دستمزد اتحادیه مجله نگاران ترکیه بخاطر مستند ایرانی

admin دسته‌بندی نشده

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی مرکز گشادگی سینمای اصیل و تجربی، در پنجمین دوره جشنواره مستند «جهان تورک» که در قلمرو ترکیه برگزار شد، مستند «مرز مه آلود» به کارگردانی «آتبین حسینی» ضمن ارائه در این رویداد، جایزه اتحادیه روزنامه نگاران بین المللی ترکیه را کسب کرد.

تو اختصار موضوع این فیلم 35 دقیقه ای آمده است: «در خلال هیاهو جهانی دوم (شهریور 1320) و با بود ائتلاف ضمنی و اخبار حکومت ایران بر بی طرفی، نیروهای روسیه به سرود مقابله با جاسوسان آلمانی از خصیصه (استان اردبیل) بوسیله گور ایران حمله می کنند و در سرحد آذربایجان «حسینعلی صدآفرین» معاون وقت پاسگاه به انزوا درون مقابل هجوم ارتش روسیه ایستادگی می کند… مستند «مرز مه آلود» تاریخچه شفاهی مردمان مرزنشین شهرستان نمین و خاطرات سندیت از حسینعلی صدآفرین است.»

پژوهشگر، کارگردان، تدوینگر و تهیه کننده این فیلم «آتبین حسینی» است. لقمان خالدی (نایب پروژه)، فرهاد طالبی نژاد (تصویربردار)، سعادتمند بجنوردی (صدابردار و صداگذار)، فرزانه فردوسی میلانی (عکاس) و امیر فولادوند (دستیار کارگردان) نیز از دیگر عوامل تولید این اثر مستند نصف بلند هستند.

«مرز مه آلود» با حضور عمار احمدی (نویسنده و پژوهشگر اردبیل)، احد بیوته (کارگردان و صندوق بازیگر تلویزیون اردبیل) و اهالی روستاهای پیله رود، خواجه بلاغی و دلیگلی داش جلوی دوربین رفته است.

این فیلم محصول مرکز گسترش سینمای نجیب و تجربی است.

انتهای پیام

شاید دوست داشته باشید:

معامله و نگهداری گره لینک در اکسکوینو

هدف اکسکوینو ایجاد علیل امان سبب انجام معاملات در حوزه رمز ارز است و با نمایش مطالب آموزشی و تحلیلی، […]

بدوی واکسن کرونا تو آمریکا تو آستانه اثبات | درخواست مجوز اضطراری توسط همدستی فایزر

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از رویترز این اعلام در روز جمعه ۳۰ آبان دامنه عمده ای به لفظ […]

ورزش World of Warcraft بوسیله عارض اهل بخاطر پردازنده ی M1 اپل نیکوترین شد

بلیزارد (Blizzard)، ناشر بازی اسمی و خاطره انگیز World of Warcraft، با جدیدترین به روزرسانی پشتیبانی بومی از پردازنده های […]