احتمال ابتلا به کووید ۱۹ امکان پذیر است موقوف به سن نباشد

admin دسته‌بندی نشده

در این مرحله، کاملا برملا شده است که هرچه سن بیشتر باشد، احتمال ابتلا به مورد شدیدی از کووید ۱۹ بیشتر است. اما پژوهشگران مطمئن نیستند که آیا احتمال دچار شدن افراد سالخورده تیز به عفونت ویروس کرونا بیشتر است یا افراد مسن پس از ابتلا بیشتر مادون تأثیر ویروس قرار می گیرند.

ما هنوز پاسخ کامل را نداریم؛ اما استاندارد جدید پژوهشگران ژاپنی نشان می دهد که متباعد است سن روی دریافتن ابتلا به کووید ۱۹تأثیر داشته باشد؛ بلکه فقط ظن ابتلا بوسیله تک شدید یا مرگ را کوچکتر تأثیر قرار می دهد.

پژوهشگران داده های سه ملک (ژاپن، اسپانیا و ایتالیا) را که تعداد موارد کووید ۱۹ درون آن ها متجاوز متفاوت بود اما داده های آن ها به نواخت ثبت شده بود، بررسی کردند. تا ۲۹ ماه مه، ایتالیا دارای ۳۸۲/۳ مورد، اسپانیا دارای ۵۰۷/۲ مورد و ژاپن دارای ۱۳/۲ مورد تأییدشده به ازای صد هزار نفر حیات.

پژوهشگران توزیع سنی مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ و نیز عدد انتشار پایه (R0) را مورد بررسی استراحت دادند. شاخص R0 بوسیله ما می گوید هر بی تا عفونی به طور متوسط، ویروس را به چند نفر دیگر منتقل کرده است. آن ها دریافتند که توزیع سنی در تمام کشورها بیش شبیه اما مقدار R0 کاملا متفاوت است. پژوهشگران در مقاله ی خود می نویسند: «داخل بین ایتالیا، ژاپن و اسپانیا، توزیع سنی مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ حتی با اینکه تعداد مرگ درون هر کشور متفاوت است، فرق بخشی نشان می دهد. ما به عزیمت حساسیت عامل گلچین کننده ی این وضعیت و برای توصیف دینامیک انتقال و تاریخچه ی غریزی کووید ۱۹، مدل ریاضی را ایجاد و داده های مربوط به مرگ و میر در ایتالیا، اسپانیا و ژاپن را تجزیه و تجرید کردیم.» آن ها همچنین بخاطر هر گروه سنی سطح تخمینی تماس انسان با انسان و سطح انفراد های موجود درون هر ملک را که روی R0 پی دارند، در نظر گرفتند. علت همانندی نسبت موارد در هر قسمت قسمت کردن اهل سنت تو سه کشور چیست؟

مقاله های مرتبط:شواهد نو نشان می دهد گروه خونی ممکن است کار بزرگ و شدت کووید ۱۹ را تحول دهدداروی رمدسیویر تأثیر معناداری کنار رهایی جان بیماران کووید ۱۹ ندارد

پژوهشگران دریافتند که وقتی آن ها داده ها را مدل سازی کردند تا علامت دهند که سن روی شدت یا میزان اجل و میر شاگرد از بلای ناگهانی اثر ندارد، حساسیت باید بوسیله طور غیر اصلی متفاوت می بود تا معیار کار کند. این نتیجه، براساس آنچه تاکنون درمورد ویروس کرونا آموخته ایم، خلوت است. درعوض مقیاس نشان می داد که احتمالا دریافتن براساس سن تغییر نمی کند؛ ولی سن، شدت بیماری و مرگ و میر را منعکس می بطی ء. پژوهشگران در مقاله ی خود نوشتند: «معاینه ی ما نشان عدل که اگر بها اجل و میر خواه نسبت عفونت های مدال دار در طولانی موارد کووید ۱۹ به سن بستگی نداشته باشد، برای تشریح توزیع سنی مشابه تو مدل اجل و میر با مغز پاشیدن پایه ی متفاوت، حساسیت های غیر واقعی وابسته به سن نسبت به کووید ۱۹، باید به طور متفاوتی درون سه کشور حیات داشته باشد. اگرچه نمی توانیم نقش رابطه به سن در حساسیت را بوسیله کلی رد کنیم، نتایج ما نشان می دهد که این موضوع رابطه یدکی بوسیله سن ندارد؛ بلکه رابطه شدت بیماری به سن، نقش اضافی داخل توزیع اهل سنت مشاهده شده در اجل و میر دارد.»

بنابراین، میزان (حداقل با استفاده از این داده ها) مدال می دهد که استعداد ابتلا به کووید ۱۹ درمیان قسمت قسمت کردن های سنی مختلف کاملا مشابه است. البته این طولانی ماجرا نیست و پژوهشگران پیشنهاد می کنند برای تعیین باریک بین تر حساسیت در گروه های سنی مختلف، بوسیله داده های بیشتری (مانند نرخ مرگ و میر دقیق زیرفون) نیاز داریم.

نتایج این پژوهش تو نامه ی Scientific Reports منتشر شده است.بیشتر بخوانید:سرگذشت سفر اکتشافی فرانکلین؛ سفری که سرانجامی نداشتوزارت بهداشت: نیمی از جان باختگان کرونا مبتلا به بیماری ماخذ ای بوده اندتجربه متاخر ترکیب فقره و تفریح داخل شهربازی ژاپنیکووید ۱۹ ممکن است به بیماری بومی تبدیل شودهمه گیری ویروس کرونا درون ایران از نگاه آمار و ارقام [به روزرسانی: ۲۸ مهربانی ۹۹]

شاید دوست داشته باشید:

معامله و نگهداری گره لینک در اکسکوینو

هدف اکسکوینو ایجاد علیل امان سبب انجام معاملات در حوزه رمز ارز است و با نمایش مطالب آموزشی و تحلیلی، […]

بدوی واکسن کرونا تو آمریکا تو آستانه اثبات | درخواست مجوز اضطراری توسط همدستی فایزر

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از رویترز این اعلام در روز جمعه ۳۰ آبان دامنه عمده ای به لفظ […]

ورزش World of Warcraft بوسیله عارض اهل بخاطر پردازنده ی M1 اپل نیکوترین شد

بلیزارد (Blizzard)، ناشر بازی اسمی و خاطره انگیز World of Warcraft، با جدیدترین به روزرسانی پشتیبانی بومی از پردازنده های […]