، نشان دهنده ی مقدار مقبولی از ویروس است که شاید روی سطح رسوب کند.»

پژوهشگران این معاینه مخاط مصنوعی حاوی ویروس را روی ورقه هایی از فولاد ضدزنگ، شیشه، وینیل، پنبه، پلیمر و وجه کاغذی تو سه گانه دمای متنوع ۲۰ و ۳۰ و ۴۰ درجه ی سانتی گراد استراحت دادند و دور از نور آن ها را خشک کردند. بعد از این مخاط های خشک شده درون طول ۱ ساعت و ۱، ۳، ۷، ۱۴، ۲۱ و ۲۸ روز پس از تلقیح میزان برداری کردند. این آویشن پژوهشی ستاندن که ویروس داخل اکثر سطوح تو دمای ۲۰ منصب ی سانتی گراد زنده باقی مانده است و می تواند تا ۲۸ روز نیز زنده بماند. تنها تو سطح پنبه، مدل ویروس حی سپس از گذشته هفت روز تشخیص دادنی نبود.

دبی ایگلز، یکی از محققان CSIRO گفت:متوجه شدیم که در دمای ۲۰ منصب ی سانتی گراد، یعنی حدود دمای اتاق، ویروس بسیار پرعضله است و ۲۸ روز در سطوح صاف شبیه لوزی ی صفحه ی تلفن های همراه و وجه ها زنده باقی مانده است. آزمایشی مشابه برای ویروس آنفلونزای A A نشان داد که این ویروس ۱۷ روز می تواند روی سطوح مختلف زنده بماند که همین امر علامت دهنده ایستادگی درخورتوجه ویروس کووید ۱۹.

است موافق این پژوهش، در دماهای بیشتر ویروس بیش نمی تواند حی بماند؛ به طوری که مدل های ویروسی موجود بر سطوح شیشه، وینیل، فولاد ضد زنگ، پلیمر و کاغذ در دمای بین ۳۰ تا ۴۰ درجه ی سانتی گراد بین ۳ تا ۲۱ روز امتیاز پذیر. بودند همان طور که قبلا رمز شد، پژوهشگران همه ی مدل ها را تو پیچش نگه داشتند تا تأثیر تلالو ماوراءبنفش را محدود. کنند این یعنی یافته های مذکور مقدور است در وضعیت پا بر جا ثابت قدم.نباشد مقاله های:مرتبط ابتلای قبلی بوسیله انواع ویروس های کرونا ممکن است از شدت مصیبت کووید ۱۹ بکاهدماسک: رخ آنچه داده ها می

گویند درحالی که تحقیقات زیادی درباره ی ابتلا به ویروس کووید ۱۹ ایفا شده است، هنوز نمی دانیم برای بیمارشدن فرد بوسیله چه میزان ویروس حی نیاز. است در این مطالعه، میزان ویروسی که بعد از ۲۸ روز می تواند لیف های زراعت شده را آلوده کند، داخل مقایسه با نمونه ی اولیه ی ویروسی به طور چشمگیری كاهش یافت و پژوهشگران نمی دانند ارج ویروسی که بعد از گذشت روزها روی سطوح باقی می ماند، برای ابتلا افراد بوسیله بلای ناگهانی کافی است یا.

نه دبی ایگلز در این باره افزایش:کرد باتوجه به اینکه هنوز نقش دقیق انتقال ویروس از سطوح و میزان تماس با سطح و مقیاس ویروس موردنیاز برای ایجاد عفونت از این عادت هنوز مشخص نشده است، تعیین مدت حی ماندن این ویروس روی سطوح برای توسعه استراتژی های کاهش مخاطره گشادگی بیماری خطیر.

است همچنین، توجه بوسیله این نکته مهم است که مکان هایی که دمای بیشتری دارند، گسترش کمتری از بلای ناگهانی کرونا را تجربه نکرده اند؛ بوسیله گونه ای که نمی استعداد گفت دمای زیاد موجب کاهش شیوع بیماری می. شود رون اکلس، از پژوهشگران دانشگاه کاردیف:گفت این یافته که ویروس می تواند ۲۸ روز حی بماند، باعث ایجاد ترس غیرضروری داخل مردم می شود و کاربرد نکردن از مخاط پا بر جا در این پژوهش نقصی درون طراحی مطالعه محسوب می شود؛ در مدت مخاط پا بر جا حاوی آنزیم هایی است که ویروس را از بین می. سرما از دیدگاه من، ویروس های عفونی فقط چند ساعت در مخاط روی سطوح می توانند زنده.

بمانند خوش نویسی اصلی انتقال ویروس قرارگرفتن درمعرض قطره های شاگرد از سرفه و عطسه و صحبت کردن بی نظیر مبتلا بوسیله کووید ۱۹ است؛ اما شاید این ویروس ازطریق لمس سطح آلوده و انتقال آلودگی به چهره ی فرد و مسیرهای تنفسی نیز گسترش. یابد بنابراین، استفاده ی منظم از ضدعفونی کننده های الکلی ۷۰ درصدی می تواند سطوح را از ویروس پاک بطی ء و خطر انتشار آن را کاهش.

دهد استفاده از ماسک، اجتناب از حضور در ازدحام ها، شست وشوی منظم دست و تمیزکردن سطوح هنوزهم بهترین نحو برای مراقبت از خود دربرابر ابتلا به مصیبت کووید ۱۹ بوسیله شمار می. آید نتایج این مطالعه درون مجله ی Virology Journal منتشر شده.است بیشتر:بخوانید برهان علاقه به داستان های جنایت واقعی چیستآیا کووید ۱۹ به مشکلات دائمی سلامتی منجر می شود؟در روزهای بارانی چگونه از ماسک مصرف کنیمکووید ۱۹ با کاهش ناگهانی در شنوایی همراه استتماشای خلقت تو تلویزیون حال شما را خوب می

شاید دوست داشته باشید:

«ردِپای عشق در شعر زنان دنیا» در بازار تاریخچه

 به گزارش ایسنا، در معرفی این مجموعه که درون نشر زرینِ اندیشناک منتشر شده، آمده است:  این کتاب حاویِ شعرهایی […]

احتمال ابتلا به کووید ۱۹ امکان پذیر است موقوف به سن نباشد

در این مرحله، کاملا برملا شده است که هرچه سن بیشتر باشد، احتمال ابتلا به مورد شدیدی از کووید ۱۹ […]

توصیه های پزشکی بوسیله بیماران سرطانی در غوغا کرونا

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از روزنامه نگار مهر، محسن اسفندبد، با اشاره بوسیله روزهای ابتدایی شیوع کرونا در کشور، گفت: داخل […]